venkovský dům

„Parádní pokoj“. V období kolem 18. století si majetnější vrstvy rolníků a farmářů stavěly domy se dvěma pokoji, přičemž pro každodenní bydlení se používal pouze zadní. Přední místnost byla bohatě vyzdobena a měla především reprezentativní funkci. FOTO CHRISTOPHER DRAKE
Návštěvy domů

Dlouhý a úzký venkovský dům? Tenhle je skutečným skvostem

Annie Sloan pochází z Velké Británie a odjakživa toužila po domě na francouzském venkově. Koupí starého farmářského domu si nejenže splnila dávný sen, ale díky své vášni pro barvy a malování z něj vytvořila skutečně magický prostor.

Rekonstrukce domu

Venkovský dům ze stáje: Na kopci, kde není vodovod ani elektřina!

Rodinné sídlo v provincii Caceres v západním Španělsku už napohled zaujme neobvyklým osazením do okolní přírody a vrchů. Kamenná fasáda v kombinaci s dřevem, velká prosklení, která se dají jednoduše zakrýt dřevěnými okenicemi, proměnily bývalou opuštěnou stáj na příjemný venkovský dům.

Jednoduché linie, promyšlené detaily. Jednoduchý dům, který tvarem ideálně zapadá do venkovského prostředí, ozvláštňuje působivá fasáda z pískovce a několik funkčních prvků, především promyšleně umístěná okna a zastřešená terasa. Foto VELUX
Návštěvy domů

Perfektní venkovský dům pro čtyřčlennou rodinu

Nejprve to měl být jen víkendový dům, místo pro relaxaci a únik před ruchem velkoměsta. Nakonec se však z něj stal perfektní domov pro čtyřčlennou rodinu.