vila

Brno_vila_foto_Lukáš Hausenblas_Robert Rais_1 (kopie)
Návštěvy domů

Levitující desky nad Brnem

Dvě horizontální desky, které nad sebou na pohled volně levitují a jsou propojeny téměř nepostřehnutelnými skleněnými plochami. Prostě desky na Brnem - tak se mluví o unikátní brněnské vile, která je dalším zhmotněním kouzelných vizí architekta Martina Kareše, ovlivněných tradicemi funkcionalistické architektury.

Dům mezi stromy
Dřevostavby

Bydlení jako v přírodě? Dům mezi stromy ze dřeva a skla to v plném rozsahu zprostředkuje

Francouzský architekt Nicolas Dahan navrhl rodinný dům uprostřed borového lesa. I když je jednopodlažní, rozhodně není malý. Rozměrově jednoduchá, materiálově co nejvíce přírodní stavba je vytvořena díky moderním dřevařským technikám. Kromě dřeva při ní sehrává významnou roli sklo, které umožňuje nádherné výhledy na stromy a okolí. Jako byste byli na louce uprostřed lesa, a ne v domě.

Vila z boční strany
Návštěvy domů

Moderní prosklený dům stojí na nečekaném místě. Nabízí úchvatné výhledy

Elegantní linie, asymetrie, šikmé tvary, prosklený prostor uprostřed výšky stavby. Takovýto moderní dům bychom hledali spíše na okraji velkoměsta než na svahu, kde ho obklopuje příroda a nedaleké historické památky. Navzdory tomu neruší a nerozptyluje. Moderní dům stojí nad severoitalským městem Klausen, které je známé jako město umělců.

Vila obklopená přírodou
Návštěvy domů

Sídlo, kterému nic nechybí: K modernistické vile přibyla sauna i ateliér

Finský projekt ateliéru OOPEAA je důkazem, že i k cenné památce je možné doplnit moderní budovy a tak vytvořit plnohodnotný obytný celek. Architekti hledali (a dá se říci, že i našli) způsob, jak zachovat stávající architekturu a přizpůsobit ji potřebám moderního životního stylu bez toho, že by jedna či druhá strana trpěla.

Terasa
Bydlení

Navenek chladná, uvnitř příjemná. Vila je decentně spojena s okolní přírodou

Práce rumunských architektů z ateliéru Yellow Office architecture charakterizuje neustálé hledání rovnováhy mezi užitečností a estetikou, zájem o adaptaci, experiment, udržitelnost a rozvoj. Jejich nejnovější stavbou je vila NURA, pro kterou jsou typická dvě klíčová slova: rovnováha a jemnost.

Vila z ulice
Návštěvy domů

Ani velká vila nemusí působit giganticky. Ve slovenské Žilině jedno patro schovali do země

V prostředí pravidelně rozmístěných rodinných domů se zahradami by masivní stavba nepůsobila vyváženě, a tak architekti našli způsob, jak třetinu užitné plochy ukrýt. Nová vila nahradila původní starý dům.

Návštěvy domů

Nádherná vila ukrytá v lesích poblíž hlavního města

Projekt s jednoduchým, ale výstižným názvem Valley Villa je rezidenční počin z dílny architektonického studia Arches. Stavba byla zrealizována během roku 2016 a nachází se v lesích jen několik stovek metrů od okrajových částí hlavního města Vilnius.

Návštěvy domů

Luxusní dramatický dům, který se dívá na oceán

Umíte si představit luxusní dům s plochou tři tisíce metrů čtverečních, který poskytuje výhled přímo na Tichý oceán? Tento dramatický superdům s ozeleněnými střechami, který poskytuje svým návštěvníkům neuvěřitelný výhled a pohodlí, jaké si jen málokdo z nás dokáže představit, vyšel z dílny studia Ezequiel FARC a stojí v mexickém přístavu Puerto Vallarta.

Návštěvy domů

Asymetrický dům, který vyniká nádherným výhledem

Dům, který si dala postavit jedna ze známých osobností australské televize, jinak počin architekta Simona Perkinse, ční nad okolím jako vila na kopci. Tento trik se − stejně i některé další, které potěší oko − zakládá na umném zacházení s perspektivou. Stavba ve skutečnosti vyrostla na ani ne desetimetrové vyvýšenině.

Uhlazený design a čisté linie ostře kontrastují s bujnou australskou vegetací. Na pozemku s rozlohou necelých 400 m2 vznikl dům se třemi podlažími, velkorysými terasami a obytnou střechou. FOTO DMAX
Návštěvy domů

Na pozemku s rozlohou 400 m² vznikl dům se třemi podlažími, terasami a obytnou střechou

Minimalistická, moderní estetika se středomořskou příchutí. Tak by se dala stručně charakterizovat podoba této rodinné vily v australském Perthu, která je výsledkem kreativní spolupráce mezi majitelem, renomovaným architektem a citlivým bytovým designérem.