Reklama
Luxusní dramatický dům, který se dívá na oceán

Luxusní dramatický dům, který se dívá na oceán

Umíte si představit luxusní dům s plochou tři tisíce metrů čtverečních, který poskytuje výhled přímo na Tichý oceán? Tento dramatický superdům s ozeleněnými střechami, který poskytuje svým návštěvníkům neuvěřitelný výhled a pohodlí, jaké si jen málokdo z nás dokáže představit, vyšel z dílny studia Ezequiel FARC a stojí v mexickém přístavu Puerto Vallarta.

Kalifornská plážová vila s evropskými manýry

Kalifornská plážová vila s evropskými manýry

Zadání majitele plážové vily v kalifornské Santa Monice znělo: vytvořit interiér v plážovém stylu, který by se však neomezoval jen na sbírku mušlí a mořských koníků. Záměrem designéra Marka Cutlera tak bylo nenásilně tu skloubit pobřežní plážový styl, nadčasovou kvalitu a dosáhnout určité lehkosti bytí, navíc maximálně využít působivou atmosféru pobřeží.

Jak vypadají nejdražší příbytky světa

Jak vypadají nejdražší příbytky světa

Zapomeňte na chvíli na finanční krizi a úspory za vytápění. Nechte pasivní domy pasivními domy, dřevostavby dřevostavbami a popusťte uzdu vaším fantaziím o ideálním bydlení. Tajně sníte o vlastním ostrově v Karibiku, nebo alespoň o vlastním středověkém zámku? Jak to tak vypadá, s pořádným balíkem peněz to není vůbec žádný problém. Výběr je veliký.

Vila zaklíněná do skály

Vila zaklíněná do skály

Čím nevelká vila vyniká mezi kvalitními severskými realizacemi? Především tím, že její koncepce nezačíná úsilím o splynutí s krajinou, ale postupně k němu dospívá. Přiznává skutečnost, že obydlí je vždy razantním zásahem do přírody. Klínovitým tvarem to ještě více zdůrazňuje – zdola od cesty se zaražený klín ve skalnatém kopci působivě zvedá nad terén.

Vila prověřená časem

Vila prověřená časem

Výrazná funkcionalistická vila s krásnou rozlehlou zahradou vznikla přestavbou více než sto let starého venkovského domu. Za první republiky sloužila jako letní byt pražského knižního vydavatele. Poslední rekonstrukce vedená rukou architekta Tomáše Klance byla tedy už třetí výstavbovou etapou.