zděné domy

Stavební materiály

Jak na to: Zdění broušených cihel

Pokud jste se pustili do stavby zděného domu, po přípravě základů následuje zdění obvodového zdiva. Na výběr máte kromě pálených keramických cihel i vápenopískové a pórobetonové tvárnice a také tvarovky určené pro systém ztraceného bednění. Do detailu jsme se zaměřili na zdění s cihlou pomocí systémových malt pro tenkou spáru a pórobetonovými a pórobetonovými tvárnicemi.

rodinný dum
Návštěvy domů

Moderní zděný dům nenucene zapadl mezi okolní venkovskou zástavbu

I když je tento dům neoddiskutovatelně moderní, nenuceně zapadl mezi okolní venkovskou zástavbu i do podhorské krajiny. Navíc dokonale pasuje na poslední pozemek v ulici.

Foto: Peter Fabo
Návštěvy domů

I takto může vypadat bydlení u velkoměsta: Dokonalá harmonie a blízkost přírody

Na okraji Prahy stojí obec Křeslice. Jelikož mnoho lidí dnes hledá únik z velkoměsta nejen o víkendech, ale i po skončení pracovní doby, rozrůstá se zde nová zástavba.

Foto: Jan Vrabec
Návštěvy domů

Jednopodlažní zděný dům, který spojil rodinu

Architekty z Ateliéru Kunc Architects oslovila čtyřčlenná rodina, která si koupila pozemek v malé obci Zeleneč na východ od Prahy. Jejich cílem byl příjemný dům, který by dokázal všechny čtyři členy rodiny udržet pohromadě. Jelikož v obci platí přísné regulativy, architekti se rozhodli pro malý experiment.