zrekonstruovaná stodola

Jídelna
Dům

Stodola z roku 1904 prošla šetrnou rekonstrukcí. Vznikla ekologická oáza s konopnou izolací

Ninove – belgické město ve flámském regionu nedaleko Bruselu – působí, jako by se tu zastavil čas. Malebná architektura z minulých století, krásná příroda a pohoda venkova. V tomto prostředí se nachází několik starých hospodářských staveb, které dnes po kvalitní rekonstrukci plní funkce víkendového či trvalého bydlení. Jedním z nich je i stará stodola, které vrátili život architekti z ateliéru Objekt Architecten. Nebylo to však tak přímočaré.

Rekonstruovaná stodola na rodinný dům
Návštěvy domů

Příjemný domek pro rodiče, kteří strávili celý život v paneláku

Na místě, kde kdysi stál starý dům s hospodářským zázemím v podobě chléva a stodoly, dnes stojí příjemný domek pro rodiče. Ačkoliv se parcela nachází v centru obce, prostředí je tiché a přírodní. Navzdory tomu, že je to novostavba, zůstalo i něco z historie. Umíte si představit krásnější bydlení pro starší pár, který strávil celý život v paneláku?

Rekonstrukce stodoly
Stavební materiály

Pískovcovou stodolu proměnili ve vysněné bydlení

Lidé se často vracejí ke kořenům, k přírodě a jedním z takových důkazů je i povedená rekonstrukce stodoly v Branžeži. Tato proměna respektuje okolní ráz krajiny a je skvělou ukázkou využití přírodních materiálů včetně sádrokartonu. Mladé rodině k jejich vysněnému bydlení pomohla i výhra materiálu v Rekonstrukční výzvě, soutěži pořádané výrobcem Rigips, do které se můžete do konce dubna přihlásit i vy.

zrekonstruovaná stodola
Návštěvy domů

Působivá rekonstrukce domu v husté zástavbě uprostřed obce

Stará stodola uprostřed švýcarské obce s hustou zástavbou byla vybudována ze sutinového zdiva. Výsledek její rekonstrukce zdůrazňuje původní prvky, které kombinuje s moderním přístupem. Charisma, které z tohoto projektu vyzařuje, je neodolatelné!