Nová kolekce dekorativních panelů pro interiérové a exteriérové využití

16. 08. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Na letošní přehlídce Designblok `10 vystavuje DuPont™ Corian® novinky letošního roku – 3D / Math kolekci dekorativních panelů pro interiérové a exteriérové využití a barvy ze série Eco-Concrete s recyklovaným podílem. Instalace DuPont™ Corian® Eco-Concrete garden představuje další z možností využití všestranného materiálu DuPont™ Corian® pro exteriérové aplikace.

V této instalaci je zahrada pojata jako prostor, který je přirozeným rozšířením obytné plochy domu a který reaguje na nové trendy bydlení a požadavky na životní prostor.

Všechny exteriérové prvky – lavice, květinové truhlíky a lehátko – byly navrženy a vyrobeny společností EXX STONE z hi-tech materiálu DuPont™ Corian® v několika výrazných a jasných barvách ze série Eco-Concrete. Tyto barvy obsahují až 14 % recyklovaných post-industriálních zbytků. Jejich odstíny a přírodně hrubá / granulová povrchová struktura dává objektům velmi rafinovaný vzhled. Díky DuPont™Corian® vznikly zahradní prvky s vynikajícími funkčními a estetickými vlastnostmi s příspěvkem k trvalé udržitelnosti životního prostředí.
DuPont™ Corianreg může být tepelně tvarován do libovolné myslitelné podoby. Kromě kolekce Eco-Concrete může uživatel vybírat z celé široké škály odstínů DuPont™ Corian® a nechat si tak vytvořit objekt na míru svým představám či podle návrhu architekta. Každý prvek se tak stává originálem. Objekty jsou uzpůsobené buď pro sezení, pro osázení celoročními rostlinami (včetně kanálku pro odtok vody) či pro „minijezírko“ nebo fontánku.

Celý koncept je doplněn 3D / Math kolekci dekorativních obkladových panelů, jejichž elegantní a kreativní trojrozměrné vzory jsou inspirované větami slavných matematiků a matematickými funkcemi. Řada z nich vychází z pozorování a zkoumání přírody a přírodních zákonů.

O materiálu DuPont™ Corian® – exkluzivní výrobek společnosti DuPont, DuPont™ Corian® nachází široké uplatnění v oblasti bydlení, komerčních služeb, výroby nábytku a dalších speciálních oborech. Je to neporézní materiál s pevným povrchem, který je odolný vůči znečištění, snadno se udržuje, má vysokou trvanlivost, je obnovitelný a opravitelný. Je dostupný ve 100 standardních barvách a dá se libovolně tvarovat. Škrábance jsou snadno odstranitelné, aniž dojde k narušení dokonalého vzhledu a jednotnosti barvy materiálu.

Více na www.exxstone.cz

Kategorie: Dekor
Tagy: dekorace exterier interier
Sdílejte článek

Diskuze