Co se starým kufrem? Vyrobte pelíšek pro domácího mazlíčka!

Co se starým kufrem? Vyrobte pelíšek pro domácího mazlíčka!

25. 08. 2018
Diskuze (0)
Sdílet

Máte doma starý kufr, byť rozedraný či proděravělý, který už rozhodně nemíníte používat? Dá se z něj vytvořit praktický a zároveň trendový doplněk v moderním vintage stylu. Možnosti jsou nekonečné, my doporučujeme vyrobit si takovou stylovou postýlku pro vašeho domácího mazlíčka.

Co potřebujete?

Na výrobu postýlky/pelíšku pro kočku nebo psa toho nepotřebujete mnoho. Stačí starý kufr, tkanina, měkká pěnová výplň, polštář nebo malá část staré matrace a tenká překližka. V případě, že chcete, aby byla postýlka na nožičkách, můžete kufr připevnit na malý čtyřnohý stoleček nebo mu prostě nožičky domontovat.

Stejně můžete použít celý kufr i s víkem, které stabilizujte do stále otevřené polohy, nebo bez víka – víko jednoduše demontujte. Tak bude působit jako půvabná psí či kočičí taburetka. Někteří kutilové zašli až tak daleko, že ze starých kufrů vytvořili palandu pro kočky. V každém případě, má to své kouzlo a domácím mazlíčkům se nové pohodlné postýlky rozhodně líbí.

Jak na to?

  1. Nejdříve kufr dokonale vyčistěte, odstraňte zápach, pokud nějaký z něj cítíte, opravte poškození. Potom přeměřte velikost kufru a víka a z tkaniny vytvořte polštáře potřebné velikosti. Nezapomeňte započítat tloušťku, takže tkanina musí mít větší rozměry jako kufr. Polštář můžete hotový jen vložit do kufru nebo ho sem přímo všít – podle možností, jaké vám kufr poskytuje.
  2. Víko můžete, ale nemusíte vystlat polštářem. Můžete ho nechat v původním stavu a přilepit na něj fotografie, či jinak ozdobit, ovšem tak, by to nebylo pro zvířátko nebezpečné nebo nepříjemné. Víko stabilizujte v otevřené poloze.
  3. V případě, že je dno kufru labilní nebo poškozené, doporučujeme zpevnit ho překližkou, kterou vsadíte pod matraci či vyrobený polštář. Pokud chcete, aby postýlka měla nožičky, můžete je připevnit skrz kufr a překližku, aby dosáhly větší stability. Obecně se vyplatí vybírat nižší a tlustší. Jednodušším způsobem je dno kufru připevnit ke stabilnímu stolečku s dostatečným rozestupem nohou, aby byl pro zvířátko bezpečný.

Takto bude stylová

Chcete-li držet trend, vyplatí se před výrobou postýlky kufr natřít pastelovými barvami. Vyberte si květovanou, puntíkovanou nebo proužkovou tkaninu, která bude ladit s odstínem kufru. Některé hospodyňky zdobí vyrobený pelíšek různými mašličkami nebo krajkou – záleží na vašem vkusu. My doporučujeme raději jednodušší. Výhodou jen vloženého, nevšitého polštáře či matrace je lepší možnost čištění a praní krycí tkaniny, což je u domácích mazlíčků nezbytné.

Text: Sabína Zavarská

Foto: flickr.com

Kategorie: Hand Made
Tagy: pelíšky pelíšky pro kočky postýlky vintage styl
Sdílejte článek

Diskuze