Co se starým kufrem? Vyrobte pelíšek pro domácího mazlíčka!

Máte doma starý kufr, byť rozedraný či proděravělý, který už rozhodně nemíníte používat? Dá se z něj vytvořit praktický a zároveň trendový doplněk v moderním vintage stylu. Možnosti jsou nekonečné, my doporučujeme vyrobit si takovou stylovou postýlku pro vašeho domácího mazlíčka.
Reklama

Co potřebujete?

Na výrobu postýlky/pelíšku pro kočku nebo psa toho nepotřebujete mnoho. Stačí starý kufr, tkanina, měkká pěnová výplň, polštář nebo malá část staré matrace a tenká překližka. V případě, že chcete, aby byla postýlka na nožičkách, můžete kufr připevnit na malý čtyřnohý stoleček nebo mu prostě nožičky domontovat.

Stejně můžete použít celý kufr i s víkem, které stabilizujte do stále otevřené polohy, nebo bez víka – víko jednoduše demontujte. Tak bude působit jako půvabná psí či kočičí taburetka. Někteří kutilové zašli až tak daleko, že ze starých kufrů vytvořili palandu pro kočky. V každém případě, má to své kouzlo a domácím mazlíčkům se nové pohodlné postýlky rozhodně líbí.

Jak na to?

  1. Nejdříve kufr dokonale vyčistěte, odstraňte zápach, pokud nějaký z něj cítíte, opravte poškození. Potom přeměřte velikost kufru a víka a z tkaniny vytvořte polštáře potřebné velikosti. Nezapomeňte započítat tloušťku, takže tkanina musí mít větší rozměry jako kufr. Polštář můžete hotový jen vložit do kufru nebo ho sem přímo všít – podle možností, jaké vám kufr poskytuje.
  2. Víko můžete, ale nemusíte vystlat polštářem. Můžete ho nechat v původním stavu a přilepit na něj fotografie, či jinak ozdobit, ovšem tak, by to nebylo pro zvířátko nebezpečné nebo nepříjemné. Víko stabilizujte v otevřené poloze.
  3. V případě, že je dno kufru labilní nebo poškozené, doporučujeme zpevnit ho překližkou, kterou vsadíte pod matraci či vyrobený polštář. Pokud chcete, aby postýlka měla nožičky, můžete je připevnit skrz kufr a překližku, aby dosáhly větší stability. Obecně se vyplatí vybírat nižší a tlustší. Jednodušším způsobem je dno kufru připevnit ke stabilnímu stolečku s dostatečným rozestupem nohou, aby byl pro zvířátko bezpečný.

Takto bude stylová

Chcete-li držet trend, vyplatí se před výrobou postýlky kufr natřít pastelovými barvami. Vyberte si květovanou, puntíkovanou nebo proužkovou tkaninu, která bude ladit s odstínem kufru. Některé hospodyňky zdobí vyrobený pelíšek různými mašličkami nebo krajkou – záleží na vašem vkusu. My doporučujeme raději jednodušší. Výhodou jen vloženého, nevšitého polštáře či matrace je lepší možnost čištění a praní krycí tkaniny, což je u domácích mazlíčků nezbytné.

Text: Sabína Zavarská

Foto: flickr.com

Reklama

Komentovat