Zdroj: Assaf Pinchuk

Po letech v karavanu si konečně postavili vysněný dům zařízený přírodními materiály

13. 12. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Pětičlenná rodina, která delší dobu žila na cestách v karavanu, snila o domě na venkově. Našli si krásný pozemek s olivovým hájem. Podobu domu navrhl architekt Alon Ben Nun, o jeho vnitřní zařízení a atmosféru se postarala izraelská interiérová designérka s mezinárodními zkušenostmi Keren Gans. Díky přírodním materiálům, uměleckým dílům a luxusnímu nábytku proměnila stavbu ve splněný sen rodiny.

Na pozemku, který si rodina koupila před desíti lety a který chtěla použít i na pěstování olivovníků, stála stará a tmavá nemovitost. Tu bylo nutné odstranit. Když po letech majitelé zaparkovali na pozemku svůj karavan, oslovili architekta a designérku s cílem vytvořit moderní, ale zdravý a útulný objekt, který by doplňoval okolní přírodu.

Přečtěte si také:
Láska k přírodě a snaha majitelů o ohleduplnost k prostředí vyústila do přírodní zahrady s hygge filozofií

Přírodní materiály, pocta ruční práci i umění

Rodiče tří dětí si svůj stabilní domov představovali nejprve v rustikální podobě. Tato představa postupně v průběhu návrhu ustupovala praktičtějším moderním a útulným řešením.

„Spojení se zemí jsme zvýraznili použitím přírodních a harmonických materiálů v kombinaci s šikovnou barevnou paletou. Vznikl plynulý tok mezi prostory, přičemž každý kout má stále svůj jedinečný charakter,“ vysvětluje designérka Keren Gansová.

Terasa - Dům Down to Earth v Izraelu

Podél zahrady se táhne bambusová paluba se dvěma dlouhými stoly a s „mátovými“ židlemi kolem. Zdroj: Assaf Pinchuk

Všechny předměty a prvky vybírala osobně, nábytek a osvětlení jsou dovezeny z Evropy. Atmosféru dotvářejí umělecká díla místních izraelských umělců, bonusem navíc jsou ručně vyrobená díla od majitele.

Lila i světle zelená, kůže i mramor

Po vstupu do domu uvidíte velký světlý prostor, který je rozdělen do tří částí – obývací pokoj, jídelní kout a kuchyně. Ze všech je výhled na olivovníky. Pohodlí v obývací části vytvářejí dvě pohovky zelené barvy a jedna barvy lila spolu se dvěma minimalistickými koženými křesly. Designérka umístila do středu obývacího pokoje dva dlouhé a úzké železné konferenční stolky. Celý prostor spojuje světlý neutrální koberec.

Denní prostor - Dům Down to Earth v Izraelu

Po vstupu do domu uvidíte velký světlý prostor, který je rozdělen do tří částí – obývací pokoj, jídelní kout a kuchyně. Zdroj: Assaf Pinchuk

Dubový stůl a pracovní deska z mramoru

Minimalistický dubový jídelní stůl a lavici navrhla Keren Gansová ve spolupráci s místním designérem nábytku. Mezi kuchyní a jídelním stolem s dřevěnou lavicí stojí dlouhý dřevěný ostrůvek s pracovní deskou z mramoru. Vysoký šikmý strop umocňuje pocit vzdušnosti a světla. Do stěny orientované k sadu jsou vloženy troje velkorozměrné skleněné posuvné dveře a nad každé ještě další okna.

Jídelna s kuchyní - Dům Down to Earth v Izraelu

Minimalistický dubový jídelní stůl a lavici navrhla Keren Gansová ve spolupráci s místním designérem nábytku. Zdroj: Assaf Pinchuk

Dívčí pokoj ve stylu „vintage“, chlapecké jsou minimalistické

Pro hlavní ložnici zvolila designérka teplé šedé tóny s jemnými texturami, v pokoji dospívající dcery dominuje dubová skříň s průhlednými skleněnými dvířky a se záměrně neupraveným vzhledem. Najdete zde dvě komody ve stylu „vintage“, navržené designérkou, na stěnách překvapují bedny zavěšené jako police. Dívčí pokoj má nádech krémové růžové barvy.

Dívčí pokoj - Dům Down to Earth v Izraelu

Dívčí pokoj má nádech krémové růžové barvy. Zdroj: Assaf Pinchuk

Ložnice dvou starších chlapců byly navrženy v minimalistickém stylu. Samozřejmostí je vzdušný design v modrých a zelených tónech, který vzdává hold největší vášni chlapců – moři.

Železné stoly z Paříže i nástroje z obuvnické dílny

V domě najdete i samostatnou televizní místnost s dlouhou pohovkou, která je vytvořena ze tří vrstev matrací a barevných polštářů. K ní patří ručně vyrobené železné stoly dovezené z Paříže. Centrem domácí pracovny je těžký dřevěný stůl, který vyrobil sám majitel, spolu s železnou lampou a policemi ve tvaru šestiúhelníku. Stěny domácí kanceláře ozvláštňují staré nástroje, které používal otec majitele ve své obuvnické dílně.

Pracovna - Dům Down to Earth v Izraelu

Centrem domácí pracovny je těžký dřevěný stůl, který vyrobil sám majitel, spolu s železnou lampou a policemi ve tvaru šestiúhelníku. Zdroj: Assaf Pinchuk

Podél zahrady se táhne bambusová paluba se dvěma dlouhými stoly a s „mátovými“ židlemi kolem. Ideální prostředí ke stolování během pěkných dnů i pro večerní relaxaci.

Down to Earth

architekt: Alon Ben Nun
interiérová designérka: Keren Gansová
lokalita: Izrael
plocha: 300 m2
realizace: 2022

Sabína Zavarská
Foto: Assaf Pinchuk

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: dřevěný nábytek minimalistický styl mramor přírodní materiály prosklené plochy venkovské domy vintage styl
Sdílejte článek

Diskuze