9 originálních tipů na neokoukané (nejen) valentýnské dárky

13. 02. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Z velké lásky se dá dělat spoustu věcí. Fandit fotbalovému týmu, přestože si stěží pamatujete, jak se vlastně jmenuje, jet přes půl zeměkoule kvůli romantickému víkendu, překonat strach z výšek a skočit bungee jumping nebo […]

Z velké lásky se dá dělat spoustu věcí. Fandit fotbalovému týmu, přestože si stěží pamatujete, jak se vlastně jmenuje, jet přes půl zeměkoule kvůli romantickému víkendu, překonat strach z výšek a skočit bungee jumping nebo třeba zničit sousedčin pečlivě pěstovaný záhon růží pro jednu sladkou pusu. Někdy stačí ale jen maličkost, abyste milované bytosti udělali radost. Dárek mnohdy řekne víc, než slova. A může být dokonce i praktický. Takže jestli se od vás tento pátek něco očekává a chcete příjemně překvapit, můžete místo obligátní romantické večeře „ujet“ na něčem originálnějším. Máme pro vás pár tipů, které si – pokud Valentýna zrovna neslavíte – můžete schovat třeba na výročí nebo první máj.

1. Skleněná Valentýnka

Netradiční Valentýnka, která pochází z rukou železnobrodských sklářů, může sloužit jako ozdoba, v případě nouze se dá ale i vypít. Drobná kulatá lahvička (0,1 l, výška 110 mm, průměr 65 mm) je k dostání ve dvou variantách: se slivovicí či bezinkovým likerém.

www.dtglass.cz, 219, resp. 169 Kč

www.dtglass.cz, 219, resp. 169 Kč 

2. Sladká láska

Věnujete vaší lásce čokoládu přesně na míru. Vyberete základ mléčné, hořké nebo bílé čokolády a přimícháte chilli papričky, kešu oříšky, lentilky, levanduli, gumové medvídky, cereálie nebo cokoliv, co si dokážete představit. Ať jsou chutě vašeho protějšku jakkoliv bláznivé. A vybrat můžete i obal! Skvělý způsob, jak vyznat lásku skrze vlastní romantický příběh. 

www.chocoloco.cz, od 104 Kč

www.chocoloco.cz, od 104 Kč

3. Vzhůru do peřin

Chcete potěšit něčím milým a nevtíravým? Zkuste si zpříjemnit společné chvilky v pelíšku roztomilým ložním prádlem nebo polštářkem. Díky bavlněné, flanelové nebo krepové ložní soupravě se vám z něho už nebude chtít vylézt. Navíc jeho údržba nevyžaduje ani žádné složité procedury jako za časů našich babiček. Stačí vyprat a pověsit. 

SCANquilt, povlečení Flanel (140 x 200/70 x 90 cm) − 1090 Kč

SCANquilt, povlečení Flanel (140 x 200/70 x 90 cm) − 1090 Kč

SCANquilt, polštář srdce (35 x 45 cm) − 450 Kč

SCANquilt, polštář srdce (35 x 45 cm) − 450 Kč

4. Stále spolu

Toužíte být své polovičce neustále nablízku? V tom případě jí kupte spolehlivý telefon, se kterým bude na příjmu kdekoliv a kdyliv. Bílý nebo růžový smartphone Huawei Ascend P6 pro ženy a ocelově černá varianta pro muže má operační systém Android 4.2.2, displej, který můžete ovládat i v rukavicích, a vysoké rozlišení fotografií. Navíc je tak tenoučký, že se pohodlně vejde do náprsní kapsy nebo malé kabelky.

Huawei, černá varianta – 9 190 Kč, bílá a růžová verze − 9 390 Kč

Huawei, černá varianta – 9 190 Kč, bílá a růžová verze − 9 390 Kč

5. Zamčená láska

Zvyk zamknout lásku železným zámkem a zahodit klíč z mostu už zapustil kořeny i u nás. Stačí si jen vybrat ten správný barevný zámeček z nové řady Tokoz Emotion a místo, kde chcete, aby byla vaše láska navždy zamčená. Nemůžete-li se rozhodnout, můžete je při společných cestách nechat na více místech.

Třešňový zámeček Cherry v sobě nese poselství staré východní moudrosti a připomíná kořeny tradice uzamykání duší ze starověké Číny. eshop.tokoz.cz, 110 Kč

Třešňový zámeček Cherry v sobě nese poselství staré východní moudrosti a připomíná kořeny tradice uzamykání duší ze starověké Číny.
eshop.tokoz.cz, 110 Kč

Květinový zámeček Flower díky bílé barvě nepřehlédnete ani na tom nejpřeplněnějším mostu lásky. Optimistický potisk potěší všechny, kteří věří, že ve vztahu je čekají jen samé krásné věci. eshop.tokoz.cz, 110 Kč

Květinový zámeček Flower díky bílé barvě nepřehlédnete ani na tom nejpřeplněnějším mostu lásky. Optimistický potisk potěší všechny, kteří věří, že ve vztahu je čekají jen samé krásné věci.
eshop.tokoz.cz, 110 Kč

6. Tekuté překvapení

Jestliže sdílíte s vaším miláčkem vášeň k šampaňskému a intimním večírkům, uspořádejte si jeden takový slavnostní i doma. Základem je, samozřejmě, pečlivý výběr šumivého vína, ke kterému neodmyslitelně patří vhodná chladící nádoba. Ručně tepaná měděná nádoba na šampaňské Mauviel M´30 vám neudělá ostudu ani při jiných příležitostech.

www.vasekuchyne.cz, 5 460 Kč

www.vasekuchyne.cz, 5 460 Kč

7. Polštářoví plyšáci

Měkké, hebké a doslova k pomilování jsou plyšové hračky Craftholic. Budou skvělým dárkem pro partnera, vaše nejmenší ale i pro kámošku, se kterou se právě rozešel přítel. Originální plyšové hračky z Japonska jsou zároveň designovou dekorací, ale i nepostradatelným polštářkem pro dobré spaní a sladké sny. Dají se pořídit v různých variantách a prát na 30°C. 

www.craftholic.cz, 420-1 190 Kč

www.craftholic.cz, 420-1 190 Kč

8. Společný adrenalin

Jste-li pár dobrodružný a pořád jednou nohou na cestách, oceníte, když si vaše nevšední zážitky můžete zvěčnit. Uchovat je a znovu prožít vám umožní videokamera Action Cam HDR-AS30V. Neopakovatelé okamžiky pod vodou i během divoké jízdy na lyžích zachytí bez jakýchkoliv otřesů, zároveň je odolná proti prachu a také vodotěsná. 

Sony, 7 790 Kč

Sony, 7 790 Kč

9. Jen červená to může být

Pohodlné a zároveň smyslné je červené otočné křeslo Skruvsta, které se stane ozdobou každého interiéru. Že jde o srdeční záležitost, je jasné už na první pohled. 

IKEA, 1 990 Kč

IKEA, 1 990 Kč

Text: Soňa Kacerovská
Redakční úprava: Dominika Záveská
Foto: archiv firem

Kategorie: Trendy
Tagy: chilli papričky dárek tipy valentýn
Sdílejte článek

Diskuze