Trouba

Na výběr máme ve staronové klasice kombinaci trouby jako set, to znamená, že v kuchyni lze odděleně umístit varnou desku i troubu. Doporučení je umístit troubu do výšky očí, její dno by mělo být pár cm nad vaším pasem. V nabídce jsou ale trouby klasické pečící, a i horkovzdušné, mikrovlnné nebo parní. Správným výběrem lze poskládat nad sebe.
Chef Collection přináší čerstvý styl do evropských kuchyní
Chladničky

Chef Collection přináší čerstvý styl do evropských kuchyní

Ve spolupráci se špičkovými kuchaři, držiteli Michelinských hvězd, vytvořil Samsung sérii domácích spotřebičů špičkové kvality ušitou na míru evropskému zákazníkovi.

Nejen vánoční pečení
Elektro

Nejen vánoční pečení

Umíte si představit Vánoce bez vonícího cukroví a bramborového salátu? Já ne. Pečení a vaření všelijakých dobrot prostě k Vánocům neodmyslitelně patří. Užitečnými pomocníky, kteří usnadní přípravu jídel a koláčů, jsou i dobrá elektrická trouba, […]

Nové volně stojící indukční sporáky gorenje – revoluce v kuchyni
Elektro

Nové volně stojící indukční sporáky gorenje – revoluce v kuchyni

Už žádné úmorné odstraňování připečené mastnoty ze stěn trouby nebo pekáče, drátěnku a agresivní čisticí prostředky konečně můžete škrtnout z nákupního seznamu!

Trouba na vzduch

troubyV troubě nechybí základní horní a spodní ohřev, gril a je možné navzájem kombinovat. V moderní troubě dnes už nechybí systém horkého vzduchu, který rovnoměrně roznese  teplotu po celém objemu trouby.

Systém VENTILÁTOR  dokáže upéci kůrčičku po celé ploše pečeného masa. Dokáže urychlit rozpálení trouby. Pravá HORKOVZDUŠNÁ trouba má schopnost upéci několik jídel najednou aniž by jídla do sebe načichla.

Trouby nad sebou

Klasická trouba má rozměr na výšku 60cm a kompaktní modely 45cm. Vycházíme z toho, že většina domácností nepotřebuje tak velký prostor pro pečení. Pokud se umístí dvě trouby nad sebe, vypadá to podstatně lépe.

Kombinace trouby

troubaDnes je možné místo dvou přistrojů zakopit kombinaci trouby s mikrovlnami. Kdo dá přednost zdravějšímu stylu pořídí si troubu s parním vařením. Klasické troubě dnes už ani nechybí gril, nebo horkovzdušný ohřev.

Výkon grilu v mikrovlnné troubě se pohybuje kolem 1000W a nemůže tedy samozřejmě konkurovat výkonu klasické troubě. Kombinace s horkým vzduchem dokáže připravit i velký kus masa, které je uvnitř upečené, měkké a zárověň má propečenou kůrku. Systém Crisp v mikrovlnných troubách se nám automaticky postará o veškeré servis při pečení a ještě zkrátí dobu pečení o polovinu.

Práce mikrovln

Vlnění  má vlnovou délku  12,25 cm, což je 2,45 miliardy kmitů za vteřinu tj. 2450 MHz. Zrychlené vlnění molekul vyvolává teplo, díky kterému vaříme, ohříváme, rozmražujeme. Vlny umí projít sklem, keramikou, porcelánem, některými plasty a papírem.

Trouba na plyn

troubaModerní sporáky a trouby jednou jiskrou zapálí  bezpečně hořák. Pomocí termostatu lze nastavit stálou teplotu pečení.

Prodávají se spíše celoplynové sporáky. Často pořizované na chalupy a chaty. Prodávají se základní sady, ve kterých je součástí  sada trysek pro propan a sporák se přetryskuje na použití vaření pomocí propan-butanové bomby, tam kde není přípojka plynu.

Jsou i trouby plně automatizované a mají možnost programování, což jistě ocení  pracovně vytížené domácnosti.

Programy jako např. časté pečení pizzy lze uložit do paměti. Nechybí ani časovač, minutka, kontrolky, světla a další skvělé vymoženosti, které nám pečení zpříjemní a ulehčí.