Vánoční dekorace

Čas vánočních svátků je pro mnohé momentem, kdy se alespoň na chvíli zastaví a setkají s přáteli. Vánoce jsou ovšem také oslavou překrásných dekorací, které nám zpříjemní čekání na konec roku.
Vánoční stromeček z palet
Hand Made

Vánoční stromeček z palet

Ozdobený dřevěný stromeček je vkusnou vánoční dekorací. Může doplňovat nebo i nahradit ten tradiční – v případě, že si nepotrpíte na klasický vzhled. Pokud ho navíc upevníte na stěnu, nehrozí žádné pády. Nemalou výhodou je, že zabere jen minimum místa.

Tipy na vánoční dárky z redakce HOME
Houpací lehátko

Tipy na vánoční dárky z redakce HOME

Protože jsme přemýšleli, jak netradičně přistoupit k vánočnímu číslu, rozhodli jsme se pro vás nachystat náš osobní seznam dárků. Věci krásné i praktické, které se nám líbí − takové, které si plánujeme koupit, i ty, které si asi nikdy nekoupíme. Vychytávky, které nás zaujaly, nápady, které nás pobavily…

Dekor

Tip nejen na vánoční dekoraci

Třpytky jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc apohádkové zimní krajiny. Toužíte-li po jedinečné atmosféře iusebe doma, oceníte spárovací hmotu Kerapoxy Design střpytivým efektem od společnosti Mapei.

Vánoční dekorace

Floristé a designéři každý rok vymýšlí nové vánoční dekorace, nové trendy, v nichž pokaždé vládnou odlišné materiály a barvy. Pojďme se na chvíli zastavit a zamyslet se nad přípravou vánočních skvostů, které vnesou do našeho domova neopakovatelnou náladu.

Spojení tradice a moderních materiálů

Současné vánoční dekorace jsou plejádou různých barevných kombinací a mnohdy až atypických druhů materiálů, které se dají skombinovat v jeden harmonický celek. Styl vaší vánoční dekorace plně závisí na vašem vkusu a neméně také na stylu architektonického a designerského pojetí interiéru.

Jiné vánoční dekorace použijete do minimalistického bytu ve městě a zcela odlišné se zase hodí na venkovskou chalupu na zasněžených horách. Rozhodně se nebojte kombinovat přírodní a umělé materiály. Čiré skleněné nádoby skvěle doprovodí látkové květy a různé druhy tkaných stuh.

Mezi opravdové stálice vánoční dekorace patří přírodní sušené plody, které jsou barevně upravovány a lakovány. Své odvedou také čerstvě řezané květy v přírodních kombinacích se dřevem či barevnými výhony svíd. Pokud si libujete v minimalismu, zkuste interiér doplnit několika efektními proutěnými nádobami se svíčkami v jednoduchém provedení.

Několik ostatních let vládnou vedle klasických skleněných čirých či barvených ozdob také látkové a dřevěné vánoční dekorace, které se hodí prakticky do každého interiéru. Ačkoliv na to mnohdy zapomínáme, tak i k Vánocům patří čerstvé řezané květy, které do našeho domu vnesou kus živé přírody.

Vánoční dekorace z řezaných květin

Vázané kytice a vypichované vánoční dekorace patří již ke stálicím české floristiky. Také o vánocích je dostupná celá řada květin, které jsou pro tyto svátky klidu charakteristické.

Vánoční dekoracečistě bílé barvě doplní čemeřice černá, sasanky věncové dostupné také v modrých a sytě červených tónech nebo kulovité květy pryskyřníku asijského. Tradiční červenou barvu vnese do dekorací amarylis a výhony cesmíny s karmínovými plody.

Pokud chcete dekorací provonět celý dům, nepohrdnete svazkem hyacintů. V této době se již začínají na trhu objevovat také rychlené cibuloviny, které v dekoracích vydrží poměrně dlouho. Dobře se kombinují s přírodními materiály, sklem i kovovými prvky.