Vestavné spotřebiče

Každá moderní domácnost se bez vestavných spotřebičů, které jsou velmi dobře maskovány do kuchyňské linky, neobejde. Dnešní moderní doba nepřeje dostatku času, a proto je bílé zboží každodenním pomocníkem jak v malé či velké domácnosti a především. Vestavné spotřebiče by měli být funkčním, úsporným, ale také designovým prvkem každého bytu.
Chef Collection přináší čerstvý styl do evropských kuchyní
Chladničky

Chef Collection přináší čerstvý styl do evropských kuchyní

Ve spolupráci se špičkovými kuchaři, držiteli Michelinských hvězd, vytvořil Samsung sérii domácích spotřebičů špičkové kvality ušitou na míru evropskému zákazníkovi.

Exkluzivní PLUS – to nejlepší od Gorenje
Novinky

Exkluzivní PLUS – to nejlepší od Gorenje

Gorenje+, exkluzivní řada prémiových, technologicky vyspělých, úsporných, designových vestavěných spotřebičů pro vaření, chlazení a mytí, je založena na koncepci plusů. K těm nejvýraznějším patří nadstandardní záruka a poprodejní servis. Gorenje garantuje návštěvu servisního technika do 24 hodin od nahlášení závady a poskytnutí náhradního spotřebiče gorenje+ – vestavné trouby, chladničky a varné desky po dobu opravy reklamovaného výrobku.

Chcete zhubnout? Pusťte si páru do kuchyně!
Kuchyně

Chcete zhubnout? Pusťte si páru do kuchyně!

Příprava jídel v páře je lety prověřený a osvědčený způsob vaření. Číňané tak vaří už sedm tisíc let, západní civilizace propadla tomuto kouzlu teprve nedávno – s příchodem parní trouby.

Komfort moderní kuchyně
Chladničky

Komfort moderní kuchyně

Plynové sporáky atrouby se pomalu stávají historií, stejně jako se to před nimi stalo kachlovým kamnům acihlovým pecím. Svou obtížnou údržbou alimitovanou funkčností už nejsou dále schopné konkurovat nejmodernějším elektronickým kuchyňským spotřebičům. Dnešním kuchyním totiž nejvíce sluší designově doladěné varné desky, trouby adigestoře sminimálními nároky na údržbu amaximálně pohodlné zhlediska obsluhy. Dotykové ovládání, elektronické ukazatele, přesné ovládání teploty ačasu, vaření indukční, horkovzdušné či vpáře… to všechno společně vytváří komfort moderní kuchyně.

VESTAVNÉ SPOTŘEBIČE:

Vestavné pračky

Tyto vestavné spotřebiče jsou typické pro umístění do kuchyňských linek, pokud není v koupelně dostatek místa. Jsou vybaveny jen bočním plněním. Můžeme je rozdělit podle různých kritérií, dle kapacity praní, dle rozměrů nebo spotřeby, dle hluku, dle maximálních otáček, druhu ovládání.

Všechny moderní pračky mají programy pro různé druhy prádla např. bavlnu, syntetiku, jemné prádlo, vlnu, ruční praní, hedvábí, lůžkoviny, máchání, vypouštění, odstředění, tmavé prádlo, záclony, outdoor. Dalšími nezbytnými kritérii pro tyto vestavné spotřebiče jsou i nastavení teploty, nastavení odstředění, předpírky, odložení startu, extra máchání, délky programu, naplnění bubnu, dětské pojistky, zvukové signalizace. Běžný doplňkem je ochrana proti přetečení nebo kontrola vyvažování náplně bubnu, automatický dávkovač prášku nebo vody.

Moderní pračky mohou být vybaveny invertor motorem, který je vylepšení klasického motoru uhlíky. Invertor motor je přímo řízený a nepoužívá uhlíky (klasický motor používá uhlíky k přenosu elektřinu na rotor, kdy dochází ke značným třecím silám a jiskření) a navíc u něj dochází k plynulé přímé regulaci. Dosahuje se tím menší spotřeby energie a je prakticky nehlučný. Mohou být vybaveny i systémem ochrany barev tzv. 6. smysl, praní je odlišeno podle barvy bez ohledu na druh materiálu.

Vestavné sušičky

Mohou být samostatné nebo v kombinaci s pračkou. Sušičky si pořizuje stále více domácností, neboť nám z bytu zmizí sušáky se stále mokrým prádlem. Pro ušetření místa lez sušičku umístit přímo na pračku. Vestavné spotřebiče – sušičky – jsou určeny k sušení různých materiálů od vlny, bavlny či hedvábí nebo krajky.  Bývají vybaveny snímačem vlhkosti, který určuje optimální spotřebu energie při sušení. Mohou sušit i různé typy materiálu dohromady. Programy je možno nastavit i proti pomačkání. Displeje jsou vybaveny nastavením programu, času sušení, odložením staru, dětské pojistky, zpětného chodu bubnu. Dokážou pojmout okolo 7kg prádla.

Vestavné myčky

Jsou výhodné pro umístění v kuchyňské lince, pokud kuchyně nemá dostatek prostoru. Jsou nedílnou součást domácností, protože se nám postarají o špinavé nádobí.  Jsou vybaveny různými pracími programy od předmytí, eco mytí až po mytí silně zaschlého nádobí. Mohou být vybaveny systémy proti zabránění uniku vody nebo její výměny, šetrného mytí skla, technikou střídavého mytí pro úsporu vody. Vnitřní vybavení je rozdílné podle množství sad nádobí standardně od 6 do 14 sad. Vybaveny jsou taktéž ukazateli zbytkového času v minutách, nedostatku soli nebo leštidla. Samozřejmostí jsou různé typy filtrů.

Vestavné mikrovlnné trouby

Hodí se do kuchyně, kde se šetří místem.  Šetří čas a peníze při úpravě pokrmů. Tyto vestavné spotřebiče mohou být vybaveny grilem, s různými objemy od 13 do 40 litrů, stupni výkonů od 90 do 800 W, nastavením druhu pokrmu, systémem rozmrazování, časovačem, minutkou, ukazatelem doby přípravy a denního času, akustickou signalizací, dětskou pojistkou nebo bezpečnostní zámkem proti nežádoucímu otevření.

Vestavné pečící trouby

Jde o trouby samostatné, které jsou vestavné do prostoru kuchyňské linky nebo v její blízkosti. Jsou vždy elektrické nebo horkovzdušné, mohou být vybaveny grilem, časovačem, samočisticím systémem. Můžeme péci více jídel najednou umístěných v různých úrovních nad sebou.

Vestavné sporáky

Jsou řešeny jako vestavba do kuchyňské linky. Rozdělit je můžeme na elektrické, plynové nebo kombinované. Vždy vybíráme optimální řešení pro danou domácnost dle konkrétních přípojek.

Elektrické sporáky

Jejich využití je v každé domácnosti, neboť není potřeba přípojka plynu. Mohou být vybaveny různými druhy varných desek od sklokeramické po indukční a druhů trouby od klasické po horkovzdušnou. Tyto vestavné spotřebiče mohou být vybaveny systémem grilování, dobou pečení či vaření, dětskou pojistkou. Můžeme péci více jídel najednou umístěných v různých úrovních nad sebou.

Kombinované sporáky

Jsou určeny pro byty s přípojkou na plyn, neboť jsou vybaveny plynovou deskou. Trouby si můžeme vybrat od klasické elektrické po horkovzdušnou vybavenou i grilem. Můžeme péci více jídel najednou umístěných v různých úrovních nad sebou.

Plynové sporáky

Jsou plně závislé na přípoje plynu. Deska je plynová se čtyřmi až šesti hořáky, taktéž trouba je na plyn. Jsou vybaveny systémem STOP GAS. U těchto typů je jasně dáno, který druh jídla patří do jaké úrovně.

Vestavné chladničky

Jsou pro uchování potravin, mohou být variabilní podle objemu a množstvím uloženého prostoru potravin různých rozměrů přihrádek, zásuvek a polic. Vestavné spotřebiče – chladničky jsou opatřeny systémem alarmu otevřených dveří, dětskou pojistkou, antibakteriální ochranou dveřního těsnění, která brání růstu plísní a tím brání deformaci těsnění, systémem optimální úrovně vlhkosti pro zeleninu a ovoce.

Vestavné mrazáky

Tyto vestavné spotřebiče uchovávají potravinám delší trvanlivost, mohou mít různé rozměry, mechanické nebo elektronické řízení tepoty, různé možnosti zmrazení od normálního po rychlé, různé možnosti rozmrazováním. Mohou být jen šuplíkové, kde si můžeme vybírat od různých objemů a vnitřního uspořádání. Přístup je ke zmraženým potravinám z boku. Charakteristikou jsou šuplíky, které sedají rozdělit podle druhu zmraženého jídla.

Vestavné kombinované chladničky s mrazákem

Jde o kombinaci chladničky a mrazáku v jednom přístroji. Chladnička bývá umístěna různě pod i nad mrazákem. Mohou být tyto vestavné spotřebiče ale i samostatně stojící, které se hodí do větších prostornějších kuchyní a liší se různým objemem ledničky a mrazáku. Bývají vybaveny systémem různých odkládacích ploch a zásobníků. Mrazák bývá vybaven různými přihrádky. Mohou být vybaveny systémem alarmu dveří a dětskou pojistkou.

Vestavné odsavače par

Jde o klasické odsavače par, které jsou umístěny v kuchyňské lince nad sporákem. Hodí se do klasických kuchyní panelákového typu. Mohou být opatřeny několika stupni odsávání, světelnou signalizací osvětlením.  Různé typy odtahu boční, horní, pravý nebo levý. Nezbytné jsou různé typy druhy filtrů. Jejich velikost je standardní 60 cm.

Vestavné varné desky

Jsou rozděleny dle přípojky na:

Elektrické varné desky

Jsou v různých provedeních sklokeramické nebo indukční, které ovšem vyžadují speciální nádobí, které vodí magnetické pole. Opatřeny jsou ovládacími prvky s dotykovým ovládáním se snadným přístupem, dětskou pojistkou, podsvícené ukazatele, časovač, indikátor zbytkového tepla.

Plynové varné desky

Jsou závislé na přípojce plynu. Většinou jsou dodávány se čtyřmi až šesti hořáky a mohu být opatřeny masivní litinovou mřížkou, která poskytuje dostatečnou oporu pro nádobí. Regulované knoflíky jsou i opatřeny automatickým zapálením hořáku. Standardní je i pojistka proti úniku plynu.

Vestavné spotřebiče nám v moderní domácnosti šetří náš drahocenný čas, který při využití šech pomocníku může vhodně vynaložit do svých volnočasových aktivit nebo odpočinku.  Záleží jen na našem výběru, který moderní vestavný spotřebič si do domácnosti vybereme.