Domovní čistírny odpadních vod – ekologická a ekonomická likvidace splašků

27. 05. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Každé umytí rukou, spláchnutí toalety, praní prádla, mytí nádobí a další běžné každodenní činnosti přinášejí množství splaškové odpadní vody, kterou je potřeba zlikvidovat. Domácnosti, jež nejsou napojeny na obecní kanalizaci, k tomu musí mít vybudované vhodné septiky.

Tento problém s likvidací odpadních vod dnes ale řeší čím dál více domácností raději pomocí domovních čistíren odpadních vod. A to je bezpochyby dobře, protože jde o řešení ekologické i ekonomické. Vyčištěnou vodu je možné opětovně použít například k zalévání zahrady, nemusí tedy zbytečně mizet pryč. Provoz čističky přitom není nijak finančně náročný.

Kritéria výběru čističky

Prvním krokem je samozřejmě výběr té nejvhodnější čističky odpadní vody pro konkrétní domácnost. Základním kritériem je její kapacita, kterou je třeba volit podle počtu členů domácnosti, kdy se na jednoho trvale žijícího člena domácnosti počítá se 150 litry odpadních vod denně. Důležitý je také fakt, zda jde o trvale obývaný objekt nebo například rekreační chatu. Dalším kritériem jsou prostorové možnosti. Tady se nabízí varianty podzemních čistíren, jež jsou uloženy do země na podkladovou desku, nebo nadzemních čističek, které se umístí do budovy.

Špičková technologie pro kvalitní úpravu vody

Kompaktními zařízeními, které splňují nejvyšší nároky na kvalitu a funkčnost, jsou čistírny od společnosti GONAP. Tato firma je certifikována dle systému kvality ISO 9001:2000 a aktivně spolupracuje s dalšími organizacemi na inovaci a vývoji nových produktů k ekologické likvidaci odpadních vod. Její celoplastové aktivační čističky odpadních vod patří mezi nejlepší technologie úpravy odpadní vody. Pracují automaticky a nejsou nijak náročné na údržbu. Jejich provoz je úsporný, spotřeba energie je minimální. Splašková odpadní voda, která projde čistírnou, je kvalitně vyčištěná a je možné ji při splnění legislativních podmínek znovu použít třeba za zalévání zahrady nebo plnění zahradního jezírka.

ZDROJ: PR článek společnosti GONAP spol. s r.o.

Kategorie: Zahrada
Tagy: čistička ekologie odpadní vody rady a tipy septik
Sdílejte článek

Diskuze