Funkční a stylový zahradní domek bude vaší zahradě slušet

25. 05. 2018 Sdílet

Každá zahrada vyžaduje určité zázemí. I když ji máte hned u domu, rozhodně nebude optimální, když si uložíte veškeré pomůcky pro práci na záhonku v nějaké technické místnosti nebo v garáži. Jednak budou neustále zavazet a jednak si také třeba při šlápnutí na takové hrábě můžete nepříjemně ublížit.

Zapomenout nelze ani na fakt, že jsou tyto nástroje často umazány od hlíny, která ve styku s vodou dokáže udělat nepříjemný nepořádek. Vyvarovat se těchto potenciálních nepříjemností přitom není nijak složité.

Stačí si pořídit moderní zahradní domek. V současnosti jsou na trhu mnohé modely vyznačující se vysokou kvalitou, maximální funkčností a elegantním vzhledem. Jen je zapotřebí vědět, čím byste se měli řídit, abyste vybrali opravdu dobře. Pokud nevíte, nezoufejte a čtěte v klidu dál, poradíme vám.

Víte přesně, jaký domek chcete?

Na tuto otázku byste si měli odpovědět jako první. Na trhu totiž existuje spousta různých zahradních domků a přístřešků, jež slouží za jinými účely. O jaké stavby tedy jde?

foto www.domky-delta.cz

foto www.domky-delta.cz

Standardní užitkové zahradní domky na nářadí

Jedná se v podstatě o jakousi ekonomickou variantu. Malá bouda na nářadí se vyznačuje většinou absencí oken a dostatkem prostoru pro uskladnění sekačky, křovinořezu, lopaty, rýče a mnohých dalších zahradních nástrojů.

Kombinované zahradní chatky

Pokud vám v exteriéru chybí kryté posezení, není problém volit kombinaci menšího zahradního domku s úložným prostorem. Část této dřevostavby je určena pro posezení, a to jak v interiéru, tak na menší terase. Ve druhé polovině můžete s klidným srdcem uskladnit všechny věci denního i občasného užití.

Dřevníky

I tyto stavby připomínají nápadně zahradní domky, nicméně zpravidla nedisponují sedlovou střechou. Jejich úkolem je ukrýt dřevo před deštěm, aby dokonale proschlo.

Přístřešky a pergoly

Jestliže potřebujete pouze prostor v exteriéru, kde se ukryjete před sluncem a deštěm, zvolte krytou pergolu. Pro posezení za dlouhých letních večerů postačí, její cena je pochopitelně nižší než u standardního zahradního domku.

Dřevěné rekreační chatky

Ty představují fakticky nejvyšší level zahradních staveb. Vyznačují se bytelnými stěnami z desek o síle 50 mm a samozřejmě zateplením i jinými prvky podobnými těm, jež mají standardní objekty určené k celoročnímu bydlení.

foto www.domky-delta.cz

foto www.domky-delta.cz

Důraz na kvalitu použitých materiálů

Pro jakékoli zahradní domky je nesmírně důležité, aby dokázaly odolat větru, dešti a neustále svítícímu slunci. Dbejte na to, aby stavby disponovaly příslušnými atesty. I ty prozradí, že je domek postaven z vyschlého kvalitního dřeva a vyznačuje se kvalitním kováním a dalšími prvky.

foto www.domky-delta.cz

Montáž svěřte odborníkům

Když se podíváte na mnohé zahradní přístřešky, fakticky ihned odhalíte, že byly postaveny svépomocí. I proto svěřte veškeré práce profesionálům. Optimálně by se mělo jednat přímo o firmu, která tento sortiment i vyrábí. Přesně taková je společnost DELTA Svratka, s.r.o. Ta působí v České republice už 25 let a nabízí spousty různých zahradních domků včetně atypických za výhodné ceny.

ZDROJ: PR článek společnosti DELTA Svratka s. r. o.

Kategorie: Rady a Tipy
Tagy: chata dřevníky pergoly přístřešky zahradní chatky zahradní domky
Sdílejte článek