Komplexní zážitek nabízí řada vířivek J-200 Jacuzzi. Tyto modely se o vás postarají doslova od hlavy až k patě – nabízí sadu trysek na takzvaném masážním talíři pro masáž chodidel a spoustu dalších vychytávek. Prodává Albixon. FOTO JACUZZI

Jak předejít špatné koupi své první vířivky

09. 10. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Uvažujete o výběru své první vířivky? Jistě jste si už všimli, že se jedná o investici v řádu stovek tisíc korun. Poradíme vám, jak předejít špatné koupi.

Není vířivka jako vířivka. Za nemalé peníze můžete buď získat sofistikované a stabilní zázemí pro vaši domácí relaxaci, nebo i vířivý bazén s pochybným původem, kde si budete pro sebe těžko hledat správné místo k posezení, o to častěji však budete hledat servis a dovolávat se řešení u prodejců. Na trhu je bohužel celá řada prodejců, kteří čínské vířivky vydávají za kvalitní kanadské, americké nebo dokonce české zboží a někteří jdou dokonce tak daleko, že vytváří značku a webovou prezentaci fiktivního severoamerického dodavatele.

Vířivka Orion s kruhovým půdorysem a ergonomicky tvarovaným interiérem je ideální pro rodinné vyžití.

Vířivka Orion s kruhovým půdorysem a ergonomicky tvarovaným interiérem je ideální pro rodinné vyžití. Zatímco vnitřní tvar kruhových masážních bazénů běžně tvoří jednoduchá lavice, Orion disponuje hned čtyřmi pohodlnými křesílky a dokonce jedním lehátkem. Další předností je široká hydroterapeutická výbava včetně gejzíru Volcano Jet na dně. FOTO USSPA

Jak nenaletět?

Věnujte pozornost stabilitě značky – u výrobků, které vám mají sloužit desítky let, se vyplatí být zdravě konzervativní a vybírat mezi značkami, které už na trhu desítky let působí, a dá se tedy očekávat, že vám zajistí servis po celou dobu životnosti výrobku.
Obraťte se přímo na výrobce nebo alespoň autorizovaného dodavatele – získáte tak vířivku, která od začátku vzniká na míru a vše − od nápadu přes design a vývoj až po výrobu – vzniká v jedné továrně. Nevystavujete se tak riziku, že vyvstanou problémy s kvalitou a nekompetentností dodavatele. Výrobce vám může nejlépe nabídnout i odbornou instalaci, profesionální servis a trvalou péči.
Nechte si předložit všechny certifikáty o nezávadnosti a o splnění evropských norem. Stejně jako u jiných typů zboží, i u vířivek už se můžete setkat s přímo zdraví nebezpečnými importovanými výrobky.

FOTO JACUZZI

FOTO JACUZZI

Naše tipy

• Užijte si technologie – vířivka už dnes může umět spoustu věcí od samodiagnostiky přes řízení na dálku, komunikaci se vzdáleným servisním centrem až po integraci do centrálního řízení chytré domácnosti.
Nespěchejte – pokud vám dodavatel nabídne skladový produkt, uvažujte o tom, zda si nechcete raději počkat na řešení na míru. Existují výrobci, kteří za stejnou cenu přizpůsobí produkt na míru vašim představám.
Vyzkoušejte – stejně jako třeba při výběru auta je osobní zkušenost důležitá. Určitě si takovou věc, jako je vířivka, nevybírejte z obrázku. Chtějte vidět jednotlivé modely naživo a určitě si vířivku vyzkoušejte.
Nešetřete – kvalitně provedená vířivka vám může sloužit několik desetiletí. Rozhodně nenakupujte podle slev, ale chtějte dobrý poměr cena – výkon a služby.
Plánujte – pořizujete si vířivku pro dva, protože děti už mají vlastní život a bydlení, ale uvažovali jste o tom, že jednou si budete chtít užívat společné chvíle s vnoučaty? Při plánování vířivky hleďte vždy daleko dopředu a raději si dopřejte o jedno místo navíc.

Model Persea je optimální pro čtyřčlennou rodinu. Její dokonale uspořádaný vnitřní prostor je ovšem dostatečný až pro 5 osob.

Model Persea je optimální pro čtyřčlennou rodinu. Její dokonale uspořádaný vnitřní prostor je ovšem dostatečný až pro 5 osob. Persea má v prostorném interiéru zabudovaná dvě lehátka a hluboké křeslo Shiatsu. Rovněž disponuje přídavným ovládacím panelem. Perseu lze díky jejím rozměrům snadno umístit i do interiéru. FOTO USSPA

text DOMINIKA ZÁVESKÁ VE SPOLUPRÁCI S USSPA
foto ARCHIV FIREM
zdroj časopis HOME 9/2015, JAGA MEDIA, s.r.o.

FOTO JACUZZI FOTO USSPA

Kategorie: Relax v zahradě
Tagy: relax virivka zahrada
Sdílejte článek

Diskuze