Zdroj: Mountfield

Pohodlně i trendy na zahradě

25. 05. 2021 Sdílet

Sluneční paprsky, ptačí zpěv, vůně květin a čerstvý vzduch. Začíná období, na které se každoročně těšíme a díky kterému většinu volného času můžeme trávit v zahradním království. Zahrada je místem pro odpočinek a zábavu s přáteli, hledáme v ní i novou energii a inspiraci. Pokud si zahradu či terasu k takovému účelu dobře přizpůsobíme, stane se ideálním místem pro trávení jak jarních, tak i letních dní í nocí. Jak ji tedy využít naplno?

Jaké materiály jsou v Česku nejoblíbenější a proč? „Podle našich dlouholetých zkušeností je přízeň tuzemských zákazníků rovnoměrně rozložena mezi robustní nábytek z tropických dřev, tedy z teaku a eukalyptu, a nábytek vyrobený z lehkého ratanu, hliníku a tahokovu. Každý z těchto materiálů má samozřejmě řadu svých předností, a tak si zájemci mohou zvolit přesně takový, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám i vkusu,“ vysvětluje Martin Veselý, produktový manažer společnosti Mountfield.

Tropický eukalyptus má velice tvrdé, odolné, a přitom lehké dřevo, které bez problémů odolává povětrnostním vlivům včetně kyselých dešťů ve městech. Vyniká barevnou stálostí a medovým zabarvením s nádechem do červena.

Rozkládací stůl a křeslo z řady Flamingo

Rozkládací stůl a křeslo z řady Flamingo z tropického eukalyptu, který má velice tvrdé, odolné, ale přitom lehké dřevo, které bez problémů odolává povětrnostním vlivům včetně kyselých dešťů ve městech. Zdroj: Mountfield

Teak je výjimečně pevným, trvanlivým a odolným materiálem, který skvěle zvládá celoroční vystavení venkovním podmínkám. S přehledem odolává střídání teplot a vlhka, slunečnímu záření, škůdcům i kyselým dešťům. Ošetřovat ho můžete vhodným olejem pro daný typ dřeva.

Robustní stůl a křesla

Robustní stůl Colosseum, křeslo Devi s masivní podnoží z odolného teaku, výpletem z krouceného syntetického vlákna VIRO Polyfiber a pohodlnými podsedáky. Zdroj: Mountfield

Pokud máte raději moderní a čistý design, možná vám budou více vyhovovat jednodušší linie nábytku ze slitiny hliníku a mědi. Jistě oceníte spojení jejich stability a pevnosti s až překvapivě nízkou hmotností konstrukce. Čištění zvládnete hadříkem a vlažnou vodou.

Hliníkový nábytek

Polohovací křeslo z řady hliníkového nábytku Futosa se pyšní ultralehkou hliníkovou konstrukcí praktickou při přemísťování. Odolné plastové područky s opěrná část i sedák z vrstveného polstrování umožňují pohodlný posed i bez potahů. Zdroj: Mountfield

Oblíbeným materiálem je také dekorativní tahokov. Nábytek z tahokovu je díky speciální povrchové úpravě celoročně odolný vůči povětrnostním podmínkám i slunečnímu záření, jeho povrch nebledne a je víceméně bezúdržbový.

Nábytek z tahokovu

Polohovací křeslo Savoy z tahokovu má pevný výplet s oky ve tvaru kosočtverce a povrchovou úpravu Elotherm, navrženou speciálně pro venkovní použití, která zaručuje ochranu kovu před korozí, poškozením i povětrnostními vlivy. Zdroj: Mountfield

Více informací o zahradním nábytku naleznete na www.mountfield.cz

Zdroj: PR článek společnosti Mountfield

Kategorie: Relax v zahradě Zahradní nábytek
Tagy: hliníkový nábytek Nábytek z tahokovu terasa venkovní terasy zahradní trendy
Sdílejte článek