Zateplovací vata

Izolační tedy zateplovací vata je materiál, který se používá na zateplení budov a používá se poměrně často. Nejvhodnější je na zateplení fasád domu, střechy, podkroví nebo na zateplení podlah. Zateplovací vata je oblíbeným materiálem na izolaci i proto, že má vynikající nehořlavé a akustické vlastnosti. Zateplovací vata může být skelná nebo kamenná podle surovin, z nichž je vyrobena. Zateplovací vata vyrobená z vláken roztaveného skla a přísad jako křemičitý písek, soda, dolomit, borax, živec, vápenec – je tedy skleněná vata, nebo vyrobená z hornin především z čediče – je čedičová minerální vata. Přečtěte si i o jiných druzích zateplení v našich článcích.
Zateplení kontaktní fasády minerální vatou – Montážní postup
Minerální izolace

Zateplení kontaktní fasády minerální vatou – Montážní postup

Zateplení fasády je nejčastějším způsobem, jak zabránit únikům tepla z domu. Aplikace zateplení se dá, s trochou šikovnosti, zvládnout i svépomocí. Jak na to, čemu se vyhnout a na co si dát pozor se dozvíte v připojeném videu.

Minerální izolace

Nová minerální izolace s lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi

Na trh přichází nová minerální izolace NOBASIL FKD S od společnosti Knauf Insulation, která je jedním z předních světových výrobců a dodavatelů izolačních materiálů. NOBASIL FKD S vyniká výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, o čemž svědčí velice […]

Minerální izolace

Další trofej pro ekologickou minerální vlnu

Společnost Knauf Insulation získala s technologií ECOSE® Technology další trofej. K celé řadě domácích i mezinárodních ocenění této novinky přibyla koncem ledna i cena z mezinárodního veletrhu Střechy Praha 2010.