Zdroj: Hager Electro

Chcete sbírat lajky na Instagramu? Ubytujte se v hotelu Monastery Garden v Českém Krumlově!

05. 05. 2021 Sdílet

Neopakovatelné kouzlo Českého Krumlova se snoubí s vřelou atmosférou nevelkého butique hotelu. Jeho majitelé žili dlouhou dobu v zahraničí a hodně toho procestovali - a tak chtěli své zkušenosti z cestovního ruchu zúročit. A tak v historickém centru Českého Krumlova zbudovali hotel, kam se budou hosté rádi vracet; který je při každé návštěvě bude znovu překvapovat, který jim dá řadu prožitků a možností ubytování (proto je každý pokoj originál) a hlavně, který bude působit opravdu vřelým a rodinným dojmem.

Ke spolupráci si přizvali architektonické studio ti architekti. Líbil se jim jejich styl a kombinování historických prvků a moderních řešení – kontrast s respektem k historii.

Hotel Monastery Garden najdete hned u vstupu do klášterních zahrad, které mu de facto daly jméno. Bylinky a rostliny ze zahrad se staly stěžejním tématem interiéru hotelu. Najdete je na tapetách a obrazech, tvoří názvy všech deseti pokojů. „Dle přání majitelů jsme se snažili pojmout interiér zážitkově,“ vysvětluje architekt Martin Machů. „Hotel se nachází v domě ze 16. století. Bohužel ale prošel v minulosti necitlivou rekonstrukcí. Nemohli jsme tedy příliš navazovat na historické vrstvy. Atmosféru tajemna, imaginace a určité ušmudlanosti jsme museli vybudovat znovu. Snažili jsme se hotel zařídit tak, aby na hosty působil zabydleně, a přesto čistě. Najdeme zde řadu designových solitérů. Interiér by měl působit nadčasově: nebýt zbytečně historizující, ani nebýt nepatřičně současný,“ dodává Martin Machů.

Hotel Monastery Garden

Zdroj: Hager Electro

Do konceptu interiéru na hranici mezi historií a modernou zapadá i výběr vypínačů a zásuvek. Volba padla na retro otočné vypínače berker serie 1930 z černého plastu od společnosti Hager. Tyto kulaté vypínače se svým tvarem odvolávají na 30. léta 20. století. Jsou oblíbenou volbou do historických objektů, ale překvapivě dobře si rozumí i s minimalistickými interiéry ve stylu klasické moderny. Pro hravou atmosféru interiéru hotelu Monastery Garden byly skvělou volbou.   

Hotel Monastery Garden

Zdroj: Hager Electro

Příjemně nekonvenční je i samotný vstup do hotelu. Při příchodu z malé dlážděné uličky nenajdete ve vstupním prostoru hotelu klasickou recepci, ale bistro, které slouží nejen hostům hotelu, ale i široké veřejnosti. Svou útulností působí spíš jako babiččina kuchyně. Pokud vás nepřivítá rovnou jeden z majitelů, ubytuje vás obsluha kavárny u dřevěného ostrůvku, na kterém vždy najdete teplý domácí koláč. Bistro je hostům volně přístupné i po zavírací době a můžete si tedy vychutnat pozdní láhev vína v historické hodovní síni. V podzemí na vás čeká ještě i vinný sklep.

Hotel Monastery Garden

Zdroj: Hager Electro

Architekti paradoxně nechtěli, aby hotel působil příliš designově. Při rekonstrukci interiéru se snažili nesklouznout k architektonické exhibici. Chtěli vytvořit pocit útulna a malebnosti. Balancovali na hraně, ale snažili se vyhnout lacinosti. Čisté řešení ztvárnili barevným způsobem. Sice řešili každý detail, ale tak, aby výsledek působil samozřejmým dojmem a snaha nebyla na výsledku a priori vidět. Záměrem architektů bylo, aby si hosté odvezli jedinečné prožitky a aby je pokaždé, když se sem vrátí, čekalo něco trochu nového. Každý pokoj je proto zcela jiný. Někde je součástí interiéru studna, jinde komín nebo knihovna.

Hotel Monastery Garden

Zdroj: Hager Electro

„Chtěli jsme vzbudit zvědavost, navodit pocit tajemna a imaginace. A proto jsme si i my v interiéru hotelu hráli se skrytými pokoji, posuvnými obrazy nebo průchody skříní jako z Narnie. Pokud chcete nahlédnou do staré studny ve skále, můžete tak učinit přímo z vany v pokoji s názvem Šípek,“ poodhaluje tajemství hotelu architektka Anna Holešovská. Architekti měli při navrhování interiérů na zřeteli i fenomén sociálních sítí a především honbu cestovatelů za fotoúlovky ke zveřejnění na Instagramu. „Snažili jsme se, aby každý kout hotelu měl ambice stát se pozadím fotky na instagramovém účtu cestovatele. Hotel je proto fotogenický v každém koutě i detailu,“ uzavírá Anna Holešovská. 

Zdroj: PR článek společnosti Hager Electro s.r.o.

Kategorie: Design interiérů
Tagy: historické stavby hotel navrhování interiérů svitidla vypínače zasuvky
Sdílejte článek