Design, který hřeje ruce

19. 03. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Ne nadarmo se teplo řadí mezi základní lidské potřeby. V dnešní době se již naštěstí nemusíme zahřívat otevřeným ohněm. Ruce tak zahřejí a tváře spolehlivě zbarví sympatické radiátory, se kterými v zařizování moderního interiéru rozhodně nesáhnete vedle.

Teplo je sice důležité, ale proč mu nedat i trochu šmrncovního vzhledu? Zkuste třeba radiátor ve formě výtvarné skulptury. Umístění v prostoru ještě více znásobuje výtvarné ambice tohoto „díla“. (foto: TUBES radiatori) Topení nepodceňují ani tvůrci světového designu, což dokazuje také to, že se do jejich navrhování pustil sám věhlasný Karim Rashid. Své dílo pojmenoval RocKandRoll a zajímavým vrstvením jednoduchých „kamenů“ se pokusil rozpohybovat jindy statický předmět. (foto: ID-EE)
Struktura radiátoru Honey je tvořena jednotlivými plástvemi medu, které se do vašeho interiéru pokusí vnést trochu poetiky hmyzího života. Design James di Marco. (foto: Laurens) Stylizovaný rostlinný motiv umístěný na hladké nerezové ploše vytváří zajímavý ornament, který se po zavěšení drobného prádla či ručníku stane zároveň funkčním doplňkem. (foto: K8)
Starý tvar v moderním kabátu – i tak by se dal charakterizovat radiátor Othello Zentith. Dokonale se v něm snoubí retro a industriální styl. (foto: Ridea) Masivní a jednoduchou krásu aztéckých šperků připomíná esovitě prohnuté tělo radiátoru Wave. (foto: Ridea)
Nejen umělecké dílo upoutá pozornost. Ornamentálně zdobná komponentní topná soustava Heatwave spojuje poctivé řemeslné detaily a funkčnost. Výsledkem tohoto spojení je výrazný design s maximálním množstvím povrchu k uvolňování tepla. Design Loris Laarman a Jaga. (foto: Jaga N.V.) Radiátor Geo Atlantis je vyroben ze zrnitého přírodního kamene. Kombinuje klasický tvar s dotykem Středomoří. Atraktivní černé provedení a nerovnoměrný povrch působí dojmem cenného prehistorického nálezu. (foto: Jaga N.V.)

TEXT: Zuzana Hošková
FOTO: archiv firem
ZDRO: HOME 09/2010

Kategorie: Design interiérů
Tagy: dekorace design interier
Sdílejte článek

Diskuze