zvýšená postel

Dětský pokoj v style lagom

28. 07. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Děti jsou už od narození zvědavé a rády se učí. Přirozenou vlastností rodičů pak je jim poskytnout co možná nejvíce podnětů, což je leckdy zaměňováno za přehnané množství hraček. Každý z nás chce pro své děti to nejlepší, a proto bychom se měli soustředit na kvalitu namísto kvantity. Kvalitní a bezpečný nábytek a zdravotně nezávadné edukativní hračky jsou pro děti to pravé.

Střídmost dětem prospěje

Jednoduchý způsob života, jaký lagom představuje, udělá děti šťastnějšími. Méně hraček podpoří jejich kreativitu, protože děti mají velkou fantazii a dar vytvářet si vlastní svět plný dobrodružství. Příliš velké množství věcí je rozptyluje a brání jim, aby se soustředily a prozkoumaly každý detail jejich momentálního předmětu zájmu.

Děti by měly také trávit více času se svými vrstevníky a nesedět před obrazovkou nebo monitorem počítače. Proto do dětského pokoje určitě nepatří televizor a rodiče by měli kontrolovat i čas strávený u počítače nebo chytrého telefonu. Největší dobrodružství na děti čekají bezesporu venku při hře s kamarády nebo na rodinném výletě. Méně hraček a jednoduché vybavení znamená navíc méně stresu – pro děti i pro vás.

Děti budou ušetřeny tíhy rozhodování, s kterou hračkou si hrát, a rodiče večerní revolty při uklízení pokoje. Pohodlná postel, kde se bude dítě cítit příjemně i uprostřed tmavé noci, a dostatek úložného prostoru, kde bude mít vše své místo, zajistí zdravý vývoj v podnětném prostředí.

detský pokoj

FOTO DONE BY DEER

detská postel

Postel, která připomíná domeček a má navíc úložný prostor, si děti zamilují. Náš svět je pro ně přece jenom trošku velký, a tak je malý domek něčím, co jim vždycky udělá radost a vyvolá v nich pocit pohody a bezpečí. FOTO BONAMI

dřevená hra

Dřevěná hra

Dřevěná hra Wooden Family Bricks a skládačka Wooden Stacking Lala (Oyoy), bukové dřevo, cena na dotaz, www.elarte.cz

taburet

Taburet Triburet Koko (Devoto), 100% polyester s povrchem z PVC, výplň z EPS kuliček, 54 x 45 cm, cena na dotaz, www.devoto.cz

PŘIPRAVILA: MARTINA PAULOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM
ZDROJ: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: dětské pokoje edukativní hračky Od partnerů styl lagom
Sdílejte článek

Diskuze