Zdroj: Hania Połczyńska

Elegantní interiér, který pohladí duši. Růžová kuchyň se stala šperkem bytu

10. 03. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Barvy dokážou mnoho. Když vyměníte bílou či šedou za pastelové odstíny a vhodně je kombinujete, dostanete elegantní interiér, který pohladí duši. Mladá polská architektka Natalia Mielczarek-Prym pastelové tóny velmi ráda používá a je zřejmé, že to ovládá bravurně. Jako příklad přinášíme jeden z jejích projektů, kde je šperkem jemně růžová kuchyň.

Natalia Mielczarek-Prym vede od roku 2018 vlastní interiérové ​​studio. Studovala interiérový design a architekturu na Technické univerzitě v Lodži v Polsku. Sama svůj přístup k práci popisuje slovy: „Při navrhování se vždy snažím najít jedinečné barevné kombinace a nezvyklá aranžmá pro jednoduché formy.“ Stejné to bylo i při řešení osmasedmdesátimetrového bytu ve varšavské čtvrti Mokotow.

Přečtěte si také:
Čtyřpokojový byt s minimalistickým interiérem maximálně propojili s malou zahrádkou a terasou

Krásné věci se dějí, když se setkají ti správní lidé

„Všechno, co se kolem spolupráce na tomto projektu událo, je dnes dobrou vzpomínkou. Od prvního kontaktu s majiteli bytu, přes průběh projektu, až po výběr zhotovitelů a konečnou úpravu.

Varšavský byt ve stylu vintage a boho

Byt ve varšavské čtvrti Mokotow je po proměně sympatickou a inspirativní směsí jemných pastelových tónů, jednoduchosti a vintage prvků. Zdroj: Hania Połczyńska

Krásné věci se dějí, když se setkají ti správní lidé, a v tomto případě to všechno začalo pozitivní energií mladého páru se synem. Naše dobrodružství začalo slovy „nebudeme náročnými zákazníky, cítím, že máme stejné vnímání“. Byla jsem šťastná,“ popisuje dnes už z nadhledu setkání s investory Natalia.

růžová kuchyň s kaštanovými retro židlemi

Intenzivnější barva se objevuje jen v akcentech, například na zelené futuristické pohovce nebo v originálních kaštanových židlích. Zdroj: Hania Połczyńska

Pastelové barvy, jednoduchost i prvky vintage

Byt ve varšavské čtvrti Mokotow je po proměně sympatickou a inspirativní směsí jemných pastelových tónů, jednoduchosti a vintage prvků. Už když vstoupíte do bytu, získáte informaci o tom, co můžete v interiéru očekávat: světlé barvy, šedobílé a béžové odstíny, klasické dubové parkety ukládané ve tvaru rybí kosti, štuky na stěnách a velký zakřivený šatník s frézovanými úchytkami. Dynamiku interiéru posilují tvary. Střídavě se objevují početné křivky – jednou ve velkém, jindy v detailech.

Přečtěte si také:
Pražský byt z dvacátého století vyniká arkýřem s velkými okny

Denní zóna s otevřenou kuchyní

Většina komunikace a každodenního dění probíhá v denní zóně s otevřenou kuchyní a obývacím pokojem. Je prostornou, světlou částí bytu, ve které vynikají dubové parkety. Jemné pozadí celého dění dotváří modrá na stěnách a růžová na čelech kuchyňské linky. Intenzivnější barva se objevuje jen v akcentech, například na zelené futuristické pohovce nebo v originálních kaštanových židlích polské značky – The Good Living & Co.

Obývací pokoj s designovým nábytkem

Většina komunikace a každodenního dění probíhá v denní zóně s otevřenou kuchyní a obývacím pokojem. Zdroj: Hania Połczyńska

Odvážná volba sladké barvy potřebovala „zchladit“

„Nápad na kuchyň se objevil v hlavě jako první a diktoval zbytek rozhodnutí. Před odesláním vizualizací klientům jsem si byla zcela jistá, že do toho půjdou. Už jsem znala potenciál jejich vkusu a věděla jsem, že se nebojí nestandardních řešení. To, co dnes můžete vidět na obrázcích, byla doslova první verze tohoto projektu.

Obývací pokoj s designovým nábytkem

Jemné interiéry umocňuje i kontrastní grafika na stěnách a stylová stolní lampa. Zdroj: Hania Połczyńska

Odvážná volba celkem sladké barvy skříněk si vynutila použití uklidňujících prvků. V této roli se skvěle osvědčily šedá stolní deska Technistone, černá lampa a vintage dřevěný stůl. Jemné interiéry umocňuje i kontrastní grafika na stěnách a stylová stolní lampa,“ popisuje vznik návrhu jeho autorka, vyzdvihujíc úlohu kontrastu.

Dialog mezi místnostmi podtrhuje koupelna

Chcete-li, aby interiér fungoval jako celek, je třeba zachovat dialog mezi místnostmi. V tomto bytě to funguje na výbornou. Důkazem je i koupelna, která kombinuje minimalistické zařízení v teplé růžové s odstíny béžové na obdélníkových obkladech zellige. Koupelna využívá i motiv zaoblení – oválné zrcadlo, volně stojící vana, zaoblené rohy stěn. Teplou a jemnou atmosféru dotvářejí další prvky: mozaiková podlaha, zlaté kování a vintage dřevěná skříňka. „Podařilo se nám nábytek rozměrově přizpůsobit umyvadlu a při nízkých nákladech dosáhnout překvapivého efektu,“ těší se Natalia.

růžová kuchyň s dubovou podlahou

Odvážná volba celkem sladké barvy skříněk si vynutila použití uklidňujících prvků. Zdroj: Hania Połczyńska

Nejvíce potrápila ložnice

Jedním z náročnějších úkolů bylo plánování ložnice. Bylo třeba rozlousknut situaci, jak docílit, aby malá místnost držela krok s reprezentativním zbytkem bytu, a to už při velmi omezeném rozpočtu. Tentokrát pomohla skříň široká 240 cm, která právě „sedla“ do místnosti o stejné šířce. „Zbytek je intuitivní výběr diktovaný atmosférou bytu – teplé, šedobílé stěny, čalouněné panely v karamelovém odstínu a celé to doplňuje moderní černobílé osvětlení. Nejlepším potvrzením, že naše spolupráce byla úspěšná, jsou pro mne fotografie a videa mého klienta, které sleduji na Instagramu.

Přečtěte si také:
Byt na Žižkově překvapuje poetikou: architektka spojila pražskou historii se styly etno a boho

Je to byt, v němž je hluboká pohovka pohodlnou domácí kanceláří i ideálním místem na sledování kreslených filmů během nachlazení. Kde vás kulatý stůl zve na kávu se sestrou a zrcadlo na chodbě na rodinnou selfie před odchodem z domu. Toto je byt, kde se odehrává život,“ doplňuje na závěr Natalia Mielczarek-Prym.

Byt s růžovou kuchyní

architektonický ateliér: natalia m projekty

autor: Natalia Mielczarek-Prym

lokalita: Varšava, Polsko

plocha: 78 m2

Sabína Zavarská

Foto: Hania Połczyńska

Kategorie: Design interiérů
Tagy: boho styl byty designový nábytek dubové parkety pastelové barvy vintage styl
Sdílejte článek

Diskuze