Jak prakticky uspořádat množství prvků zařízení koupelny a neztratit při tom estetickou stránku

27. 08. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Svěží návrh koupelny vyřešil problém, jak prakticky uspořádat množství prvků zařízení a neztratit při tom estetickou stránku.

Problém čtenářky

Dobrý den, milá redakce,

chtěla bych vás poprosit o pomoc při zařizování koupelny v našem rodinném domě. Už delší dobu přemýšlíme o její rekonstrukci, ale nedokážeme si poradit s tím, jak na tak relativně malou plochu umístit vše, co potřebujeme – toaletu, sprchový kout, vanu, skříňku s větším umyvadlem a pračku se sušičkou. Uvědomujeme si, že je toho na tak malý prostor příliš, máme proto obavu, aby koupelna nepůsobila chaoticky. V barevnosti nemáme žádná omezení, líbí se nám všechny barvy, jelikož je ale koupelna trochu tmavá, bylo by fajn ji nějakým způsobem prosvětlit.

Předem děkujeme a už teď se těšíme na návrhy.

Čtenářka Jana

Profi řešení

01_kivvi_kupelna

Velké zrcadlo prostor opticky zvětšuje a prosvětluje. Při realizaci ho lze namontovat přímo na stěnu, aby přesně splynulo s plochou obkladu. Obklady v neutrálních odstínech bílé a světle šedé barvy opticky nekonkurují dlažbě, která díky tomu výrazněji vynikne.

V návrhu pro paní Janu jsme se snažily co nejefektivněji využít daný prostor koupelny. Do rohů místnosti jsme umístily sprchu a toaletu. Volný prostor mezi nimi vyplnilo velké umyvadlo se dvěma bateriemi, čímž se jednotlivé prvky propojily. Vedle sprchy jsme našly prostor také pro vanu. Pračku a sušičku doporučujeme umístit do niky ze sádrokartonu, která zároveň schovává toaletu, čímž poskytuje potřebné soukromí. Navrhovaná dispozice působí čistě, funkčně a umožňuje komfortní přístup k jednotlivým zařizovacím prvkům. Jelikož jsme při navrhování nebyly omezeny barevností, popustily jsme uzdu fantazii. Interiérový design koupelny jsme postavily na výrazné cementově-mramorové dlažbě, která svou barevností a vzory tvoří ústřední motiv prostoru. Vyvážily jsme ji neutrálními barvami a materiály zbylého zařízení.

00_kivvi_kupelna_podorysy

Původní stav (vlevo) a návrh. Dispozici koupelny architektky rozčlenily vložením kubusu pračky se sušičkou. Toaleta tak zůstala ukrytá před přímým pohledem hned po vstupu do koupelny.

02_kivvi_kupelna Skříňka pod umyvadlem v dekoru přírodního ořechu stylově ladí s dlažbou a poskytuje dostatek prostoru na všechny hygienické potřeby a drogerii.

03_kivvi_kupelna

Sprchový kout vyplnil roh místnosti mezi umyvadlem a vanou. Jeho proporce jsou také díky subtilním skleněným zdem poměrně velkorysé.

04_kivvi_kupelna

Toaleta je oddělená nejen pračkou a sušičkou od vstupu, ale také prostřednictvím sádrokartonové stěny od umyvadla.

Kivvi architects
Mgr. art. Kristína Poržoltová, Ing. arch. Ivana Kolomazníková
www.kivvi.sk

Náš tip:
Široká paleta vzorů a barev vintage dlaždic na stránce www.luxury-style.eu nabízí možnost pomocí jednoduché online aplikace namixovat si a objednat originální kombinaci na jakoukoli plochu.

NÁVRH Kivvi architects
TEXT LUCIA KUŠNÍROVÁ

Kategorie: Design interiérů Koupelny
Tagy: design koupelna s WC navrh řešení
Sdílejte článek

Diskuze