23. 02. 2015
Diskuze (1)
Sdílet

Spánkem stráví člověk zhruba třetinu života. Že opakujeme už trapné klišé? Nicméně přes stokrát opakované „moudro“ stále dost z nás má tendenci prostor pro spánek podceňovat. Vždyť si tam vodíme jen ty nejbližší, tak nač se tím příliš zabývat. Pojďte se s námi na ložnici podívat jinýma očima, očima toho nejdůležitějšího člověka pod sluncem – vás!

(foto: H&M Home)

(foto: H&M Home)

ZAUZLOVANÉ

Představte si tuto ložnici bez látky nad postelí. Čistý naturizmus. Může být. Pokud však na vás znenadání dolehne bělost stěn a nerozhodnete se přetnout jejich fádnost například obrazem, zkuste to s takovýmto trochu netradičním baldachýnem. Postačí pár metrů látky a nějaká ta skoba na stropě.

(foto: H&M Home)

(foto: H&M Home)

UMĚNÍ NAOPAK

Ve svérázně starých domech a na půdách je často potřebná řádná dávka fantazie, abyste z prostoru vytěžili co nejvíc. I s málem se však dá čarovat. Třeba i s perutěmi v záhlaví postele.

(foto: H&M Home)

(foto: H&M Home)

MOŘSKÉ HLUBINY

O modré se traduje, že uklidňuje. Všechny její tóniny. Jako byste seděli na břehu moře a tiše promlouvali s vlnami. Taktéž do ložnice, jakkoli malé, se takovéto odstíny doslova žádají. Kombinace půlnoční modré s neutrálními barvami na povlečení či dece dokáže proměnit i tu nejmenší místnost ve vzdušný a lehký prostor. Jako stvořený pro vaše sny…

tip
Pokud se rozhodnete pro dvoubarevnou stěnu, předěly přemostíte například pomocí obrazu v podobných barevných odstínech.

(foto: IKEA)

(foto: IKEA)

GALERIE V LOŽNICI

Fotografie a obrazy mají úžasnou moc. Někdy stačí jeden pohled na ně a přenesete se v čase či fantazii. Účinkem se neminete, ať už zvolíte na stěnu jen pár obrazů uložených hezky do jedné linie, nebo se „rozběsníte“ v rozličných tvarech a barvách rámů a motivů.

(foto: Harlequin)

(foto: Harlequin)

VE VÍRU BAREV

Sytě zelené odstíny tapet Harlequin z kolekce Jardin Boheme se dostávají ke slovu a promlouvají. Jsou dramatickou výzvou pro každého, kdo se nebojí barev a vzorů. Důležité pro klid nervů: takto silný motiv unese v malé ložnici maximálně jedna stěna, ostatním ponechejte jejich neutrálnost.

(foto: H&M Home)

(foto: H&M Home)

SPÁNEK NA PALETÁCH

Inu, a proč ne? Jde o jednoduché řešení. Možná trochu netradiční, ale kdo chce, najde odvahu, vhodnou matraci i dřevěné palety. Výhodou je, že nepotřebujete ani příruční noční stolek, pokud nezůstanou v domácí kase peníze navíc – knihu či mobil přece polehounku vtěsnáte zboku do palet.

(foto: F&F Home)

(foto: F&F Home)

PŘÍRODNÍ MOTIVY

Na povlečení, polštářích či ve váze − nebojte se, nebudou se navzájem bít. Naopak. Oděné v příbuzné barevné tónině sjednotí prostor i neklidnou mysl. Inspirujte se kameny, větvičkami, listy…

TEXT Martina Deríková
FOTO archiv firem

Kategorie: Design interiérů Dřevěné postele Dřevěné postele z masivu Matrace Nábytek Noční stolek Noční stolek bílý Noční stolek masiv
Tagy: ložnice nabytek postel
Sdílejte článek

Diskuze

  • Krásné závěsy….

    Oskar Vondra