Kliky – otevírací ozdoba

06. 09. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Kliky vzbuzují mnoho asociací. Jsou symbolem štěstí a spokojeného domova. Bereme za ně někdy zlostně, ještě předtím, než práskneme dveřmi, jindy s očekáváním, co že se to za těmi dveřmi asi skrývá zajímavého. Ve fantaziích […]

Kliky vzbuzují mnoho asociací. Jsou symbolem štěstí a spokojeného domova. Bereme za ně někdy zlostně, ještě předtím, než práskneme dveřmi, jindy s očekáváním, co že se to za těmi dveřmi asi skrývá zajímavého. Ve fantaziích malých dětí mohou představovat nos dveřního skřítka a milníkem jejich života se stává chvíle, kdy na kliku konečně dosáhnou a skřítka pořádně vytahají za frňák.

 

Pořiďte si stylového hybrida
Hybridní nemusí být jen váš vůz. Současný design přeje také hybridním doplňkům, které svoji podstatu na rozdíl od hybridního vozu umí projevit i navenek. Spojují více tvarů či materiálů v jeden plně funkční a přitom neotřelý produkt.

Z dálky přísně geometrická, zblízka přitom příjemně oblá. Přesně taková je klika Fusital H 341. Atraktivní kombinace leštěného chromu a kartáčované oceli. Design Hans Kollhoff. Cena 2594 Kč. Zakoupíte u EfB.

Rozetové kování Praha P 9031 ve výrazném retro designu se odvolává k té nejlepší architektuře a tradici hlavního města. Bude slušet především interiérům v historizujícím či etno stylu. Cena od 799 Kč.

Kompozici hranaté rozety vhodně vyvažuje oblá rukojeť. Kování Toulon v povrchovém provedení chromu a nerezu. Cena 948 Kč.

Padnou do ruky jako ulité
Vysoce funkční ergonomii provozu se nevyplácí podceňovat, ani když jde o zdánlivé maličkosti. Klika, za kterou se vám bude dobře brát, se jistě zapíše do zlatého rodinného fondu. Vždyť jsou to právě chytré detaily, na které vzpomínáme nejraději!

Někde více zaoblená, někde více přímá. Jedno je však jisté: s Dalí za to budete umět vzít… Cena od 1835 Kč.

Dynamicky tvarovaná klika Presso  od návrháře Maria Mazzera s atraktivním zakřivením a širokou nabídkou povrchové úpravy. Matné odstíny řady přiznávají linie brusu, které se podílejí na zajímavé struktuře materiálu. Povrchová úprava matný bronz. Cena 2270 Kč.

Lesklé materiály měly a vždy budou mít svoji přitažlivost. Pozor však na nenechavé dětské prstíky. Kování Joel. Povrchová úprava lesklý chrom. Cena včetně uzamykatelné rozety 1188 Kč.

Jemně se klenoucí držadlo Sara se zašpičatělým koncem bude všem s bujnou fantazií připomínat sněhulákův nos a těm realisticky smýšlejícím se bude alespoň dobře držet v ruce… Cena 1188 Kč.

Jemné a velmi decentní, to je kování Street P 280 HR. Důkaz, že i za hranatou kliku je radost vzít. Cena od 1637 Kč.

Na vlně pohody a bezchybné ergonomie se můžete svézt s kováním Flow P 700. Cena od 2290 Kč.

Drží se na výsluní
Úspěšně odolávají trendu organických doplňků a držíme je stále v pozornosti. Hranaté kování vyhoví především minimalisticky zaměřeným lidem, u nichž je design na prvním místě.

Skleněné dveře se stávají nedílnou součástí moderního interiéru. Nasaďte jim tu správnou korunu. Nerezová mušle pro skleněné posuvné dveře s označením 4299 0019. Vhodné pro tloušťku skla 8 nebo 10 mm. Cena 4915 Kč.

Kování Entry působí díky své „prázdné“ rukojeti velmi subtilně, což se u hranatých klik jistě cení. Cena od 2690 Kč.

Klika Toro bude svým atraktivním designem z dílny Romana Ulicha dráždit vaši pozornost stejně tak jako toreador zuřícího býka. Cena od 2990 Kč.

Proč by i hrany nemohly být oblé a mít příjemný uživatelský rozměr? Kování Futura v povrchové úpravě matný nikl. Cena 1068 Kč.

Maximálně přísná geometrie kliky Modus budí respekt. V tomto stylu můžete ozdobit i dveře od toalety, neboť kování je vybaveno uzamykatelnou rozetou. Cena za kompletní sadu 2022 Kč.

Strohá geometrie a nuda? To už dávno neplatí! Tvar kování Sweep 721 HR kombinuje mírně extravagantní eleganci s masivní konstrukcí. Cena od 2697 Kč.

Když obliny vystrkují růžky
Stává se dobrým designérským zvykem vše alespoň trochu zakulatit. Uživateli jsou prý mnohem příjemnější obliny. Jestli jste se v nich zhlédli i vy, tak vězte, že je opravdu z čeho vybírat.

Je-li vám oblé sympatické, ale nechcete to se zakřivením přehánět, mohlo by vás zaujmout kování Dune. Cena od 1834 Kč.

Kvalitní zámečnické zpracování se pozná v detailech. Klika Polis H1034 od značky Valli & Valli vypadá, jako by byla vysoustružena z jediného kusu kovu. Cena 1699 Kč.

Kouzlo kování Apollo P111 spočívá ve vzhledu zašlé patiny, která připomíná touhu po návratu do starých časů. Zelenou bude mít například v romantických interiérech typu Provence. Cena od 1016 Kč.


Expresivně pojatá rukojeť kování Laguna P 301 přímo vybízí k uchopení. Povrchová úprava matná lakovaná mosaz. Cena od 1158 Kč.

I s malou oblinkou se dá hrát velké divadlo. Klika nemusí zakrývat celé dveře. Série s příznačným názvem Uovo P 796 (italsky vejce). Povrchová úprava matný chrom. Cena od 1413 Kč.

TEXT: Zuzana Hošková
FOTO: archiv firem
ZDROJ: HOME

Kategorie: Dekor Design interiérů
Tagy: dvere kliky
Sdílejte článek

Diskuze