Nepostradatelný doplněk – hodiny

12. 04. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Při zařizování bytu byste neměli zapomenout na jeden důležitý doplněk, bez kterého nebude váš domov úplný. Podtrhuje styl interiéru a udává rytmus celé domácnosti. Tento prvek může být monumentální i velice nepatrný, ale vždy ho […]

Při zařizování bytu byste neměli zapomenout na jeden důležitý doplněk, bez kterého nebude váš domov úplný. Podtrhuje styl interiéru a udává rytmus celé domácnosti. Tento prvek může být monumentální i velice nepatrný, ale vždy ho chceme mít na očích. Ano, jsou to hodiny. Co o vás říkají ty vaše?

 

Hodiny v naší domácnosti hrají různé úlohy. V ložnici nás každé ráno budí, v kuchyni podle jiných měříme dobu pečení a v obývacím pokoji nám jiné ukazují čas, kdy sledovat náš oblíbený pořad v televizi. Každé mají jinou funkci a měly by mít i různý design.

Kdy se nebát akcentů
V určitých případech je výhodné dát důraz na nápadný design, barvy nebo neobvyklý materiál. A to hlavně tehdy, jedná-li se o společenské místnosti, jako jsou obývací pokoj, jídelna, kuchyně nebo i vstupní hala. Pokud jste takový prostor vybavili decentním nábytkem v jednotných tónech a zvolili nenápadnou výmalbu, nemusíte se pak bát jednoho výrazného akcentu.

Právě hodiny a další bytové doplňky dotvoří vaši domácnost a podtrhnou její styl. Výraznému designovému kousku dejte náležitý prostor, aby mohl dobře vyniknout. Prázdná stěna nad sedací soupravou je daleko vhodnější než úzký sloupek mezi dveřmi.

V moderní domácnosti dobře vynikne například tolik oblíbený retro styl odkazující na konec minulého století. Pokud chcete zaujmout každou návštěvu, pověste si na zeď surrealistické hodiny známé díky obrazu Salvadora Dalího. A kdo nefandí retru ani modernímu umění, ať si pořídí multifunkční meteostanici z ušlechtilých materiálů s jednoduchým nadčasovým designem.

Kdy je dobré nevyčnívat
Pokud je vaše domácnost spíše klasická a nábytek už má své roky, není potřeba pouštět se do velkých experimentů s doplňky. V takovém bytě každá návštěva ocení spíše vaši schopnost sladit doplněk s ostatním vybavením tak, aby na sebe nepoutal veškerou pozornost a aby tzv. nebil do očí.

Zútulnit starší byt a doplnit ho dekoracemi nemusí být o tolik těžší nebo nákladnější. Můžete se sice vypravit do starožitnictví a pokusit se ulovit drahý originál, daleko pohodlnější je ale shánění nových doplňků. Určitě objevíte celou řadu dřevěných hodin, ať už stojacích nebo nástěnných, které už při nákupu mají patinu a skvěle tak zapadnou mezi ostatní vybavení bytu.

Hodiny by zkrátka neměly chybět v žádném pokoji. Ať už jsou uměleckým dílem, starožitným kouskem nebo věrohodně vyvedenou replikou, každý se na nich očima zastaví. Věnujte proto jejich výběru náležitou pozornost.

Kategorie: Design interiérů
Tagy: Bytové doplňky hodiny interier
Sdílejte článek

Diskuze