Zdroj: Eglo

Podzimní interiér s přírodními materiály

25. 10. 2021 Sdílet

Podzim je charakteristický sychravým počasím, padajícími listy a chladnými teplotami. Nejlepší způsob, jak přečkat toto období je v teple domova s knihou a horkým čajem. Jak si můžete takovéto chvíle zpříjemnit? Stačí pár doplňků do domácnosti.

Přírodní prvky dokáží vytvořit pohodlný a krásný interiér s útulnou atmosférou. Není třeba do dřeva ladit celý dům či byt, stačí dodat pár doplňků. Nespornou výhodou přírodních materiálů je, že se hodí do každého interiéru, ať už jde o hi-tech, minimalismus či jakýkoli moderní styl.

Visící svítidla v obýváku

Zdroj: Eglo

Dřevo, ratan i látka

U přírodního stylu je výběr materiálu skutečně široký, můžeme sáhnout po větvičkách, rostlinách, bambusu, kameni, ratanu či látce. Nicméně nejčastějším přírodním materiálem je dřevo. Výhodou dřeva je, že máme největší možnost výběru podle druhu dřeva. Můžeme se setkat s břízou, dubem, bukem, modřínem, borovicí, javorem a dalšími. Všechny druhy dřeva se liší barvou, zrnitostí a tvrdostí, zároveň jsou zrna různá a neřídí se vzorem, proto je každý kousek jedinečný.

Obývák v přírodním stylu

Zdroj: Eglo

Přírodní barvy

Barevné schéma interiéru přírodního stylu uklidňujících pastelových barvách přírodního stylu jako je písková, okrová, hnědá, zelená, bílá, černá, růžová a další podobné barvy. Vždy by schéma mělo být v jemných odstínech a je třeba vyvarovat se ostrých barev. Dobrou pomůckou je zamyslet se, jak barva vypadá v přírodě (kůra stromů, zelená louka, pšeničné pole).

Světlo jako dekorace

Při doplňcích interiéru a dekoracích každý myslí na obrazy, misky, poličky, vázy, ubrusy a polštářky. Světlo je naopak bráno jako funkční část interiéru a lidé často opomínají jeho dekorativní funkci. Osvětlení je nicméně základním vybavením každé místnosti, proto v něm můžeme spojit funkčnost i design.

Ambientní svítidlo

Zdroj: Eglo

V dnešní době nalezneme mnoho svítidel z přírodních materiálů. Doba čistě kovových, skleněných či plastových svítidel je dávno pryč. Nyní si můžeme vybrat málo známá, ale elegantní ratanová svítidla, která pojí jemnost přírodního ratanu s elegantním černým kovovým základem. Látka může být překvapivým elementem u osvětlení, nicméně mu dodává výraznou jemnost a svítidlo přizpůsobí každému interiéru. Favoritem přírodních osvětlení jsou ovšem dřevěná svítidla, která vládnou stylu vintage a doplní každý loft, chatu, ale i moderní domácnost.

Svítidla šetrná k přírodě

Pokud se vám líbí přírodní styl, ale chcete být šetrní k přírodě, můžete si nakoupit u výrobce, který disponuje certifikátem FSC. Tento certifikát vydává Výbor pro šetrné hospodaření s lesy a uděluje ho společnostem, které dodržují principy environmentálně odpovědného, sociálně přínosného obhospodařování lesů celého světa.

Tímto certifikátem disponuje například společnost EGLO, která vyrábí designová svítidla pro celou domácnost. V rámci šetrnosti k životnímu prostředí využívá LED technologie, na které garantuje záruku 5 let.

Zdroj: PR článek EGLO CZ+SK s.r.o

Kategorie: Design interiérů
Tagy: dekorace moderní svítidla přírodní materiály přírodní motivy ratan svitidla závěsná osvětlení
Sdílejte článek