Přírodně laděné bydlení, které je ztělesněním skandinávské estetiky a životního stylu

31. 05. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Pokud někdy rádi trávíte čas na Instagramu, určitě máte svoje oblíbené profily. Takové, na kterých vás uchvátí každá fotografie, a ukládáte si je jako inspiraci pro svoje vlastní bydlení. Tak nějak jsme narazili i na mladou dánskou instagramerku Cecilii. Fotografie jejího harmonického, přírodně laděného bydlení jsou ztělesněním skandinávské estetiky a životního stylu, vyzdvihujícího pohodu a nacházejícího krásu v jednoduchých věcech.

V bytě, jehož fotografie Cecilie sdílí na svém Instagramu, žije se svým snoubencem už téměř tři roky. Kvůli snoubencově práci se z města Aarhus přestěhovali do Odderu, kde se snoubenec Magnus narodil a vyrůstal. A díky jeho známým se jim podařilo najít byt, který jim padl do oka. Ne příliš velký, pro dva mladé lidi ale tak akorát.

Přírodně laděný třípokojový skandinávský byt s barevnou keramikou a doplnky

Cecilie nejraději nakupuje věci z druhé ruky, ať už v bazarech, nebo na bleších trzích. Samozřejmě některé věci nachází i na internetu, například plakáty má z dánského webshopu Poster & Frame. Zdroj: Cecilie Kovsted

Vzhledem k tomu, že se jedná o pronájem, velké zásahy do něho před nastěhováním udělat nemohli. „Stěny v jednotlivých místnostech jsme vymalovali různými barvami, díky čemuž byt nepůsobí tak ,bíle a nově‘, ale víc jako náš vlastní,“ přibližuje Cecilie.

Přečtěte si také:
Skandinávske bydlení plné dobré nálady

Aby měli víc úložného prostoru, nainstalovali v jedné z místností velký policový systém. Zbytek už dotvořila Cecilie nábytkem, a potom především doplňky, na které má oko a které dělají z tohoto bytu útulný, harmonický domov. Příjemné teplé barvy, přírodní materiály a vyvážená kombinace vintage nábytku a doplňků s moderním nádechem jsou přítomné v každé místnosti. „Mám ráda zejména zemité tóny jako hnědou, béžovou, šedou, černou, zlatou. A možná vás to překvapí, ale většinu věcí, které máme, jsme našli v bazarech nebo na bleších trzích. Zbožňuju chodit po blešácích a hledat staro-nové poklady, jsou často jedinečné a odlišné,“ vysvětluje Cecilie.

Přírodně laděný třípokojový skandinávský byt s barevnou keramikou a doplnky

Pracovní koutek je nejoblíbenějším místem Cecilie v bytě. Najdeme v něm jednoduchou dřevěnou pracovní desku a vintage křeslo, pozornost však jednoznačně strhává tzv. gallery wall, v rámci které Cecilie ráda a často obměňuje grafiky a ilustrace s přírodními a japonskými motivy. Zdroj: Cecilie Kovsted

Nejen kvůli Instagramu, ale samozřejmě i kvůli nim samotným nechce Cecilie, aby byt působil stále stejně. Pravidelně v něm tak mění menší dekorace, zejména vázy, držáky na svíčky či sošky, které jsou skutečně jednoduchým, ale efektivním způsobem, jak „refrešnout“ jakoukoliv místnost.

Chtěla jsem vytvořit bydlení, ve kterém budeme cítit, že je to náš domov. S uměním, barvami, útulným interiérem a osobností.

Cecilie

Nejoblíbenější dekorací jsou ale živé květiny, které jsou naaranžované v různých vázách prakticky v každé místnosti. I do domova Cecilie tak vnášejí závan jara a jejich barevnost krásně doplní přírodně laděné tóny ostatních dekorací.

Přečtěte si také:
Jak přenést trochu Skandinávie do vlastního domova?

Díky tomu, že v celém bytě je prakticky stejná materiálová a barevná paleta, působí velmi kompaktně a harmonicky. Cecilie v něm však má, tomuto navzdory, svůj oblíbený koutek. „Miluju náš pracovní koutek se všemi malými obrázky, které jsme zavěsili nad stůl.

Přírodně laděný třípokojový skandinávský byt s barevnou keramikou a doplnky

Aby fotografie na sociální síti působily stále svěže a rozmanitě, využívá Cecilie zejména sílu doplňků. „Můj nevlastní otec má navíc bazar, takže k němu často zajdu, když potřebuji například novou lampu nebo odkládací stolek.“ Zdroj: Cecilie Kovsted

Ta stěna má jednoduše charakter, moc ráda se na ni jen tak dívám, když sedím u stolu. Změnila jsem ji už asi 50krát a stále ráda obměňuji jednotlivé malé umělecké kousky, takže stále vypadá jinak,“ přiznává.

Přírodně laděný třípokojový skandinávský byt s barevnou keramikou a doplnky

Vídeňská pletenina, kterou najdeme na vintage židli, je obrovským hitem této sezony. Zdroj: Cecilie Kovsted

TOP TIP

Aby tmavší odstíny na některých kouscích nábytku nepůsobily příliš chmurně a tísnivě, vyvážila je Cecilie světlejšími barvami, jako např. na policovém systému či puntíkatém koberci.

Protože Cecilie je Dánka, na závěr nám nedalo se jí nezeptat, jak si ona sama vysvětluje, že skandinávský styl bydlení je už dlouhé roky tak oblíbený prakticky v každém koutě světa. „Myslím si, že skandinávský interiér je především jednoduchý a minimalistický, takže je velmi snadné si takové bydlení zařídit. Chceme, aby naše bydlení bylo především světlé, útulné a funkční. Navzdory tomu, že ho zařizujeme poměrně jednoduše, jsou pro nás o to důležitější malé krásné detaily, jako například rostliny a doplňky, které ho dotvářejí,“ říká na závěr.

Přírodně laděný třípokojový skandinávský byt s barevnou keramikou a doplnky

Aby fotografie na sociální síti působily stále svěže a rozmanitě, využívá Cecilie zejména sílu doplňků. „Můj nevlastní otec má navíc bazar, takže k němu často zajdu, když potřebuji například novou lampu nebo odkládací stolek.“ Zdroj: Cecilie Kovsted

Profil

NEMOVITOST

Třípokojový byt v městě Odder, Dánsko

KDO TU BYDLÍ

Cecilie Kovsted, instagramerka, a její snoubenec Magnus. Cecilie má na svém instagramovém profilu, kam dává inspiraci ze svého bydlení, více než 19 tisíc sledovatelů. Najdete ji na @ interiorunivers.

Připravila: Lucia Blažiová

Foto: Cecilie Kovsted

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: barvy v interiéru Funkční design prakticky skandinavský styl starožitný nábytek třípokojové byty zemité odstíny
Sdílejte článek

Diskuze