skandinavský styl

Bílé židle
Kuchyně

Tipy, jak si vytvořit kuchyň ve skandinávském stylu

Uklidňující barevná paleta, čisté linie, funkční uspořádání všeho, co potřebujete k vaření a servírování, dostatek světla – díky těmto vlastnostem se kuchyně ve skandinávském stylu staly hitem poslední doby. Pokud jste nezachytili, co dalšího severský design zahrnuje, připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, jak vnést do vaší kuchyně prvky „scandi“.

Venkovský dům skandinávského stylu
Návštěvy domů

Před rušným městským životem unikli do jednoduchého venkovského domu inspirovaného skandinávským stylem

Nevelká stavba se zastavěnou plochou padesát dva metrů čtverečních vznikla tak jako mnoho podobných projektů v covidových časech. V roce 2020 chtěli její majitelé trávit více času na venkově. A tak hledali vhodné místo. Majitelka je umělkyně pracující v různých médiích. Její manžel hraje ve volném čase na bicí. S příchodem pandemie a nutností práce doma potřebovali více prostoru na život i na tvorbu.

Jak vnést do interiéru květiny
Dekor

9 jednoduchých nápadů, jak vnést do interiéru květiny

Ať už si přinesete květiny z květinářství, zahrady, nebo dostanete kytici květů k narozeninám, v interiéru budou vždy pastvou pro oči. Jak je jednoduše a vkusně naaranžovat? Ukážeme vám několik zajímavých způsobů.

Trendy ložnice
Design interiérů

Nejhezčí ložnice? Kus přírody, špetka elegance, hrst hravosti a záplava barev

Vneste do svých ložnic kus přírody prostřednictvím trendu „urban jungle“, špetku elegance stylem boho, hrst skandinávské hravosti nebo záplavu barev s prvky retra.

Malý byt v skandinávském stylu
Design interiérů

Kompletní rekonstrukce panelového bytu za dva měsíce

Jen o něco více než dva měsíce trvala kompletní rekonstrukce panelového bytu, ve kterém majitelka vyrostla a kam se po letech vrátila. Vše měla totiž dopředu dobře promyšlené.

Přírodně laděný třípokojový skandinávský byt s barevnou keramikou a doplnky
Design interiérů

Přírodně laděné bydlení, které je ztělesněním skandinávské estetiky a životního stylu

Pokud někdy rádi trávíte čas na Instagramu, určitě máte svoje oblíbené profily. Takové, na kterých vás uchvátí každá fotografie, a ukládáte si je jako inspiraci pro svoje vlastní bydlení. Tak nějak jsme narazili i na mladou dánskou instagramerku Cecilii. Fotografie jejího harmonického, přírodně laděného bydlení jsou ztělesněním skandinávské estetiky a životního stylu, vyzdvihujícího pohodu a nacházejícího krásu v jednoduchých věcech.

Sluncem zalitý zděný přírodní bungalov ve skandinávském stylu
Návštěvy domů

Sluncem zalitý zděný bungalov vlastníma rukama

On je mimořádně zručný, ona má zase velký cit pro design a zařizování. Výsledkem jejich společných talentů je tento sympatický, sluncem zalitý domeček, který obývají v trojici s malým synem a ve kterém panuje mimořádně přívětivá atmosféra. Nakoukněte s námi dovnitř.

Obývák v scandi stylu se psem
Trendy

Jak si zařídit bydlení ve skandinávském stylu

Skandinávský styl existuje už od 50. let minulého století, a i navzdory tomu je stále velmi „živý“ a žádaný. Vyznačuje se minimalismem, jednoduchostí, čistotou a funkčností. Je bezprostředně spjatý s přírodou, a proto je mnohým tak blízký.

Terakotové schodiště z domu do zahrady
Návštěvy domů

Po poslední proměně se prvorepubliková vila nedaleko Hradce Králové změnila k nepoznání

Vila nedaleko města Hradec Králové, která byla postavena v roce 1932, podstoupila už několik proměn. První přestavba v roce 1999 vedla k otevření zubní ordinace s čekárnou v přízemí domu tak, aby v ostatní části mohla pohodlně bydlet pětičlenná rodina. V roce 2009, díky dalším změnám, vznikla v podkroví ložnice a dětský pokoj, zároveň byla opravena fasáda domu. A to stále není všechno.

Velkorysý otevřený prostor přízemí v skandinávském stylu
Design interiérů

Interiér pražského rodinného domu plný zajímavých detailů a umělecky řešených běžných předmětů

Architekty ze studia boq architekti přizvali k řešení interiéru majitelé rozestavěné stavby. Výsledek? Neexistuje část interiéru, kde by se váš pohled nezastavil na zajímavém detailu nebo přímo uměleckém řešení běžných předmětů.