Zdroj: Miro Pochyba

Kompletní rekonstrukce panelového bytu za dva měsíce

14. 06. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Jen o něco více než dva měsíce trvala kompletní rekonstrukce panelového bytu, ve kterém majitelka vyrostla a kam se po letech vrátila. Vše měla totiž dopředu dobře promyšlené.

Návrat domů

V bytě s krásným výhledem až za Dunaj žila Simona s rodiči do svých deseti let. Potom se přestěhovali do rodinného domu, aby se tam o pár let později, už jako dospělá mladá žena, opět mohla vrátit. Tentokrát už bez rodičů a, pochopitelně, do nového interiéru.

Malý byt v skandinávském stylu

Bílo-šedou barevnou kombinaci oživují všudypřítomné zelené květy. Byt je zařízený v čistém severském stylu s množstvím milých osobních doplňků, které odkazují na záliby majitelky i její přátele. Zdroj: Miro Pochyba

Byt se roky pronajímal, a proto byl opravdu v hrozném stavu. Čekala ji tedy předělávka doslova od podlahy. Protože její otec pracuje ve stavebnictví, se vším, co uměl, jí pomohl, což jí v konečném důsledku ušetřilo dost peněz. Odhadl, jak dlouho to celé potrvá, a trefil se. Dva měsíce? Nejdříve nevěřila, ale… podařilo se.

Přečtěte si také:
Panelákový byt zbavili nesmyslné dispozice. Překvapil i kontrast jemnosti a surových materiálů

Opravdu se jim z velké části svépomocí podařilo byt „vypitvat“, udělat novou elektro i vodoinstalaci, položit podlahy a vymalovat. A samozřejmě i zařídit přesně podle Simoniny představy. A ta byla velmi konkrétní.

Malý byt v skandinávském stylu

Majitelka Simona více než rok sbírala inspiraci
pro svůj budoucí domov. Občas jí to už přerůstalo
přes hlavu, ale nakonec se jí podařilo vytvořit
působivý interiér přesně podle vlastních představ. Zdroj: Miro Pochyba

Inspiraci hledala a sbírala zejména na internetu. Intenzivně se tomu věnovala asi rok před samotnou rekonstrukcí, během kterého bydlela v podnájmu a šetřila si na ni. „Věděla jsem nejen to, jaké budou stěny a podlahy, ale i kde bude položená každá jedna vázička a kde bude viset zrcadlo,“ směje se mladá majitelka.

Svůj první fotoaparát jsem dostala, když mi bylo 12 let. Od té doby jsem ho už z rukou nepustila a začala jsem se této vášni naplno věnovat. Časem se moje hobby změnilo v práci a fotografií jsem se už od útlého věku začala i živit.

majitelka Simona

V bytě se měnila i dispozice, stěny se posouvaly tak, aby se zvětšil obývák na úkor chodby. Simona věděla, že chce byt zařídit ve skandinávském stylu, že použije dřevo, světlé barvy, přírodní textilie a nevynechala ani trendy vzhled betonu, který tu najdete v podobě stěrky v obýváku na stěně za televizorem.

Malý byt v skandinávském stylu

Na stěně, která odděluje chodbu od obýváku, je na míru vyrobená policová sestava, která je šikovná v tom, že má nejen otevřené, ale i uzavřené odkládací prostory, kterých v bytě nikdy není dost.

S odstupem času přiznává, že to celé bylo opravdu expresně rychlé, zejména kvůli tomu, že už nechtěla platit podnájem a energie v novém bytě současně. „Když jsem se sem stěhovala, ještě nebyly úplně všude položené podlahy a sedačka byla na cestě, ale nechtěla jsem to už víc zbytečně protahovat.“

Malý byt v skandinávském stylu

V centru kuchyně se nachází mimořádně přívětivě působící kuchyňský ostrov, takové srdce kuchyně. Z jedné jeho strany jsou úložné prostory, z druhé slouží jako barový či snídaňový pult. Zdroj: Miro Pochyba

Co by udělala jinak? „Možná bych si na takovou velkou rekonstrukci dnes vyhradila přece jen o trochu víc času, protože je tu pár nedokonalostí.“ Celek je však hotový a dojem z něho mimořádně dobrý, co říkáte?

Přečtěte si také:
Skandinávský minimalismus v paneláku? Proč ne!

Profil

MAJITELKA

Simona Hulmanová se věnuje fotografování od svých 13 let. Nejraději a nejčastěji fotí svatby, portréty, různé akce a jídlo. Její práci si můžete prohlédnout na Instagramu @shine_vision.

Text: Katarína Barošová

Foto: Miro Pochyba

Zdroj: Časopis HOME Speciál

Kategorie: Design interiérů
Tagy: bytové textilie byty interiérové doplnky panelové domy přírodní materiály rekonstrukce bydlení skandinavský styl změna dispozice
Sdílejte článek

Diskuze