Zdroj: Carlo Baroni

Když se z městského bytu stane dokonalé místo pro odpočinek, zábavu a načerpání nových sil

05. 11. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Realizace bytu nás zaujala čistým rukopisem, použitím originálních detailů, které minimalistická řešení zútulňují, příjemným posezením venku a místností s kulečníkovým stolem. Prostě – domácnost určená k odpočinku, zábavě a načerpání nových sil.

Pozemek s domem, ve kterém se byt nachází, stojí u poměrně rušné cesty. Výhodou však je, že dům je umístěn na vzdálenější straně pozemku a od cesty ho odděluje soukromá zahrada. Díky ní je z bytu výhled do zeleně.

Přečtěte si také:
Architektům se podařilo proměnit starší byt v moderní byt v industriálním stylu

Projekt interiéru městského bytu zahrnoval návrh nábytku na míru, návrh zahrady a rady, jaké výrobky do interiéru by si měli majitelé koupit a jakou barvu a materiál na fasády je vhodné použít. Kromě toho se architekti s pomocí expertů zaměřili na celkovou pohodu bydlení, řešení vnějších akustických a environmentálních problémů a odstraňování elektromagnetického znečištění v interiérech.

Krb v obýváku a velký pes před ním

Už od vstupu do domu vás upoutá krb, který je viditelný z celého obývacího prostoru, čímž vytváří pocit přivítání a tepla. Zdroj: Carlo Baroni

Proti hluku fungují rostliny, barvy uvnitř ladí se zahradou

Koncept proměny interiéru byl inspirován hlavními prostorovými charakteristikami domu. Velkými francouzskými dveřmi v obývacím pokoji se vychází do zahrady, ve které byly vysazeny rostliny schopné snižovat hluk a znečištění životního prostředí.

Přečtěte si také:
Oáza klidu ve velkoměstě: Rozlehlý světlý byt s vysokými stropy

Úpravy, které architekti navrhli v interiéru, připomínají barvy a materiály ze zahrady: nábytek a doplňky používají zelený odstín a kontrastují s bílou moderní benátskou podlahou typu terrazzo, která je i na terase. V jídelně (stůl, židle a kuchyň) figuruje nábytek z ořechového dřeva „canaletto“. Díky velkým prosklením se autorům projektu podařilo „vtáhnout“ zahradu do interiéru.

Obývák s krbem a zelenou pohovkou

Nábytek a doplňky používají zelený odstín a kontrastují s bílou moderní benátskou podlahou typu terrazzo, která je i na terase. Zdroj: Carlo Baroni

Krb uvidíte už od vstupu, dekorativní svítidla prostor zútulňují

Velká okna jsou vybavena lavicemi s dvojitou funkcí, díky kterým si majitelé mohou vychutnat relaxační výhled do zahrady. V případě potřeby nabízejí sezení navíc, kdykoliv přijdou hosté nebo příbuzní.

Dřevěná jídelna a designový lustr

V jídelně figuruje nábytek z ořechového dřeva „canaletto“. Zdroj: Carlo Baroni

Povrch kuchyňského ostrůvku je v černé barvě. Už od vstupu do domu vás upoutá krb, který je viditelný z celého obývacího prostoru, čímž vytváří pocit přivítání a tepla.

Přečtěte si také:
Zapomenutý domek v centru města čekal roky na rekonstrukci. Dnes byste ho nepoznali

V prostoru na spaní dosáhli architekti hřejivé relaxační atmosféry dřevěnými podlahami a obklady stěn. V koupelnách je na podlaze taktéž terrazzo a na stěnách smaltová barva na stěny. Speciální pozornost si zaslouží řešení osvětlení – všechna svítidla jsou velmi dekorativní a zjemňují celý prostor.

Terasa s pohodlným sezením za domem se psem

Dům je umístěn na vzdálenější straně pozemku a od cesty ho odděluje soukromá zahrada. Zdroj: Carlo Baroni

ZM byt

architektonický ateliér: BURNAZZI FELTRIN ARCHITECTS

autoři: Elisa Burnazzi, Davide Feltrin

lokalita: Trident, Itálie

plocha: 279 m² (interiér), 70 m² (exteriér), 350 m² (zahrada)

realizace: 2018 – 2020

Sabína Zavarská

Foto: Carlo Baroni

Kategorie: Design interiérů
Tagy: bytové textilie byty designový nábytek interiérové doplnky moderné domy moderni architektura přírodní materiály
Sdílejte článek

Diskuze