Zdroj: Westwing

Oáza klidu ve velkoměstě: Rozlehlý světlý byt s vysokými stropy

13. 05. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Módní návrhář Dawid Tomaszewski při zařizování svého prostorného bytu nenechal nic na náhodě. Nachází se v berlínské bohémské čtvrti a tomu odpovídá také jeho vybavení a atmosféra. Již při vstupu nás okouzlilo vydařené spojení eklektické elegance a svobody prostoru.

David s mazlíčkem

Zdroj: Westwing

Nesčetné množství galerií, klubů nebo pohádkové palácové zahrady – to je kvintesence berlínské čtvrti Charlottenburg. Nelze se proto divit, že si ji před 20 lety Dawid Tomaszewski vybral za svůj domov. Po příchodu nového čtyřnohého člena domácnosti pouze vyměnil menší byt za tento prostornější.

Přečtěte si také:
Stylový byt, jehož hlavním prvkem jedinečnosti jsou černé linie
Zátiší s uměním

Zdroj: Westwing

Zátiší s uměním. Takových instalací se v bytě nachází několik. Vlastně téměř v každém prázdném koutě je stolek nebo komoda, na ní obraz, svítidlo nebo živá rostlina v květináči či váza s řezanými květinami. Tato konkrétní grafika barevně koresponduje se skořicovou pohovkou a dodává prostornému obývacímu pokoji pocit tepla.

Obývací pokoj je situován na místě takzvaného berlínského pokoje, který byl charakteristický pro architekturu 19. století a spojuje dvě křídla bytu. Obvykle má jen jedno okno, což zajišťuje příjemný chládek.

„Rád vyměňuji věci a hledám jim nové místo, proto to tady poměrně často předělávám, hodně mě to baví. Snažím se byt naplnit životem. Nejen sebou a svým psem, ale také pomocí dekorací a různých vzpomínkových předmětů nebo knih i lidmi, kteří jsou mi velmi blízcí. Vládne zde útulná umělecká atmosféra, která voní kromě jiného také čerstvými liliemi. Miluji je a kdykoli přijedu na třetí poschodí, již zpoza dveří cítím typickou vůni domova. Je to takový uklidňující a uvolněný pocit. Tato eklektická kombinace různých věcí mi připadá krásná. Zkrátka – mám rád opulentní minimalismus.”

Velká knihovna s čitárnou

Zdroj: Westwing

Záleželo mi na oddělení pracovního a volného času. Obývací pokoj jsem zařídil tak, aby mi umožnil zapomenout, že hned vedle za vysokými dvoukřídlovými dveřmi mám pracovnu.

Přečtěte si také:
Jedinečný byt v eklektickém stylu upoutá snad každého

Dawid při aranžování bytu vsadil na prvky, které přitahují pozornost. Jedním z nich je například i majestátní stůl s efektem mramoru v modré barvě. Odvážná kombinace sametových a vypletených židlí dodává místnosti designérský šmrnc. Přesně tak, jak se na umělecký Berlín patří. 

Nábytek jednoduchých tvarů Dawid kombinuje s netradičními modely, například s pompézním křeslem s vídeňským výpletem. Výrazné linie a světlé odstíny se zde harmonicky doplňují s nápadnými barvami a zlatými akcenty.

„Nekompromisně od sebe odděluji bydlení a práci. Nenajdete zde ani jedinou jehlu nebo nit. Dokonce nemám doma ani žehličku, takže pokud je třeba, musím žehlit ve svém ateliéru. Zato si zde dokážu hezky odpočinout.“

Kuchyň s talíři na steně

Zdroj: Westwing

Ani kuchyň nezůstala nic dlužná pověsti tohoto umělecky laděného bytu. Černou stěnu zjemňují dekorační talíře a na uskladnění všech potřebných a praktických kuchyňských záležitostí slouží dřevěná vitrína jako ze starožitností. 

Přečtěte si také:
Oáza uprostřed hlavního města? V bytě bez televize a rušivých prvků

Dobrý tip

Pokud chcete v místnosti upoutat pozornost na více instalací, namontujte si víceramenné stropní svítidlo a namiřte jeho ramena tam, kde budou ukazovat na to hezké, podstatné.

Profil 

Majitel

Módní návrhář a designér Dawid Tomaszewski je původem z Polska a svůj čas dělí mezi Londýn a Berlín. Studoval u známé návrhářky Vivienne Westwood. V tvorbě ho inspiruje umění a architektura, je dvorním návrhářem spousty známých osobností z německé umělecké scény.

Nemovitost

Rozlehlý světlý byt s vysokými stropy ve známé čtvrti Charlottenburg, která je domovem spousty umělců, designérů a kreativních duší. 

Připravila: Katarína Barošová

Foto: Westwing

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byty designový nábytek dřevěné parkety knihovna moderni bydleni obrazy stylový nábytek umělecké artefakty
Sdílejte článek

Diskuze