Zdroj: Alexandru Prodan

Stylový byt, jehož hlavním prvkem jedinečnosti jsou černé linie

29. 04. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Chcete-li vytvořit byt, který bude mít jedinečný charakter a styl, v prvé řadě si musíte vybrat specifické prvky. Ty by měly provázet celý interiér. Někdy stačí jen jeden charakteristický prvek, který vnesete do prostoru v různých obměnách.

V případě bytu v novostavbě v rumunské Bukurešti se jím staly jednoduché černé linie. Nevěříte, že i ty mohou dát celému bytu jedinečný charakter? Architektky Alexandra Nastase a Alexandra Stamate z Jooca Studio vás o tom přesvědčí.

Síťované panely v obýváku

Do otevřeného denního prostoru architekti přidaly několik dekorativních síťovaných panelů s černými kovovými rámy. Zdroj: Alexandru Prodan

Stylové apartmá Black Lines se nachází v Bukurešti, v budově, která byla dokončena na začátku roku 2020. Má dvě ložnice: hlavní ložnici a pracovnu, která se v případě potřeby mění v pokoj pro hosty. Autorky interiéru částečně upravily i původní dispozici, protože chtěly sloučit kuchyň a obývací pokoj do jednoho otevřeného prostoru.

Přečtěte si také:
Architektům se podařilo proměnit starší byt v moderní byt v industriálním stylu

Tak vznikla denní zóna, kterou stejně jako noční definují černé kovové prvky. Umocňují kontrastní vizualitu nábytku, dotvářejí barevné akcenty čalouněných předmětů a celkově v tomto novém bytě vytvářejí stylovou industriální atmosféru. S lesklým obkladem za kuchyňskou linkou hluboké zelené barvy ladí barva pohovky v obývací části.

Jídelní stůl na míru

Jídelní stůl je vyroben na míru – z dubového dřeva s těžkými nohami z černého kovu. Zdroj: Alexandru Prodan

Na začátku byla záliba v průmyslovém stylu

Majitel bytu už od začátku prezentoval zájem o průmyslový styl, který se mu velmi líbí. Potom nastoupily architektky, které vzaly specifické prvky a kombinovaly je tak, aby získaly stylovější a modernější podobu. Tyto kovové prvky se nyní nacházejí v celém bytě: na stropě a stěnách jako lampy, v rámci nábytku – jako jsou židle, police, stoly a rámy na fotografie. Dokonce i věšák na chodbě, skříňka v koupelně a šatník v ložnici mají výrazné černé linie.

Šatník s kouřovým sklem

Zajímavostí je šatník s kouřovým sklem. Otevřené police šatníku jsou zvýrazněné LED pásky. Zdroj: Alexandru Prodan

Ani dekorace nejsou prvoplánové

„Do otevřeného denního prostoru jsme přidaly několik dekorativních síťovaných panelů s černými kovovými rámy. Jejich úkolem je skrýt větrání a potrubí digestoře v kuchyňské části, ale též mají vizuální roli – oddělují jídelnu od obývacího pokoje. Na kuchyňský nábytek jsme použily tvrdé dřevo (pracovní deska a police), desky MDF na spodní skříňky a sklo Krizet na vrchní zavěšené skříňky. Týž druh dekorativního skla je i na dvířkách barového ostrova. Jídelní stůl je vyroben na míru – z dubového dřeva s těžkými nohami z černého kovu,“ vysvětlují autorky designu.

Stolek s vázou v obýváku

Kovové prvky se nacházejí v celém bytě: na stropě a stěnách jako lampy, v rámci nábytku – jako jsou židle, police, stoly a rámy na fotografie. Zdroj: Alexandru Prodan

Čalouněná postel a šatník s kouřovým sklem

Také ložnice je řešena v industriálním tónu a plně ladí s denní zónou. Zajímavostí je šatník s kouřovým sklem. Otevřené police šatníku jsou zvýrazněné LED pásky. Prakticky veškerý nábytek v bytě je vyroben na míru, včetně čalouněné postele. Jako hlavní materiál postele slouží měkká a jemná tkanina se světlou béžovo-růžovou barvou, která vytváří dokonalý protiklad k drsnému průmyslovému stylu a k textuře stěny. 

Přečtěte si také:
Tmavé jádro je novým centrem bytu, vpouští světlo do koupelny z obou stran

Pracovna je nejméně industriální

Pracovna, respektive pokoj pro hosty, se designově odlišuje od jiných částí bytu. Je to právě kvůli použití pro hosty. Najdete v ní teplejší a jasnější barvy, jemnější materiály. Méně je též textur a kovových prvků.

Velké zrcadlo v koupelně

Industriální styl v koupelně připomínají i černé vodovodní baterie, středobodem koupelny je však velké kruhové zrcadlo s ambientním podsvícením. Zdroj: Alexandru Prodan

Šestiúhelníková mozaika a kruhové zrcadlo jako středobod koupelny

Hlavní koupelnu osvěžují dva mozaikové obklady stěn – černý a bílý, vyrobené v šestiúhelníkovém tvaru. Jako podlaha slouží keramické dlaždice s betonovým vzhledem. Industriální styl v koupelně připomínají i černé vodovodní baterie, středobodem koupelny je však velké kruhové zrcadlo s ambientním podsvícením.

Přečtěte si také:
Díky modré barvě získal byt jedinečnou dynamiku

Stylový byt Black Lines

architektonický ateliér: Jooca Studio

autoři: Alexandra Nastase a Alexandra Stamate

lokalita: Bukurešť, Rumunsko 

plocha: 90 m2

realizace: 2020

Sabína Zavarská

Foto: Alexandru Prodan

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byty černý kov industriální styl moderni architektura nábytek na míru stylový nábytek
Sdílejte článek

Diskuze