Zdroj: Miro Pochyba

Sluncem zalitý zděný bungalov vlastníma rukama

26. 05. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

On je mimořádně zručný, ona má zase velký cit pro design a zařizování. Výsledkem jejich společných talentů je tento sympatický, sluncem zalitý domeček, který obývají v trojici s malým synem a ve kterém panuje mimořádně přívětivá atmosféra. Nakoukněte s námi dovnitř.

„S manželem jsme měli už od časů našeho randění představu o společném budoucím domě. Protože existovaly projekty, které přesně splňovaly naše požadavky, rozhodli jsme se jeden z nich koupit. Ten, který se nejvíc podobal právě našemu vysněnému domečku. Sami bychom ho lépe nenaplánovali a ušetřené peníze, které bychom za projekt zaplatili architektovi, jsme raději investovali do zařízení.

Přečtěte si také:
Vzdušný a světlý bungalov na severu Čech nabízí fascinující bydlení ve spojení s přírodou

A podobně to bylo i s pozemkem. Nejdříve jsme hledali vhodné parcely v okolí města, ale buď nebyli majetkově plně vypořádané, nebo nám nevyhovovaly rozlohou či příliš vysokou cenou. A tak jsme nakonec ‚zakotvili‘ vzadu na rodičovské zahradě v této okrajové části,“ vypráví od začátku příběh společného bydlení sympatická domácí paní.

Sluncem zalitý zděný přírodní bungalov ve skandinávském stylu

I tento interiér je důkazem toho, že nadčasová kombinace bílé, šedé a dřeva spolu velmi dobře „funguje“. Samozřejmě, poměr musí být správně vyvážený a na to musíte mít zase ten správný cit. O ten však v případě majitelů nebyla nouze. Zdroj: Miro Pochyba

Do debaty se zapojuje i její manžel, který vysvětluje, jen tak mimochodem, že vlastně téměř celý dům si postavili svépomocí. Po víkendech, při práci, s pomocí rodiny a kamarádů. Základy a hrubou stavbu zvládli úplně sami.

Sluncem zalitý zděný přírodní bungalov ve skandinávském stylu

Krb měl být původně na území kuchyně, ale majitelé ho posunuli do obývací části. Domeček dokáže vytopit raz dva. Speciální francouzskou omítku na něj nanesl majitel, ale prý výsledek není úplně podle jeho představ. My s fotografem ho přesvědčujeme, že je to super i takto… Zdroj: Miro Pochyba

Příbuzný, povoláním zedník, jim založil první řadu cihel a zbytek dozdili svépomocí. Okna a střechu udělali party řemeslníků, ale elektřinu i vodu „odmistroval“ také pán domácí s kamarádem. A výsledky jeho zručnosti a nadání jsou vidět i na zařízení a doplňcích uvnitř domu, ale o tom na dalších stranách.

Kuchyni jako jedinou místnost v domě nám pomohl navrhnout architekt a měl opravdu dobré a praktické nápady, které jsme ocenili.

majitelé

Stavba domu trvala přibližně rok a půl. Když se mladý pár konečně nastěhoval, byla kompletně dokončená jen kuchyně a koupelna. Ale to jim vlastně na začátek úplně stačilo. Ostatní pokoje zařizovali postupně, a než do rodiny přibyl třetí člen, všechno se stihlo.

Přečtěte si také:
Interiér bungalovu mladého muže chytí za srdce každého milovníka designu

Majka si prohlížela inspirace na internetu, věděla, co ji oslovuje, ale neměla striktně vyhraněný styl, kterým interiér zařídí. Líbily se jí přírodní materiály, světlé barvy, a zejména dřevo. A toho je tu tedy dost – udává prostoru atmosféru a jeho přidanou hodnotou je i ruční opracování domácím pánem.

Oba dva s Tomášem máme rádi, když do domácnosti přibyde i něco našeho, vlastního, odlišného. Zkrátka, kousek z nás. Líbí se mi i to, že tu není moc nábytku, ale spíš dřevo. Tím je interiér možná trochu jiný…

majitelka Majka

Ať už jde o trendy pařezy plnící funkci podstavců pod květináče, konferenční stolek, nebo krásnou polici pod televizorem ze stoletých trámů. Větší skříně a kuchyňskou linku vyrobil na míru truhlář.

Sluncem zalitý zděný přírodní bungalov ve skandinávském stylu

Dřevěné pařezy majitel po opracování provrtal a provlékl skrz ně lano. Jeden z nich je pro efekt opálený ohněm pomocí hořáku. Obvykle je na závěr ještě přetře tenkou vrstvou jemného bezbarvého laku, protože ten na rozdíl od olejů nemění barvu. Stylové podstavce pod květináče jsou na světě. Dům je krásně prosvětlený i díky tomu, že majitelé vyměnili původní klasická okna za prosklení až po zem. Dobrý nápad. Zdroj: Miro Pochyba

Všechno zařízení spolu mimořádně ladí a vhodně zvolené doplňky domku dodávají atmosféru, ve které se snoubí severská lehkost s moderními venkovskými prvky.

Přečtěte si také:
Atraktivní bungalov s vůní dřeva v blízkosti moravského Kyjova

Profil

MAJITELÉ

Majka je odmala kreativní duše a ráda tvoří. Vystudovala ekonomii a před mateřskou pracovala jako fakturantka v reklamce. Relax nachází kromě tvoření i v kuchyni, zejména při pečení a zdobení dortů. To byl vlastně i důvod, proč chtěla a potřebovala prostornou kuchyni. Tomáš je distribučně-servisní technik, velmi zručný, rád vyrábí, zkouší, řeže, montuje…, až dokud není s výsledkem spokojený. Se svým 2,5 letým synem Matouškem chodí rádi do přírody, kde čerpají novou energii, a občas si z ní přinesou domů i nějaký ten přírodní doplněk.

NEMOVITOST

Zděný bungalov s rozlohou 125 m2, který si majitelé postavili svépomocí za necelý rok a půl.

Tento interiér jsme našli na sociální síti o bydlení Modrá střecha.

Text: Katarína Barošová

Foto: Miro Pochyba

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: bungalovy dům svépomoci kuchyňská linka rodinne domy skandinavský styl venkovské domy
Sdílejte článek

Diskuze