Proměna bytu v Praze 4 se zaměřením na obytný prostor s kuchyní a malou koupelnu

15. 12. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Zadáním investorky bylo přetvořit interiér do moderní a jednoduché podoby. Rekonstrukce bytu se týkala obytného prostoru s kuchyní a malé koupelny.

Původní tvar a uspořádání kuchyně do tvaru L investorce nevyhovovalo a zároveň bylo potřeba vyřešit stejné množství úložných prostorů, kolik jich bylo k dispozici v původní kuchyni. Zvolili jsme tedy uspořádání kuchyně do tvaru U, které nabízí investorce ještě více pracovní plochy a úložných prostorů, než měla ve staré kuchyni. Povedlo se nám také vyřešit barové sezení prodloužením pracovní plochy. Díky návrhu architektky Olgy Pokorné a precizní práci pana truhláře ze SASA Interiér, působí celá kuchyně velmi čistě a moderně. Všechny kuchyňské skříňky jsou lakované, jako obklad za pracovní plochu na stěně bylo použité barevné sklo Lacobel. Pracovní deska je keramická. Působí velmi elegantně díky tomu, že její tloušťka je pouze 1cm. Dominantou kuchyně je velká nerezová lednice, o které paní investorka dlouho snila, a do staré kuchyně nešla umístit.

002-1000

003-1000

005-1000

Veškerý další nábytek v prostoru koresponduje s materiálem použitým na výrobu skříněk v kuchyni, tedy lakované mdf. Kombinace dvou barev laku na nábytku prostupuje celým prostorem. Pod TV jsme potřebovali umístit větší skříňku na všechny elektronické vychytávky.

008-1000

009-1000

011-1000

012-1000

V kontrastu s minimalistickým lesklým řešením kuchyně jsme použili laminátovou podlahu s dekorem dřeva a také jídelní část je ze dřeva.

I malá koupelna může být pohodlná

„Zařizování malé koupelny je mnohem složitější než té velké. Je potřeba počítat s každým centimetrem a chytře využít celý prostor,“ říká architektka Olga Pokorná.

kup5

kup4

Požadavkem investorky bylo do koupelny o ploše 4,2 m2 dostat kromě vany a umyvadla také co nejvíc úložných prostor, pračku a sušičku. WC je v bytě umístěno samostatně. Architektka navrhovala variantu místo vany vyřešit pouze větší sprchu. Avšak investorka žije v bytě s manželem a dvěma dětmi, proto nakonec vyhrála varianta koupelny s vanou. Využili jsme speciální úpravu vany určenou přímo pro malé koupelny – pořídili jsme vanu s integrovaným sprchovým koutem (tedy vanu, která je doplněna o zástěnu).

kup2

kup1

Obklady jsme se snažili zvolit velmi decentní a jednoduché. Jakékoliv „ozdoby“ ve formě listel a ornamentů, či přemíra barev, by koupelnu ještě pocitově zmenšily. S pomocí Michaely Kohoutkové z koupelnového studia Flexi koupelny jsme vybrali obklady z italské keramičky FAP, série Creta. Tato série má v nabídce velmi jemný nenápadný dekor, který jsme použili na celou stěnu za vanou. Ostatní stěny jsou obloženy obkladem bez dekoru. Dlažba je také z této série. Vana a umyvadlo jsou od značky Duravit. Jednoduché moderní chromové baterie jsou od Cessi. Místo šetří také otopný žebřík, který je plochý a zastává i funkci sušáku.

kup

Ing. arch. Olga Pokorná
architekt

+ 420 721 628 929
architekt@olgapokorna.cz | www.olgapokorna.cz
Praha | CZ

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byt design interier
Sdílejte článek

Diskuze