Bydlení v Praze
Zdroj: Shutterstock

Video: Zeptali se lidí na ulici, kolik je stojí bydlení v Praze. Byt s terasou za 71 tisíc Kč

29. 05. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Praha, hlavní město České republiky, je známá svou krásnou architekturou, bohatou historií a pulsujícím kulturním životem. Nicméně, pro mnohé obyvatele je otázka bydlení stále náročnější. Ceny nájmů v Praze se neustále zvyšují a dostupnost cenově přijatelného bydlení se zmenšuje. Jaké jsou tedy reálné náklady na nájem v tomto nádherném městě?

Podle nejnovějších statistik se průměrné ceny nájmů v Praze pohybují od 15 000 do 30 000 Kč měsíčně v závislosti na lokalitě, velikosti a vybavení bytu. Nejdražší jsou samozřejmě byty v centru města a v prestižních čtvrtích jako Praha 1 nebo Vinohrady. Naopak levnější možnosti mohou nájemci najít na okraji města nebo v méně populárních částech.

Realita každodenního života

Mnozí Pražané však čelí problémům, které tyto statistiky nezachycují. Vysoké nájmy často vedou ke snížení kvality života, jelikož velká část příjmu domácnosti jde na bydlení. Někteří se rozhodnou pro společné bydlení s více lidmi, aby si snížili náklady, jiní se zase rozhodnou přestěhovat mimo Prahu a denně dojíždět za prací.

Kolik platí Pražané za nájem?

Abychom získali reálný obraz o tom, jak se s těmito výzvami vyrovnávají obyvatelé Prahy, našli jsme video kde se ich ptají, kolik platí za nájem a jak to ovlivňuje jejich každodenní život. Podívejte se na následující video, kde se dozvíte jejich příběhy a názory:

Text: Juraj Koreň
Foto: Shutterstock
Zdroj: youtube.com/refreshercz

Kategorie: Design interiérů
Tagy: bydleni byt byty pronájem bytů
Sdílejte článek

Diskuze