FOTO DANO VESELSKÝ

Seriál: Nejlepší nápady z kaváren 1. část

09. 12. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

I prostor kavárny, kam po práci či ve volných dnech rádi zajdete s přáteli, může být plný nápadů, které lze přenést do vašeho domova.

Vintage

Přiznaná cihla prožívá svůj velký comeback. Zajímavou možností je natřít ji bílou barvou, díky níž bude prostor působit jemněji. Inspirací může být i kavárenské sezení. Když dřevěné židle doplníte výraznější bílou se vzorovaným čalouněním, určitě nic nezkazíte.

FOTO DANO VESELSKÝ

FOTO DANO VESELSKÝ

Pomalovaná podlaha

Majitelé se rozhodli ponechat v kavárně původní podlahu ze starého kadeřnictví. Aby ladila s ostatním zařízením, domalovali ji černou, vodou ředitelnou barvou, díky čemuž vznikl moderní a aktuálně oblíbený dekor. Jelikož barva se postupně olupuje, je zvykem ji během několika dní v roce, kdy je kavárna zavřená, dokreslovat.

Květinový stolek představuje ideální řešení na prázdná místa u stěny a do nevyužitých rohů, které zejí prázdnotou, ale zastavět je zbytečným úložným nábytkem by bylo těžkopádné. Květiny přinesou svěžest, správný výběr stolku jemné ozvláštnění, u něhož se vždy rádi zastavíte.

FOTO DANO VESELSKÝ

FOTO DANO VESELSKÝ

2 v 1. Součástí masivního, na míru vyrobeného barového stolu je šikovná vinotéka, do které lze odložit například i domácí sirupy. Židle ze světlejšího dřeva hezky kontrastují se stolem i tabulovým nátěrem a jsou příjemným oživením.

FOTO DANO VESELSKÝ

FOTO DANO VESELSKÝ

Stylový dřevěný bar zaujme hlavně svou pracovní deskou, tvořenou průřezy dřevěných pařízků. Podobným způsobem lze vyhotovit například kuchyňský ostrov ve vesnickém či vintage stylu.

O kavárně

Kavárna vznikla z přirozené potřeby jejích čtyř majitelů, kteří hledali místo, kam by mohli chodit s kamarády a známými na kávu či víno. Všichni pracují v její blízkosti a denně do ní několikrát přicházejí. Otevřeli ji na místě bývalého kadeřnictví na podzim minulého roku. Jedna majitelka žila déle v New Yorku, což ovlivnilo i celkové ladění a koncepci Káva.Baru. Nemalou inspirací byla i Paříž, kterou majitelé často navštěvují. Komorní prostor se jim dostal do rukou náhodně přes jednoho známého. Při jeho zařizování neoslovili architekta, ale všechno (včetně úprav podlahy či stolů) zvládli ve vlastní režii. Až 90 % zařízení, doplňků a dekorací pochází z vídeňského Naschmarktu, nábytek, hlavně židle, dovezli z trhu v Budapešti. Kavárna aktuálně nabízí kromě kávy a čajů domácí limonády či lahvová piva a snídaňové menu. Do budoucnosti se plánuje rozšíření nabídky.

FOTO DANO VESELSKÝ

FOTO DANO VESELSKÝ

Svítidly ve tvaru zavařovacích lahví se majitelé inspirovali v zahraničí, konkrétní modely potom zakoupili ve Vídni. Podobně můžete doma osvětlit kuchyň nebo barový pult, případně seskupením několika kusů nahraďte lustr nad konferenčním stolkem v obývacím pokoji.

FOTO DANO VESELSKÝ

FOTO DANO VESELSKÝ

Staré s novým. Trend, v rámci něhož se kombinuje staré s novým, neobešel ani tuto kavárnu. Rustikální svítidla, šálky a talířky jako z babiččiny kuchyně, které jsou jedním ze symbolů kavárny, staré výrobníky sody či dobové fotografie ve zlatých rámech nebo umístěné volně na pultě ostře, ale opravdu vkusně kontrastují s pokreslenou zdí.

Tabulový nátěr na stěně je v současnosti mimořádně populární. Prostor kavárny dokazuje, že na něm nemusí být načmárané jen jednoduché nápisy, nákupní seznamy nebo kresby dětí. Zajímavým detailem je propojení malby a nástěnného svítidla. Aktuální motiv má na svědomí Ľubomír Hanigovský.

Otevřené police jsou velmi trendové a není do nich potřebné mnoho investovat – odložit na ně můžete čajový servis či rozmanité dekorace. Specifickým znakem kavárny je porcelán, který má už něco za sebou. První kusy přinesl jeden z majitelů kavárny od svých rodičů. Jejich sbírka se postupně rozrůstá, některé kusy dokonce přinesli hosté.

FOTO DANO VESELSKÝ

FOTO DANO VESELSKÝ

Stolky v kavárně mají netradiční novinový povrch. Původně na nich bylo umístěno sklo, které však majitelé považovali za nepraktické a nahradili ho útržky starých novin. Jednoduchým způsobem tak vznikly originální kusy nábytku.

PŘIPRAVILY LUCIA KUŠNÍROVÁ, NATÁLIA ŽÁKOVÁ
FOTO DANO VESELSKÝ

Kategorie: Design interiérů Nábytek
Tagy: Barová stolička Barové židle Barový pult design Dřevěné barové židle interier kavarna
Sdílejte článek

Diskuze