Zdroj: Hornbach

Světy bydlení – interiérové trendy pro jaro a léto 2022

04. 04. 2022 Sdílet

Po náročném zimním období potřebujeme nabrat energii, nadechnout se svěžího vánku a načerpat více radosti ze života. Přicházející sezona vdechne interiéru hravost, vzdušnost a optimismus, ale zároveň ho propojí s přírodou pomocí barev i materiálů. Tým odborníků z Hornbachu přináší inspiraci v podobě čtyř ucelených trendů v bydlení pro období jaro/léto 2022.

V nadcházející sezoně si přijdou na své jak milovníci přírodních motivů i materiálů a zemitých barev, tak experimentátoři s láskou k jemným pastelům. Pro ty první jsou inspirací koncepty Green Factory a Inside Out, ti druzí se shlédnou v trendu Funny Places. Designové pojetí s názvem Beach House osloví především příznivce ležérního stylu s důrazem na pohodlnost, jednoduchost, ale také nápaditost.

Green Factory – industriální elegance se snoubí s přirozeností

Zeleň, vintage nábytek a teplé textilie zútulňují poměrně střízlivý styl interiéru. Zemité odstíny v místnosti vytvářejí příjemné pohodlí. Spojení přírodních a průmyslových prvků přináší vzrušující kombinaci, jež interiér oživí a zaručí mu moderní útulnost. Green Factory je nekomplikovaný styl vybavení, který se zaměřuje na kontrasty mezi teplým a chladným, stejně jako mezi hrubým a hladkým. „Teplé textilie, zelené velkolisté rostliny a vintage nábytek dodávají cementu, oceli a sklu jemný charakter. Barevná paleta v hnědých a zelených tónech vytváří klidnou a laskavou atmosféru. Je stvořený pro ty, kteří ve svém životě ocení spojení užitku s jiskrou svobodomyslnosti,“ vysvětluje specialista z Hornbachu.

Styl Green Factory

Zdroj: Hornbach

Beach House – život jako na dovolené

Jedná se o koncept bydlení zaměřený na purismus. Jednoduchý design působí ležérně a svěže. Přírodní materiály přímo lákají k odpočinku. Beach House je styl plný uvolněnosti a rovnováhy. Je ideální pro všechny, kteří se chtějí cítit lehce a svobodně. „Jemné barvy dávají prostoru vzdušnost. V kombinaci s přírodními materiály v podobě lnu, ratanu či kožešin se místnost promění v příjemnou a útulnou. Monochromatické, jemně strukturované povrchy zde působí velkolepě a vybízí k relaxu jako při dlouhé procházce po pláži,“ upřesňuje Tadeáš Tenkl.

Styl Beach House

Zdroj: Hornbach

Inside Out – nadčasový a elegantní

Tento svět bydlení vsází na jednoduchost barev a tvarů. Každý kout vyzařuje klid a eliminuje stres. Důležitý je okamžik tady a teď. „Kraluje zde filozofie tón v tónu – teplé béžové i šedé odstíny společně s měkkými textiliemi a přírodními materiály, jako je dřevo, vytvářejí výrazně uklidňující prostorový efekt. Jasné tvary vyzařují sílu a tlumené zemité tóny dodávají místnosti jemnost. Inside Out je konzistentní styl stvořený pro každého, kdo chce ze svého domova vykouzlit oázu pohody,“ říká odborník na trendy bydlení.

Styl Inside out

Zdroj: Hornbach

Funny Places – bezstarostná lehkost bydlení

Barevný a hravý je koncept bydlení, kde lze upustit páru, protože experimentování se meze nekladou. Jasné tvary přitom doplňují celek a vnáší do něj řád. V tomto interiéru se snoubí paleta jemných pastelových odstínů, jež vytvářejí hravou a vtipnou říši světel.

Styl Funny Places

Zdroj: Hornbach

Zajímavé akcenty mu dodávají komiksové potisky a vzory. „Funny Places je styl plný energie a lehkosti. Najde se v něm každý, kdo si libuje v jemných barvách. Materiály jako dřevo a kov, či velké plochy a jasné, rovné tvary drží toto kreativní místo pohromadě a dávají mu potřebný rámec. Radost z experimentování je zde ale vždy vítána,“ dodává odborník z Hornbachu.

Více na www.hornbach.cz

Zdroj: PR článek společnosti Hornbach

Kategorie: Design interiérů
Tagy: barvy v interiéru Interiérové trendy purismus textilie trendy v bydlení vintage styl zarizovani
Sdílejte článek