Zdroj: istock.com

Poznejte devět nejlepších triků interiérových designérů, jak opticky zvětšit prostor ve stísněném interiéru

15. 02. 2023
Diskuze (1)
Sdílet

Máte menší byt či dům? V tom případě se vám určitě hodí triky, které pomáhají maximalizovat prostor. Existuje mnoho způsobů, jak opticky zvětšit stísněný pokoj, vyberte si ten, který bude fungovat ve vaší domácnosti. Toto jsou nejlepší finty doporučené designéry.

1. Zabalte celou místnost do barvy

Tento šikovný trik zahrnuje vymalování stropu a stěn stejnou barvou. Oklamete zrak a místnost bude působit skutečně větší, než je. Výhodou je též výsledná hladkost prostoru oceňovaná hlavně v minimalistických interiérech. Stačí zvolit barvu, která bude ve vaší domácnosti fungovat nejlépe.

Místnost v jedné barvě

Zdroj: istock.com

2. Ke kuchyňské lince přidejte „garáž“ na spotřebiče

Když máte malou kuchyň, při každém vaření se setkáte s nedostatkem prostoru na přípravu jídla. Hlavně když máte na lince i spotřebiče, které nepoužíváte každý den. Je to váš případ? Dobrým pomocníkem je vytvoření „garáže“ na spotřebiče. Nejlépe funguje, když se nachází na kraji pracovní desky za dvířky nebo za zástěnou. Je to vynikající trik i u otevřených kuchyní, díky kterému budou vypadat vždy uklizené a čisté.

Přečtěte si také:
Sedm pravidel, kterých se drží nejlepší interiéroví designéři. Poznejte tajemství pěkně navržených interiérů!

3. Použijte nástěnné baterie

I když tato úprava vyžaduje více plánování (a financí), nástěnné baterie v kuchyni, koupelně a ve sprše jsou výborným způsobem, jak dosáhnout jednoduššího, a tím i prostornějšího vzhledu v malé koupelně nebo kuchyni. Tento praktický čistý design nabídne více prostoru na podlaze nebo na pracovní desce či na odkládací ploše umyvadla.

Nástěnná vodovodní baterie

4. Místo hranatého nábytku zvolte zaoblený

Zaoblený nábytek je jedním z nejtrvalejších trendů posledního desetiletí, a to z dobrého důvodu. Nejenže vytváří příjemnější obytný prostor, protože ho zjemňuje, ale též ponechává volné místo kolem stěn místnosti. Celý pokoj působí vzdušněji a nechává proudit energie.

5. Zvažte sklápěcí nebo skládací nábytek

Díky vhodným řešením skládacího nebo vysouvacího nábytku můžete obývací pokoj velmi rychle proměnit v ložnici, kuchyň v pracovnu a podobně. Na trhu je mnoho různého nábytku, který šetří prostor nebo vytváří další funkce místností. Kromě skládacího či sklápěcího nábytku můžete použít úložné sedačky a pohovky. Cenný prostor ušetří i úložný systém na míru. Do malých nebo tvarem specifických místností se nevyplatí používat sériový nábytek. Okrade vás o mnoho místa.

Sklápěcí postel

6. Kolem stěn nechejte volný prostor

Když odtáhnete nábytek od stěn pokoje, bude vypadat prostorněji díky tomu, že poskytuje další prostor „na dýchání“. Doplňte na ně police, abyste měli kam umístit knihy nebo oblíbená umělecká díla. Také je dobré zvolit nábytek, který nesedí na zemi, ale má vyšší nohy. Opět to má co do činění se vzdušností a zároveň se vám bude dobře uklízet.

Přečtěte si také:
Minimální obytný prostor, malá okna, shnilé obklady a tapety. Nic z toho ale mladou dvojici nevyděsilo a pustili se do rekonstrukce!

7. Sedací parapety s úložným prostorem

Příjemným a praktickým řešením je vytvoření sedacího prostoru u okna, který zároveň ukrývá i úložný prostor. Sedací parapety skvěle fungují jako úsporné řešení do ložnice a obývacího pokoje. Sezení v okně vytváří ideální místo ke čtení knihy nebo relaxaci.

Sedací parapet

8. Využijte modulární policové systémy

Modulární policové systémy jsou vynikajícím doplňkem do menších prostorů. Jsou vhodné do jakéhokoliv pokoje a po čase je můžete přestavět tak, aby vám lépe vyhovovaly.

9. Houpací síť jako alternativa gauče

Pokud v obývacím pokoji nehostíte velké návštěvy, postačí křeslo a nezvyklá alternativa na sezení či ležení – houpací síť. Uvolní prostor na podlaze, navíc se dá složit a místnosti dodá moderní relaxační efekt. Nemluvě o tom, že houpací sítí si mnozí splní jeden ze svých dětských snů.

Houpací síť v interiéru

Zdroj: istock.com

Sabína Zavarská
Foto: istock.com

Kategorie: Design interiérů
Tagy: barvy v interiéru malé byty malé domy malé prostory trendy v bydlení zařízení interiéru
Sdílejte článek

Diskuze

  • Ahoj, velmi zajímavý článek, nádherné fotografie interiéru . Ono focení interiéru není tak jednoduchý, aby fotky byli k něčemu, tak to chce i praxi a nebo školení co se týká focení, je něco jiného fotit přírodu a pak třeba interiéry. Co jsem se bavila s kamarádkou co se focením živí, tak dost záleží na světle a celkově nastavení parametrů pro focení.

    Ilona22