zařízení interiéru

Jak si zařidit domácnost
Design interiérů

Zařiďte si domácnost podle svých představ

Už od malička si představujete, jak by vaše bydlení mělo vypadat, když se ho ale dočkáte, ne a ne se k těmto představám alespoň přiblížit. Místo krásně naklizené kuchyně a obývacího pokoje máte všude položené nějaké věci, obrázku domova z představ nebo katalogu se realita ani vzdáleně nepodobá. Co s tím? Zařiďte si domácnost pěkně, prakticky a lépe.

Jak opticky zvětšit malý prostor
Design interiérů

Poznejte devět nejlepších triků interiérových designérů, jak opticky zvětšit prostor ve stísněném interiéru

Máte menší byt či dům? V tom případě se vám určitě hodí triky, které pomáhají maximalizovat prostor. Existuje mnoho způsobů, jak opticky zvětšit stísněný pokoj, vyberte si ten, který bude fungovat ve vaší domácnosti. Toto jsou nejlepší finty doporučené designéry.

Obývací část s metolovým gaučem
Nábytek

Jak vybrat do obývacího pokoje vhodnou sedačku

Velké pohodlné pohovky jsou už na pohled příjemné, avšak rozhodně to není dobrá volba do menší místnosti. Výběr sedačky pro váš obývací pokoj z hlediska jejích rozměrů může přinést skutečné výzvy a překážky. Sedačka je obvykle ústředním bodem společenského prostoru. Je to místo pro odpočinek, posezení s přáteli a rodinou, a když se dobře vybere, může mít skutečný vliv na design celého interiéru. Jak správně vybrat její velikost?

Malý moderní bývalý záhradní domek s moderním interiérem ve stylu feng-šuej
Návštěvy domů

Ze staré chatky v zahrádkářské kolonii je dnes moderní domek se vším potřebným, navíc i s krásnou zahrádkou

I vy toužíte po vlastním a možná i tajném úkrytu? Po místě, kde byste si mohli nepozorovaně odpočinout nejen od práce, ale i od stresu a společnosti? Kde byste byli sami s vlastními myšlenkami v příjemném prostředí? S touhou po podobném úkrytu se na architektku a designérku v jedné osobě – Ing. arch. Anetu Dvořákovou – obrátil investor, který si koupil starou chatku v zahrádkářské kolonii.

Posters on grey wall above white cupboard in bright living room interior with sofa and carpet. Real photo
Design interiérů

Jak si zařídit interiér v minimalistickém stylu

Minimalismus si vystačí (téměř) bez dekoru. Slavný rakouský funkcionalistický architekt Adolf Loos dokonce prohlásil, že ornament je zločin. Za střídmým zařízením se však ukrývá víc, než si myslíme.

Eklektický obývák s horčicovou pohovkou
Design interiérů

Proč si zařídit bydlení v barevném eklektickém stylu?

Pokud se cítíte nejlépe obklopeni různými barvami, vzory, materiály a originálními věcmi, v tom případě je eklektický styl bydlení tím pravým pro vás. Aby to však u vás doma nevypadalo jako na pouličním bazaru, měli byste se držet několika pravidel.

Pohodlná ložnice
Design interiérů

Jaké nejčastější chyby děláme při zařizování interiéru podle feng-šuej

Feng-šuej je filozofie, která se zaměřuje na to, jak zlepšit tok životadárné energie v našich domácnostech, ale i na pracovištích. Pochází ze starověké Číny a jejím cílem bylo pomoci lidem při umísťování domů ve vztahu k environmentálním podmínkám. A také pomoci při optimálním zařizování interiéru, aby neodčerpával energii, ale právě naopak.

Kuchyň s obývací částí v bílé s přírodními detaily
Design interiérů

Malé startovací byty ve zrekonstruované koleji? Představujeme první z nich!

I zcela malý prostor se dá zařídit tak, aby byl stylový, útulný a aby vystihoval svého obyvatele. Tyto dva minibytečky mají sice stejný půdorys, ale atmosféra je v nich úplně jiná. Vždyť posuďte sami. První z nich je pro vysokoškolačku Annamárii. 

Podsvícené kulaté zrcadlo obývací pokoj
Design interiérů

Na co si dát pozor při výběru zrcadla?

Odpovídá Lucie Hronová ze společnosti Amirro.

rodinné sídlo v Boskovicích
Design interiérů

Pohádkové bydlení na zámku v Boskovicích

S Lucií Božkovou, maminkou tří dětí, obdivovatelkou dobrého designu, podporovatelkou umění a zámeckou paní jsme toho probrali opravdu hodně. Náš rozhovor odbíhal od moderně pojatého zámeckého interiéru k obecnějším tématům, ale ať už to byl design, architektura, výchova dětí nebo nečekané výzvy, kterým je člověk na zámku vystaven, bylo to velmi příjemné povídání.