Ložnice
Zdroj: Unsplash

Zařizujeme ložnici od A do Z

29. 07. 2022 Sdílet

Ložnice je jednou z nejdůležitějších místností v domě hned vedle kuchyně a obývacího pokoje. Měla by být útulná a pohodlná, protože právě tady byste si měli odpočinout a načerpat nové síly. Její zařízení ale mnohdy podceňujeme, protože si říkáme, že čas tady trávíme spánkem a co je kolem nás tak úplně nevnímáme. Opak je ale pravdou, od zařízení ložnice se odvíjí kvalita spánku.

Stres a starosti nechte za dveřmi

V ložnici byste si měli odpočinout, neřešit žádné starosti. Jen si prostě lehnout a relaxovat. Nepatří sem žádná televize, ideálně ani mobilní telefon. Srdcem ložnice je postel, kterou byste měli vybírat jako první a s ohledem na prostorové možnosti místnosti. A co dál?

Nepodceňujte ani podlahu v ložnici

Když se ráno probudíte, protáhnete se, na posteli se posadíte a nohy spustíte na zem. Když si stoupnete na studenou podlahu, příjemně vám jistě nebude. Podlaha v ložnici by měla být měkká a hřejivá, prach by se v ní vůbec neměl držet.

Tím se řídili i naši předci, kteří preferovali dřevěné podlahy. Vsadit na ně můžeme i dnes, příjemnou alternativou je i vinylová podlaha, která je dostupná v mnoha dekorech a na první pohled ji od klasické dřevěné podlahy nerozeznáte. Je odolná vůči vlhkosti a hodí se i na podlahové vytápění.

Bez dobře vybraného osvětlení to také nepůjde

Taky si říkáte, že zajdete do obchodu, koupíte první světlo, které vás zaujme a máte vystaráno? Pokud chcete v ložnici útulnou atmosféru, tak to tak jednoduché nebude. Osvětlení ložnice je důležité, stejně důležité je ale i přítmí.

Abyste se v ložnici uvolnili a dobře si odpočinuli, je třeba vsadit na měkké světlo, které navodí tu pravou intimní atmosféru. Kromě centrálního osvětlení by neměly chybět ani lampičky, do ložnice se hodí i bodovky, které nasměrujete tam, kam potřebujete.

Ložnice

Zdroj: Unsplash

Na postel patří pěkné a příjemné povlečení

V posteli strávíme až třetinu života. To je dost dlouhá doba na to, abychom ji trávili ne úplně komfortně. Vybrat si dobře postel a vsadit na kvalitní matraci je už samozřejmostí, co ale mnohdy podceňujeme, je povlečení.

To je v přímém kontaktu s naší pokožkou, mělo by tak být měkké, příjemné, savé a prodyšné. Musí od těla odvádět vlhkost, nesmí dráždit pokožku. Klasikou je bavlněné povlečení, stejně oblíbené je ale i to krepové, z bavlněného saténu, flanelu nebo mikrovlákna.

Příjemnou atmosféru podtrhnou krbová kamna

Dobře a příjemně je nám tam, kde je teplo. V ložnici sice nesmí být přetopeno, stejně tak tam ale nemůže být taková zima, že vám drkotají zuby a vy se nemůžete vůbec zahřát. Na jaké topení ale vsadit?

Co takhle vytápění krbem? Dřevo se postará o příjemné teplo, voní a poslouchat jeho praskání uklidňuje.

Víte, že ideální teplotu v ložnici si můžete snadno spočítat? Odvíjí se od objemu místnosti v metrech krychlových a toho, jak dobře je místnost izolovaná. Objem místnosti vynásobíte buď 0,035 v případě dobře izolované místnosti, nebo 0,06, pokud je místnost hůř tepelně izolovaná.

Zdroj: PR článek

Kategorie: Design interiérů Nábytek
Tagy: ložnice nábytek do ložnice nástěnné osvětlení Od partnerů Postele
Sdílejte článek