Zdroj: Kaldewei © Karine Köng (@bodieandfou)

Módní a portrétní fotografka Karine Köng zařizuje svůj dům snů Casa Pyla na francouzském pobřeží Atlantiku vybavením od Kaldewei

01. 04. 2022 Sdílet

Kaldewei si své dobré jméno získal u designérů a kreativních stavitelů po celém světě, stejně jako v mezinárodním hotelnictví. To potvrzuje i aktuální spolupráce ahlenského specialisty na sanitu s Karine Köng. Uznávaná módní a portrétní fotografka vybavila koupelnu svého domu v Pyla-sur-Mer na francouzském pobřeží Atlantiku výrobky od Kaldewei. Zvolila přitom zápustné umyvadlo Centro a koupací vanu Centro Duo s koupelnovým audiosystémem Sound-Wave.

Minimalistické koupelnové objekty ze smaltované oceli v Pyla-sur-Mer

Dům Casa Pyla na břehu moře si lze rezervovat pro strávení luxusní dovolené nebo jako zajímavou lokaci pro focení nebo natáčení filmu. Najdeme v něm hned několik koupelen. Centrální koupelně v prvním patře propůjčila Karine Köng spolu s architektonickou kanceláří l’Atelier d’Architecture du Bassin d’Arcachon nevšední minimalistický vzhled v měkké šedé barvě. Poté, co se tvůrci dohodli na rozvržení prostoru, došlo na největší výzvu. Tou bylo navržení koupelny tak, aby i malá místnost s vysokým stropem působila prostorně. Karine Köng se hned od začátku nadchla pro koupací vanu ze smaltované oceli. „Mou jednoznačnou volbou byla smaltovaná ocel, protože při každém dotyku lze cítit vysokou hodnotu materiálu a na konci mimořádně dlouhé životnosti ji lze 100procentně recyklovat. Haptický zážitek je prostě příjemnější než u akrylátových van,“ vysvětluje fotografka.

Minimalistické koupelnové objekty ze smaltované oceli v domě fotografky Karine Köng

Zdroj: Kaldewei © Karine Köng (@bodieandfou)

Z pestré nabídky koupacích van si nakonec vybrala Centro Duo, vanu navrženou designérským studiem Sottsass Associati. Tento model vytváří pomyslnou tečku za ušlechtilým, minimalistickým uspořádáním prostoru. Absolutní třešničkou na dortu vany Centro Duo v Casa Pyla je speciální zařízení Sound-Wave, se kterým si mimořádný požitek z hudby dopřejete nad i pod vodou. Za tímto účelem je z výroby pod vanou zabudováno šest akustických panelů a dva zvukové měniče, vše neviditelně skryto před zraky návštěvníků koupelny.

Minimalistické koupelnové objekty ze smaltované oceli v domě fotografky Karine Köng

Zdroj: Kaldewei © Karine Köng (@bodieandfou)

Hudbu lze prostřednictvím koupací vany Sound-Wave přehrávat z jakéhokoli přístroje podporujícího Bluetooth®. „K přehrávání svých oblíbených skladeb používám chytrý telefon a neskutečně si užívám toho, že se do hudby mohu doslova ponořit,“ dodává nadšeně Karine Köng.

Ultramoderní design v koupelně Casa Pyla završuje zápustné umyvadlo Centro od Kaldewei. „Miluji jeho minimalistický design a měkké křivky. Kompaktní umyvadlo má přesně ideální velikost pro výklenek, který jsem navrhla,“ vysvětluje Karine Köng. Umyvadlo Centro ze smaltované oceli od designérky Anke Salomon je dostupné ve dvou velikostech.

Zdroj: Kaldewei

Kategorie: Koupelny
Tagy: Doplňky do koupelny Funkční minimalismus koupelna moderní design
Sdílejte článek