Dózy. Kuchyňské schovávačky, které baví

Dózy. Kuchyňské schovávačky, které baví

14. 03. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Na první pohled mohou být nenápadné. Jsou totiž jako malé pokladnice, které schovávají voňavé tajemství. Uložit se v nich však dá prakticky cokoliv. Sušenky, těstoviny, mouka nebo třeba i pohledy. Vejde se do nich všechno […]

Na první pohled mohou být nenápadné. Jsou totiž jako malé pokladnice, které schovávají voňavé tajemství. Uložit se v nich však dá prakticky cokoliv. Sušenky, těstoviny, mouka nebo třeba i pohledy. Vejde se do nich všechno důležité, co potřebujeme mít vždycky při ruce. A přitom to ani po čase neztratí aroma a chuť. Zapomeňte na nudné průhledné krabice z plastu. Dózy rozhodně nemusí být nudnou záležitostí. Mohou být barevné, malé, velké, plechové, skleněné… Zkrátka zábavné a skvělé služebnice.

zdroj: www.butlers.cz

zdroj: www.butlers.cz

1. Kouzlo starých časů

Jako ze starého filmu vypadá stylová dóza s vajíčky. Vajíčka do ní ale rozhodně neschovávejte. Skvěle si budu rozumět se sušenkami nebo bonbóny, na které naláká nejen děti, ale i dospělé, co rádi mlsají.
Butlers, 149 Kč

zdroj: www.butlers.cz

zdroj: www.butlers.cz

2. Snídaňová pokladnice

Nedokážete si představi ráno bez svého oblíbeného müsli? A stává se vám, že ho občas rozsypete po celé kuchyni, protože se obal roztrhne víc, než jste chtěli? S plechovou dózou Müsli Vám už drahocenný ranní poklad nikam neuteče. Navíc v ní cereálie vydrží dlouho čerstvé. A ve spíži je hned poznáte!
Butlers, 189 Kč

zdroj: www.nordicday.cz

zdroj: www.nordicday.cz

3. Písmenková

Přestaňte schovávat koření, cukr nebo sůl ve vaší spíži. Z nevzhledných sáčků je přesypte do krásné designové dózičky od Design Latters , která ozdobí každou kuchyň i jídelnu. Originální vzhled s typografií od Arne Jacobsena dodá vaší kuchyni či jídelně tu správnou jiskru. Stejnou řadu dóz si můžete pořídit i ve větších velikostech.
Nordicday.cz. 639 Kč

zdroj: www.nordicday.cz

zdroj: www.nordicday.cz

4. Na paštiku

Krása a síla je v jednoduchosti. Jestli rádi zavařujete nebo děláte domácí paštiky, pak jsou pro vás jako stvořené kuchyňské dózy Food factory. Díky tomu, že jsou skleněné, hned vidíte, co je uvnitř. Mají také vzduchotěsný uzávěr, který je ideální pro delší uchovávání džemů, zavařenin, domácích škvarků a dalších dobrot.
Nordicday.cz, 75 Kč

zdroj: www.naoko.cz

zdroj: www.naoko.cz 

5. Pro nešiky

Hravé, ale zároveň praktické jsou melaminové nádoby na potraviny od značky Joseph Josepf. Odolají nárazům, teplotám do 100°C a jsou lehké. Díky dubovému víčku do nich snadno schováte všechno, co nechcete, aby někdo viděl.
Naoko, 445 Kč

zdroj: www.naoko.cz

zdroj: www.naoko.cz 

6. Pop art se vrací

Všem obdivovatelů Andyho Warhola by tahle stylová dózy rozhodně neměla v kuchyni chybět. Hodí se na těstoviny, ale dá se do ní dát v podstatě cokoliv. Malý průhledný pruh na straně vtipně hlídá, kolik proviantu v nádobě ještě zbývá a kdy je třeba ho doplnit.
Naoko, 195 Kč

zdroj: Potten & Pannen – Staněk

zdroj: Potten & Pannen – Staněk 

7. Retro na poličce

Dóza na potraviny z nerezové oceli s průhledem v designu od Wesco bude nejen praktickým místem, kam uložit mouku, cukr, sůl nebo jiné sypké potraviny, ale i příjemným designovým doplňkem do domácnosti.
Potten & Pannen – Staněk, 579 Kč

zdroj: www.butlers.cz

zdroj: www.butlers.cz 

8. Pozdrav z cukrárny

Kdo by nemiloval koláče a dorty! Nejlépe domácí, které jsou právě vytažené z trouby. Jenže sníst takovou dobrotu hned není většinou v lidských silách, proto je tu elegantní dóza, která uchová pečivo dlouho čerstvé a navíc ho ochrání před otravným hmyzem. Skládá se z talíře na nožce a zvonu, které jsou ručně vyrobené z foukaného skla.
Butlers , 1 290 Kč

zdroj: www.naoko.cz

zdroj: www.naoko.cz 

9. Zub na sladkosti

Originální krabička na sladkosti Sweet Tooth potěší malé i velké. Tomuhle plastovému zubu totiž ani velké množství čokoládových bonbónů nebo jiných cukrovinek neublíží a navíc potěší každou neočekávanou návštěvu.
Naoko, 259 Kč

www.tchibo.cz

www.tchibo.cz 

10. Na kávu

Co může být po ránu lepší než čerstvá káva? Aby neztratila aroma, ani chuť, je třeba ji pečlivě uchovávat − k tomu je přímo stvořená plechová dóza Tchibo. Vejde se do ní celé jedno balení kávy, navíc je na víčku připevněna odměrka, která vám naměří tu správnou dávku lahodného nápoje.
Tchibo, 299 Kč

Text: Soňa Kacerovská
Redakční úprava: Dominika Záveská
Foto: archiv firem

Kategorie: Kuchyně
Tagy: design dozy kuchyň
Sdílejte článek

Diskuze