Kuchyňská romantika za pár korun

16. 04. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Způsobů, jak zútulnit kuchyňský prostor, je mnoho. A nejsou drahé. Pokud prahnete po něžné pohodě v duchu romantiky, zkuste to s jemnými doplňky. 1 MŮJ KOUTEK. Pokud je váš kuchyňský prostor velkorysý, vytvořte si u […]

Způsobů, jak zútulnit kuchyňský prostor, je mnoho. A nejsou drahé. Pokud prahnete po něžné pohodě v duchu romantiky, zkuste to s jemnými doplňky.

1 MŮJ KOUTEK. Pokud je váš kuchyňský prostor velkorysý, vytvořte si u stolu odpočinkový koutek. Jednu židli zaměňte za pohodlné křeslo. Samozřejmě, měkoučký polštář či deka přehozená přes opěradlo dotáhnou výsledný efekt k dokonalosti. Takovýto „pelíšek“ vám jistě přijde vhod, pokud vám ho neobsadí někdo jiný z rodiny či návštěva.

(foto: IKEA)

(foto: IKEA)

Otevřené police poutají pozornost. Vystavené kusy nádobí proto vybírejte s citem. Výrazný barevný akcent zase rozbije nudu v místnosti.

2 ROZKVETLÁ VITRÍNA. Vytapetujte zadní stěnu staré vitríny se skleněnými dvířky. V tomto případě jemné modré vzory nevtíravě kontrastují s vystaveným nádobím. Tapetu nebo pevnější balicí papír se vzorem vybírejte tak, aby se nepřebíjely s barvami nádob, ale sloužily jim jen jako pozadí.

(foto: Anglická sezóna)

(foto: Anglická sezóna)

Pokud máte tvořivého ducha, nespokojte se s věcmi jen tak, jak si je donesete z obchodu či bazaru, Snažte se jim vždy vdechnout osobitý styl a vaši nenapodobitelnou pečeť.

3 OBLEČTE JI! Závěs pod pracovní deskou namísto dvířek? Ano, navodí venkovskou atmosféru a skryje, co třeba. Aby byl vizuální efekt dokonalý, vybírejte takové látky, jejichž vzory budou v harmonii s ostatními kuchyňskými dvířky. Pokud chcete dojem znásobit, zavěste na okna nebo zasklené skříňky závěsy ze stejné látky, případně s proužkovaným vzorem. Důležité je udržet jednotnou barevnou tóninu.

(foto: IKEA)

(foto: IKEA)

V této kuchyni látka s růžičkovým vzorem dolaďuje bílou kuchyňskou linku.

4 SVĚŽÍ VZHLED. Ten dodají kuchyni otevřené bílé police. Pokud je na vás neutrální bílé příliš mnoho, sem tam vložte k nádobí vázičky s květinami či přírodními aranžmá. Jinou variantou je přilepit na zadní stěnu polic tapetu nebo vložit obrázek se zajímavým motivem.

(foto: thinkstock.cz)

(foto: thinkstock.cz)

Pokud použijete jako barevný akcent přírodniny, bude se kuchyně měnit s roční dobou a vy budete mít nestálý zdroj inspirace v okolní přírodě i nabídce květinářství.

5 DEJTE JIM DRUHOU ŠANCI. Nádoby, které se tváří, že už dosloužily, mohou být přece jen nápomocné v kuchyni. Například jako originální květináče na bylinky či natě, které se při vaření vždy hodí. Zelenající se misky a sklenice uložené vedle sebe vytvoří minizahrádku i v interiéru.

(foto: Ateliér Papaver)

(foto: Ateliér Papaver)

Porcelánové soupravy po babičkách dnes v kuchyni používáme málokdy. Vraťte je do života díky tomu, že jim dáte úplně novou funkci.

(foto: Thinkstock)

(foto: Thinkstock)

Zavařeninám nasaďte barevné čepičky z různých kousků látek či tenkého balicího papíru a převažte je stužkou nebo provázkem. Ihned oživí každý kout.

text: Martina Deríková
foto: Anglicka sezóna, IKEA, Ateliér Papaver, thinkstock.cz
redakční úprava: Dominika Záveská 

Kategorie: Kuchyně Nábytek
Tagy: bylinky do kuchyně doplnky kuchyň
Sdílejte článek

Diskuze