Odlehčené 50 mm silné pracovní desky dávají designérům i truhlářům nové možnosti

12. 12. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Jednoduchá opracovatelnost, lehká manipulace vzhledem k tloušťce desky, design vyhovující trendu současných moderních kuchyní a výběr z 60 atraktivních dekorů. K tomu všemu nabízejí odlehčené 50 mm silné pracovní desky Kronospan i možnost jednostranného či oboustranného profilu U. Díky tomu je lze využít nejen jako klasickou pracovní kuchyňskou desku umístěnou ke stěně, ale jsou vynikajícím řešením i pro použití v prostoru – ať již pro kuchyně řešené formou ostrůvku, barový pult nebo i jako deska jídelního stolu.

Odlehčená nosná dřevotříska umožňuje ušetřit až 30 % obvyklé hmotnosti, což usnadňuje přepravu i manipulaci s deskami. Váha desky o tloušťce 50 mm je na m² přibližně stejná v poměru ke klasické pracovní desce o tloušťce 38 mm vyráběné z klasické dřevotřísky. Ve srovnání s voštinovými deskami stejných tloušťek lze tyto pracovní desky jednoduše opracovávat klasickými způsoby.

Lehká a pevná díky polystyrenu
Základ odlehčených pracovních desek Kronospan tvoří předem vypěněné polystyrenové kuličky, které jsou ve směsi s hrubými dřevěnými třískami a speciálním lepidlem přidány do středové vrstvy desky. V průběhu výrobního procesu, který stejně jako u klasických desek probíhá lisováním za tepla, se povrch těchto kuliček roztaví. Při tom se kuličky s dřevní hmotou jak propojí, tak po zchladnutí (při zachování vnitřní pěnové struktury) vytvoří tenkou tvrdou „krustu“, která desku zpevní.

Dva profily, dvě šířky, 60 dekorů
Odlehčené pracovní desky Kronospan lze pořídit ve dvou šířkách. V případě jednostranného postformingu U (R=3,3), s rozměry 50 x 600 x 4100 mm, mají zákazníci k dispozici okamžitě 10 dekorů (Titan, Discovery, Tessera, Antarktida, Glitterstone, Švestka David, Mramor Losos, Ořech Butcherblok, Mramor de Mazi a Coco Bolo), dalších 50 dekorů je na objednávku.
U oboustranného postformingu U-U (R=3,3), který je k dispozici v rozměru 50 x 900 x 4100 mm a jenž umožňuje vytvořit stůl s deskou až o šíři 90 cm, je možné pořídit všech 60 dekorů na objednávku.
K deskám je vždy přibalena příčná hrana, kterou tedy není nutné samostatně dokupovat. Ke všem dekorům je k dispozici i příslušenství jako jsou zástěny, lamináty a lišty v identickém barevném provedení.

Více informací naleznete na www.kronospan.cz

Kategorie: Kuchyně
Tagy: dekor design kuchyň švestka
Sdílejte článek

Diskuze