Více přípravků, či jedna tableta? Na co „jede“ vaše myčka?

Více přípravků, či jedna tableta? Na co „jede“ vaše myčka?

14. 02. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Pokud, jako většina lidí, máte ve své kuchyni toho neocenitelného pomocníka, jakým je myčka nádobí, je tento článek určen i pro vás. Mnoho lidí totiž neví, zda je lepší používat mycí prostředek, sůl a leštidlo, […]

Pokud, jako většina lidí, máte ve své kuchyni toho neocenitelného pomocníka, jakým je myčka nádobí, je tento článek určen i pro vás. Mnoho lidí totiž neví, zda je lepší používat mycí prostředek, sůl a leštidlo, nebo tablety 3, či dokonce 4 v jednom.

Sůl – základ mytí

Proč se vlastně při mytí nádobí používá sůl? Je to z toho důvodu, aby se voda při napouštění do myčky změkčila. Ve tvrdé vodě se totiž nemusí prášek na mytí nádobí dobře rozpustit a pak může zůstat na nádobí, přičemž to nebude ani dobře umyté. Extra tvrdou vodu najdete např. v horských oblastech, přičemž největším „škůdcem“ je vápenec.

Bez leštidla kvalitně neumyjete

Leštidlo je v myčce nádobí důležité na konci mycího procesu, jelikož se do vody dávkuje až před posledním umytím nádobí. Když už jsou z nádobí odstraněny všechny nečistoty, je nutné jej opláchnout vodou s leštidlem, aby uschlo beze šmouh, či viditelných kapek vody. Absenci leštidla byste poznali nejlépe např. na sklenicích na víno.

Tablety

Tablety jsou uživateli myček hojně využívány, po začátku v podobě multifunkčních tablet se objevily tablety 3v1, které se již dokázaly rozpouštět postupně. Poslední inovací jsou tablety s aktivátorem nízkých teplot a pak také s tzv. enzym power boosterem. Na správné využívání tablet je nutné mít myčku nádobí se speciálním programem, tablety se totiž jak už jsme řekli, rozpouštějí postupně a to díky použití různých teplot vody.

Závěr

Sůl využívejte ve větší míře hlavně v místech, kde je tvrdší voda, moderní myčky by měly být nastaveny i na tuto hodnotu, pro správné využití tzv. dekalcifikátoru, který právě zbavuje vodu přebytečného vápníku. Z vlastní zkušenosti mohu říci toto: používáme doma tablety, sůl i leštidlo a s výsledky mycích procesů jsme spokojeni.

Kategorie: Kuchyně Myčka nádobí Spotřebiče
Tagy: kuchyň mycka nadobi
Sdílejte článek

Diskuze