Do garáže se vejde vše, cennosti ale uložte do trezoru

Reklama

Garáž slouží nejčastěji jako pouhé odkladiště nepotřebných věcí. Nepotřebné nebo nevyužívané sportovní spotřeby, zahradní technika či příslušenství k autu. Vybavení se různě válí po zemi a překáží. Přitom kovový nábytek nabízí mnoho způsobů, jak se s nepořádkem vypořádat. Těmi skoro nepotřebnými i důležitými.

Regál „nafoukne“ úložné kapacity vaší garáže

Skvělým způsobem, jak dosáhnout organizované garáže, jsou regály. Obvykle jsou věci položené na zemi a různě se přes sebe kupí. Kovový regál vám poskytne několik pevných polic, na které můžete uložit cokoliv – dobrým tipem je dávat lehčí a užívanější věcí výše a těžké, sotva používané níže k zemi.

Jednotlivé police vůbec nemusíte šetřit – jejich nosnost je u obyčejného typu 50 kg a lze pořídit i robustnější. Klidně na ně můžete naložit sekačku, motorovou pilu a další věci. Co se týče neskladných pneumatik od auta, existují speciální regály na pneumatiky. Z nich se kolo nikam neodkutálí ani nespadne nikomu na nohu.

Trezor vybírejte podle rozměru a bezpečností třídy

Ačkoliv je regál výborný na uložení mnoha věcí, zvláště ty cenné do garáže nepatří. Pro zloděje je to totiž to nejsnadněji přístupné místo z celého domu. Proto v ní nikdy neskladujte jakékoliv drahé věci. Pro uchování peněž, důležitých dokumentů, šperků a také zbraní slouží trezor.

Ten můžete nechat v garáži nebo nejlépe v pracovně vašeho domu – především tak, aby na něj nebylo běžně vidět. Trezory se vyrábí samozřejmě v různých velikostech, ale hlavním parametrem je bezpečnostní třída. Platí, že čím vyšší stupeň, tím větší bezpečnost. Domácnosti a malé podniky nejčastěji pořizují sejf bezpečností třídě 1. Další jsou odstupňované podle míry bezpečnosti – například třídu 3 využívají střední podniky a lidé, kteří chtějí uskladnit vyšší částky peněz.

U trezorů je však potřeba zohlednit i další parametry – ohnivzdornost a váhu. Trezor musí být tak těžký, aby nenarušil statiku domu. Je proto lepší konzultovat umístění sejfu s vaším architektem nebo dodavatelem trezoru.

Reklama
Reklama

Komentovat