Do garáže se vejde vše, cennosti ale uložte do trezoru

Do garáže se vejde vše, cennosti ale uložte do trezoru

04. 11. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Garáž slouží nejčastěji jako pouhé odkladiště nepotřebných věcí. Nepotřebné nebo nevyužívané sportovní spotřeby, zahradní technika či příslušenství k autu. Vybavení se různě válí po zemi a překáží. Přitom kovový nábytek nabízí mnoho způsobů, jak se […]

Garáž slouží nejčastěji jako pouhé odkladiště nepotřebných věcí. Nepotřebné nebo nevyužívané sportovní spotřeby, zahradní technika či příslušenství k autu. Vybavení se různě válí po zemi a překáží. Přitom kovový nábytek nabízí mnoho způsobů, jak se s nepořádkem vypořádat. Těmi skoro nepotřebnými i důležitými.

Regál „nafoukne“ úložné kapacity vaší garáže

Skvělým způsobem, jak dosáhnout organizované garáže, jsou regály. Obvykle jsou věci položené na zemi a různě se přes sebe kupí. Kovový regál vám poskytne několik pevných polic, na které můžete uložit cokoliv – dobrým tipem je dávat lehčí a užívanější věcí výše a těžké, sotva používané níže k zemi.

Jednotlivé police vůbec nemusíte šetřit – jejich nosnost je u obyčejného typu 50 kg a lze pořídit i robustnější. Klidně na ně můžete naložit sekačku, motorovou pilu a další věci. Co se týče neskladných pneumatik od auta, existují speciální regály na pneumatiky. Z nich se kolo nikam neodkutálí ani nespadne nikomu na nohu.

Trezor vybírejte podle rozměru a bezpečností třídy

Ačkoliv je regál výborný na uložení mnoha věcí, zvláště ty cenné do garáže nepatří. Pro zloděje je to totiž to nejsnadněji přístupné místo z celého domu. Proto v ní nikdy neskladujte jakékoliv drahé věci. Pro uchování peněž, důležitých dokumentů, šperků a také zbraní slouží trezor.

Ten můžete nechat v garáži nebo nejlépe v pracovně vašeho domu – především tak, aby na něj nebylo běžně vidět. Trezory se vyrábí samozřejmě v různých velikostech, ale hlavním parametrem je bezpečnostní třída. Platí, že čím vyšší stupeň, tím větší bezpečnost. Domácnosti a malé podniky nejčastěji pořizují sejf bezpečností třídě 1. Další jsou odstupňované podle míry bezpečnosti – například třídu 3 využívají střední podniky a lidé, kteří chtějí uskladnit vyšší částky peněz.

U trezorů je však potřeba zohlednit i další parametry – ohnivzdornost a váhu. Trezor musí být tak těžký, aby nenarušil statiku domu. Je proto lepší konzultovat umístění sejfu s vaším architektem nebo dodavatelem trezoru.

Kategorie: Nábytek
Tagy: bezpecnost trezor
Sdílejte článek

Diskuze