Zdroj: Miro Pochyba

Jak na levnou a rychlou proměnu obývacího pokoje

24. 02. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Máte chuť na změnu v interiéru, ale nemáte čas ani chuť na velké předělávky? Zkuste si pohrát s textiliemi jako Kateřina. Vyměňte koberec, dekorační polštáře, případně převlékněte sedačku do nového potahu.

Původní stav

„V obývacím pokoji jsme měli dlouhá léta rohovou pohovku, která zažila skutečně ledacos, a pamětné stopy jí zůstaly zejména po dětech. Její život se pomalu, ale jistě chýlil ke konci. Sedáky a opěrky již nedržely původní tvar, a i když se potah dal svléct a vyprat, některé fleky odolávaly. A tak jednoho hezkého letního dne přišel okamžik, kdy jsem si řekla dost, moje milá, je čas se rozloučit.

Přečtěte si také:
Úžasná proměna! Z rozpadlého bungalovu je po rekonstrukci kouzelná chata

Zde musím podotknout, že v rámci hesla „recyklovat, co to dá“, jsme po rozebrání jednu její část využili jako mini gauč v pracovně a zbytek opěrek a sedáků dostane druhou šanci na terase, kterou plánujeme na příští sezónu zastřešit a vyrobit na ní paletové sezení. Něco zbylo také pejskovi do boudy na studené zimní noci. Jelikož jsme doma měli ještě jednu starší zachovalou trojmístnou pohovku z IKEA, která putovala sem tam po pokojích, rozhodli jsme se dát na místo rohové pohovky dočasně tuto a dokoupit časem možná pár křesel. Do jejího bílo-modrého potahu jsem se kdysi zamilovala na první pohled…

Pokoj s bílou stěnou a modrobílou pohovkou

Zdroj: Miro Pochyba

Cítila jsem ale, že k dnešní podobě obývacího pokoje, tedy k bílé a cihlové stěně s rodinnou galerií, by se hodilo něco decentnějšího, možná tmavšího. Zkrátka, chtělo to kontrast. Co s tím? Jaké bylo mé nadšení, když mě napadlo, že přece nemusíme kupovat novou sedačku, vždyť stačí koupit náhradní potah. Ano, i toto je výhoda, když kupujete pohovku ze známého švédského řetězce – pokud vás jednoho dne omrzí, dáte jí nový „ohoz“. Rychle a bezbolestně.

Aktuální stav

Jednobarevná pohovka na rozdíl od té vzorované umožňuje větší variabilitu v použití dekoračních polštářů. Hodí se k ní barevné, stejně jako ty černo-bílé nebo vzorované. Také díky nim si můžete čas od času dopřát alespoň malou vizuální změnu. Pokud chcete v obývacím pokoji upozornit na stěny, umění nebo dekorace, zvolte jednobarevnou klasiku.

Přečtěte si také:
Pohovky určují styl a atmosféru obývacího pokoje. Jak je vybrat?

Naopak, pokud je zbytek místnosti zařízený střídmě, chce to šťávu v podobě výrazné sedačky, která bude „paní“ celé místnosti. Původní stav Aktuální stav Z nabídky jsem si vybrala tmavě šedý potah Hallarp a pokoj díky němu dostal zcela jiný ráz, co říkáte? Celá proměna mě vyšla na cca 3 660 Kč. “

Pokoj s bílou stěnou a tmavěšedou pohovkou

Zdroj: Miro Pochyba

Dobrý tip, jak vizuálně předělit prostor, je zavěsit na strop polici s popínavými pokojovými rostlinami.

Připravila: Katarína Barošová

Foto: Miro Pochyba

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Nábytek
Tagy: obývací pokoje pohovky recyklace sedací soupravy
Sdílejte článek

Diskuze