Jak si vybrat postel

10. 12. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Zařídit si ložnici tak, aby vypadala dobře, není nijak zvlášť těžké. Vybavit ji ale, aby byl čas strávený odpočinkem opravdu příjemný, už jednoduché není. Nabízíme proto několik tipů, které vám mohou pomoci při nákupu postele. […]

Zařídit si ložnici tak, aby vypadala dobře, není nijak zvlášť těžké. Vybavit ji ale, aby byl čas strávený odpočinkem opravdu příjemný, už jednoduché není. Nabízíme proto několik tipů, které vám mohou pomoci při nákupu postele.

Zvažte možnosti prostoru

V malém bytě jistě oceníte co možná největší úsporu prostoru. Místo velkého letiště proto vybírejte mezi rozkládacími pohovkami a vysokými postelemi, na které se dostáváte jako na palandu. Pokud netrpíte závratěmi a chcete spát na kvalitní matraci, kterou si sami vyberete, představuje pro vás lepší variantu spíše vysoká postel. Rozkládací gauč vás na druhou stranu vyjde levněji, protože s ním získáte místo k sezení i ležení.

Rám postele

Design lůžka záleží jen na vás. Raději než dřevotřísku si ale vždy pořiďte kvalitní dřevěnou postel, která nevrže. Nepodceňuje ani výběr roštů. Výrazně ovlivňují kvalitu spánku a životnost matrace. Podléháte-li kouzlu kůže, najdete lůžko i pro sebe. V současné době je velmi oblíbený zakřivený tvar postele. Designově propracovanější lože umístěte do prázdnější místnosti, která je jinak vybavená jednoduše. Krása postele tak lépe vynikne. Zásadní vždy je, aby se vám ložnici dobře usínalo.

zdroj: Studio Moderna, s. r. o.

zdroj: Studio Moderna, s. r. o.

Kdo vedle vás bude ležet?

I přes to, že vám momentálně připadá nemožné, abyste s někým v budoucnu sdíleli lože, může tomu být brzy jinak. Pamatujte, že na jednolůžku se pohodlně s druhým člověkem vyspíte jen v prvních měsících zamilovanosti. Po pár probdělých nocích si pak už raději budete lehat na zem. Pořiďte si proto rovnou větší postel, ať si za rok nemusíte kupovat novou. Mimo dvě samostatné matrace je dobré mít i dvě přikrývky.

Pořizujete li postel malému dítěti, je jednolůžko dostačující. Dospívající dceři kupte postel rovnou větší. Bude si jí hodit i v momentu, kdy by se chtěla odstěhovat.

zdroj: Studio Moderna, s. r. o.

zdroj: Studio Moderna, s. r. o.

Umístění postele v ložnici

Lůžko kvůli průvanu nedávejte přímo k oknu nebo ke dveřím. Pro lepší pocit bezpečí je dobré, aby byla postel alespoň jednou stranou přiražena ke zdi. Myslete i na místo pro noční stolky. Ložnice by ideálně měla sloužit jen k odpočinku. Z místnosti, kam vcházíte jen za účelem odpočinku, máte totiž zcela jiný pocit než z prostoru, kde trávíte hodiny prací.

PR článek
Studio Moderna, s. r. o.

Kategorie: Nábytek
Tagy: České matrace Chránič matrace Jak vybrat matraci Kvalitní matrace Latexové matrace Líná pěna Luxusní matrace matrac Matrace Matrace na míru Matrace pro hosty Matrace z paměťové pěny Molitanová matrace Nejlepší matrace Pěnové matrace postel Postel s matrací Potahy na matrace Pružinové matrace Rozkládací postele Sendvičová matrace spánek Studená pěna Taštičková matrace Tvrdá matrace Vrchní matrace Vysoké matrace Zdravotní matrace
Sdílejte článek

Diskuze