Jak vybrat kancelářský nábytek?

Aby vaše firma dobře fungovala, je zapotřebí mít kvalitní zázemí. Důležitou roli u většiny společností hrají kanceláře, v nichž se uskutečňuje to nejpodstatnější z jejich chodu. Právě proto je nezbytné jejich prostor vybavit funkčním, ale zároveň i komfortním nábytkem.

Základem kancelářského nábytku jsou stůl s křeslem

Zdaleka nejdůležitější roli v kanceláři plní pracovní stůl, který samozřejmě musí být doplněný o křesla či židle. Při volbě stolu si dejte pozor hlavně na jeho rozměry. Vzhledem k tomu, že u něj stráví zaměstnanci či vedoucí pracovníci a majitelé drtivou většinu času, má mít samotnou pracovní plochu v takové výšce, aby se u něj lidé nemuseli při posezení hrbit. Ideální výška stolu je kolem 70 cm, záleží ale v konečném důsledku i na tom, jaké zvolíte křeslo, případně židli. Pokud jde o rozměry tohoto typu kancelářského nábytku, je praktické zvolit stůl, který má na délku minimálně 150 cm, na šířku zhruba polovinu.

Pořizujete-li do kanceláře nové křeslo, pak vězte, že je nejlepší volbou takové, jež má nastavitelnou výšku. Tu následně totiž můžete upravit libovolně dle vaší postavy a právě i zmíněné výšky pracovního stolu.

Součástí kancelářského nábytku jsou i skříně a police

V kanceláři se uchovávají různé dokumenty a důležité složky, jež například mapují hospodaření firmy, její plány apod. V těchto dokumentech je nutné neustále dodržovat pořádek a přehled, abyste je v případě potřeby snadno dohledali. Proto je vhodné přidat kancelářský nábytek ve formě skříní a polic. Čím členitější jsou, tím lépe. Police nezapomeňte dát do patřičné výšky, aby nepřekážely v pohybu, ale zároveň byly dobře dostupné i horní přihrádky. Spolu s použitím šanonů pak budete mít naprostý přehled o tom, co se kde nachází.

Kromě nábytku se zaměřte i na další aspekty. Třeba na podlahu. V kanceláři je vhodné položit koberec. Tlumí totiž zvuky, takže pak v místnosti nepanuje takový ruch a lidé se mohou lépe soustředit na práci.

ZDROJ: PR článek společnosti  VIN Design s.r.o.

Komentovat