TON vítězem RED DOT DESIGN AWARD 2011

TON vítězem RED DOT DESIGN AWARD 2011

21. 10. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost TON obdržela prestižní ocenění RED DOT DESIGN AWARD 2011 za svůj produkt MERANO navržený mladým italským designérem žijícím v Rakousku, Alexanderem Guflerem. V rámci soutěže byl oceněn také němý sluha PETALO od italské návrhářky Eugenie Minervy, který získal speciální cenu „HONORABLE MENTION“ v kategorii Product Design 2011.

Mezinárodní soutěž RED DOT DESIGN AWARD se řadí mezi největší a nejuznávanější soutěže na světě, které se zabývají zpracováním a designem produktů. Každým rokem hodnotí nezávislá mezinárodní komise přihlášené produkty a posuzuje je podle přísných kritérií, jako jsou například míra inovace, funkčnost nebo celková kvalita produktu. Tento způsob organizace a hodnocení je zárukou serióznosti této soutěže, která je podporována a uznávána na celém světě.

Merano-red_dotNová moderní židle MERANO získala své jméno po rodném městě italského designéra Alexandera Guflera. Dominantními prvky židle jsou dvě osově se křížící ohnuté překližky, sloužící jako sedák a zádová opěrka. Navzdory těmto ohybům, nohy (nosný prvek) židle popírají tradiční ohyby produktů TON a zůstaly zcela rovné. Použité materiály zaručují stabilitu a pevnost při zachování velmi nízké hmotnosti. MERANO je určeno jak těm, kteří volí židli převážně kvůli jejímu vzhledu, tak i lidem, jež dávají přednost praktické stránce při sezení.

TON tak navázal na další úspěchy, kdy se stal v únoru letošního roku VÝROBCEM ROKU 2010 v rámci vyhlášení cen Czech Grand Design udělovaných Akademií designu České republiky a se svou barovou židlí RIOJA vyhrál další mezinárodních ocenění „INTERIOR INNOVATION AWARD 2011“, které svojí prestiží stojí hned za červeným puntíkem RED DOT.

www.ton.eu
Zdroj: TON a.s.

Kategorie: Nábytek Novinky
Tagy: design zidle
Sdílejte článek

Diskuze