TON vítězem RED DOT DESIGN AWARD 2011

Společnost TON obdržela prestižní ocenění RED DOT DESIGN AWARD 2011 za svůj produkt MERANO navržený mladým italským designérem žijícím v Rakousku, Alexanderem Guflerem. V rámci soutěže byl oceněn také němý sluha PETALO od italské návrhářky Eugenie Minervy, který získal speciální cenu „HONORABLE MENTION“ v kategorii Product Design 2011.
Reklama

Mezinárodní soutěž RED DOT DESIGN AWARD se řadí mezi největší a nejuznávanější soutěže na světě, které se zabývají zpracováním a designem produktů. Každým rokem hodnotí nezávislá mezinárodní komise přihlášené produkty a posuzuje je podle přísných kritérií, jako jsou například míra inovace, funkčnost nebo celková kvalita produktu. Tento způsob organizace a hodnocení je zárukou serióznosti této soutěže, která je podporována a uznávána na celém světě.

Merano-red_dotNová moderní židle MERANO získala své jméno po rodném městě italského designéra Alexandera Guflera. Dominantními prvky židle jsou dvě osově se křížící ohnuté překližky, sloužící jako sedák a zádová opěrka. Navzdory těmto ohybům, nohy (nosný prvek) židle popírají tradiční ohyby produktů TON a zůstaly zcela rovné. Použité materiály zaručují stabilitu a pevnost při zachování velmi nízké hmotnosti. MERANO je určeno jak těm, kteří volí židli převážně kvůli jejímu vzhledu, tak i lidem, jež dávají přednost praktické stránce při sezení.

TON tak navázal na další úspěchy, kdy se stal v únoru letošního roku VÝROBCEM ROKU 2010 v rámci vyhlášení cen Czech Grand Design udělovaných Akademií designu České republiky a se svou barovou židlí RIOJA vyhrál další mezinárodních ocenění „INTERIOR INNOVATION AWARD 2011“, které svojí prestiží stojí hned za červeným puntíkem RED DOT.

www.ton.eu
Zdroj: TON a.s.

Reklama

Komentovat