FOTO: Schüco CZ, s.r.o.

Unikátní rohové prosklení v dokonale čistých liniích

02. 10. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Je vaším snem dům s velkými prosklenými stěnami? Nabídka konstrukcí pro velkoformátové pevné zasklení a posuvné systémy se rozrůstá, vybírat můžete z profilů různých materiálů, barev, pohledových šířek, typů kování, ale i kvality. Značka, za kterou stojí dlouhá tradice a specializace právě na okenní a dveřní profily, patří německé společnosti Schüco International KG.

Portfolio tohoto výrobce se zaměřuje na profily z hliníku a plastu. Jelikož hliník má z hlediska užitných i designových vlastností navrch, zaměřme se dále na velkoformátový posuvný systém Schüco řady ASS 77 PD. Nově s ním lze realizovat i unikátní 90° rohové provedení bez rušivého pevného sloupku!

Profil ASS 77 PD vyniká maximální transparentností a je nositelem ocenění iF product design award 2012 GOLD a reddot design award – best of the best 2012. Systém přesvědčuje úzkými pohledovými šířkami a rámy skrytými ve stavební konstrukci. Inovaci přináší také provedení kolejnic, vodící lišty umožňují pohyb křídla o hmotnosti až 500 kg. S posuvným křídlem je možné pohodlně manipulovat automatizovaně nebo i manuálně (až do 250 kg), bezbariérovost je samozřejmostí.

FOTO: Schüco CZ, s.r.o.

FOTO: Schüco CZ, s.r.o.

Důmyslná bezpečnost

Z hlediska bezpečnosti a odolnosti proti vloupání je posuvný systém Schüco ASS 77 PD k dispozici až do třídy 2 (BT2), s garancí odolnost vůči vloupání pomocí nářadí. V nabídce je možnost výběru některého ze systémů kontroly vstupu. Atraktivní je inteligentní senzorika, díky které je jakákoli překážka v prostoru posuvného systému okamžitě rozpoznána a pohyb profilu včas zastaven.

FOTO: Schüco CZ, s.r.o.

FOTO: Schüco CZ, s.r.o.

Komfortní ovládání

Přechody mezi interiérem a exteriérem jsou díky integrovanému osazovacímu rámu včetně systému pohonu a uzamykání zcela plynulé a bezbariérové. Maximálně komfortní ovládání s integrovaným automatickým pohonem a zamykací technikou zaručuje rychlé a tiché otvírání a zavírání pomocí stisknutí tlačítka. Kromě snímače otisků prstů lze profil ovládat skrze radiový signál či chytrý telefon.

FOTO: Schüco CZ, s.r.o.

FOTO: Schüco CZ, s.r.o.

Údržba a servis

Kolejnice jsou vyjmutelné a umožňují jednoduchou pravidelnou údržbu. Stejně jako spodní osazovací rám a pojezdové kladky lze kolejnice udržovat v čistotě bez nutnosti demontáže posuvného křídla.

FOTO: Schüco CZ, s.r.o.

FOTO: Schüco CZ, s.r.o.

S i bez izolace

Posuvný systém Schüco ASS 77 PD je v nabídce ve třech izolačních variantách, od neizolované varianty až po hodnoty splňující kritéria pasivních domů. Vysoký stupeň variability tak otevírá možnosti skrze všechny klimatické zóny.

FOTO: Schüco CZ, s.r.o.

FOTO: Schüco CZ, s.r.o.

Více informací najdete na www.schueco.com/web/ass_77_pd_cz/start

ZDROJ: PR článek společnosti Schüco CZ, s.r.o.

Kategorie: Rekonstrukce bytu
Tagy: dvere okno profily
Sdílejte článek

Diskuze